1. 1.
  80'li yılların sonuyla 90'ların başında Liverpool'da kariyerinin zirvesine çıkan ingiliz futbolcu.ilginç fiziği ve golleriyle bir döneme damgasına vurmuştur.ayrıca o dönemde trt2'de yayınlanan avrupa'dan futbol programında ilker yasin'in "böödısliy" telaffuzuyla hafızalara kazınmıştır.
  ... metinmilli
 2. 2.
  kariyerinin sonlarında (newcastle united), gol attıktan sonra yere yatıp şınava başlayan bir futbolcu tipidir bu adam.oldukça ileri bir yaştaydı(35-36 gibi) ve ''ben de daha iş var hocam'' mesajı vermeye çalışıyordu galiba.hakikaten de neredeyse 40 yaşına kadar top tepmiştir ama kariyerinin sonları(son 1-2) aptal saptal takımlarda geçmiştir.kariyerinin başlarında da kanada'ya gidip top çevirmiştir bir dönem(doğduğun yer değil, doyduğun yer).aha bu da tipi:
  ... overdozz
 3. 3.
  ada futbolunun unutulmaz golcüsü.
  bir dönemi kevin keagan ile olmak üzere 83- 87 yılları arasında newcastle united'da harikalar yaratmış olup efsane iskoç menajer kenny dalglish tarafından liverpool'a transfer edilmiştir ve buradaki ilk sezonunda yılın futbolcusu seçilmiştir. 1991 yılında bizim için tanıdık bir isim olan dean sounders'ın liverpool'a gelmesi sonucu yedek kalmaya başlamış ve yolu everton'a düşmüştür.
  tabi newcastle'dan ayrıldığı bu süre zarfında, 93 yazında keagen'ın bu kez manejer olarak çalıştığı the magpies, andy cole'un müthiş performansıyla yeniden en üst lige çıkmış ve 80'lerin başındaki forvet partnerleri bu kez farklı rollerde bir araya gelmişlerdir.
  milli takımdaki performansı ise gary lineker'in şu sözlerinde saklıdır : "the best partner i could ever have"
  ... bombonera
 4. 4.
  peter beardsley
  ... jimmy tudeski
 5. 5.
  Manchester United, Newcastle United, Liverpool fc , Everton fc, Manchester City gibi ingiliz futbolunun köklü klüplerinde top koşturmuş, 80'li ve 90'li yılların efsane golcüsü.
  ... zagortenay
 6. 6.
  merseyside'nın her iki ezeli rakibi Liverpool fc ve Everton fc'de top koşturmuş, 80'li ve 90'li yılların efsane golcüsü.
  1 ... zagortenay