1. 1.
  ercan kesal'ın babası gazozcu mevlüt'ün aziz hatırası için yazdığı kitabı.

  idefix fiyatı 11 lira.
  http://ulu.so/ujov99
  3 ... dalavera
 2. 2.
  edebiyat tekelinde reklamı iyi yapılan kitaptır. kalitesi hakkında yorum yapmıyorum, okumadım, bilmiyorum. ama hep söylenir ki doğrudur da, edebiyat eleştirisi değil kitap tanıtım yazısı yazılıyor. yalnızca google'dan baktım: birgün, milliyet, hürriyet, radikal, bianet, sabitfikir sayfalarında kitapla ilgili yazı mevcut. birçok gazetenin kitap ekinde de tanıtımı yapılmıştır muhtemelen.

  eksili edit: söylemeden edemedim. abiler iletişim zaten kötü kitap basmaz. kitabın içeriğiyle ilgili tek kelime söylemedim. ama işin tekel olduğu çok açık. gökhan yılmaz'ın biraz kuşlar azıcık allah'ı birkaç hafta döndü durdu çeşitli yayın organlarında. hakkı inanç'ın bozuk'u da. ama eleştiride nitelik yok, her tanıtım yazısı şöyle başlıyor: "genç kuşaktan olan yazarın öyküleri sıradan insanların sıradan yaşamlarındaki ince ayrıntıları gözler önüne seriyor..." nitelik yok yani. bundan şikayet ediyorum ben. ha, bozuk'u okudum, gayet de beğendim, söyleyeyim. biraz kuşlar azıcık allah da listemde var, peri gazozu da.
  2 -1 ... sosyalyabani
 3. 3.
  radikal gazetesinde yayınladı. okuyanlar bir daha alıp okuyabilir. kitap bittiğinde havasız kalan odaya girdiğiniz de pencere açtıktan sonraki hissi verir. kendisi Anadolu'nun sır katibiyim der. haklıdır, yerden göğe kadar. sağ olasın.
  ... collector
 4. 4.
  insanın içi çıkana kadar ağlamasına sebebiyet verebilen kitaptır.
  öyle ince yaralara, öyle usul usul dokunuyor ki yazar; beni metroda, otobüste, bir bankta, evin bir köşesinde, kısaca kitabı elime aldığım her yerde hüngür hüngür ağlattı.
  yazıların bir kısmına radikal'den aşina olabilirsiniz, yine de ülkenin ve elbette bizim sağaltılamayan yaralarımıza dokunuşu içinizi yakabilir.
  ah!
  ... birdamlaumut
 5. 5.
  Ercan kesal'ın kitabı başından geçmiş olayları akıcı bir dille hikayeler şeklinde aktarıyor okunması gereken bir kitap farklı duygular tattırıyor.

  "insan olmak" kendi mutlu olduğun şeyleri yanındakilere de iletmektir.insan,kendinde olmasını istediği herhangi bir şeyi başkası için de aynı şiddette isteyebiliyorsa "insanım" diyebiliyor.
  ... ez ne dinim
 6. 6.
  reklamı iyi yapılıyor ama ben beğenmedim. çok karamsar ve hikayelerde bir organizasyon yok. free writing tarzı bir üslubu var. sanki yazar aklına ne gelirse pek de bağlantı kurmadan yazmış gibi.
  ... angee
 7. 7.
  ercan kesal'ın okunası bir kitabı.
  ... bachelorette
 8. 8.
  "Vicdanımız kuruyor. Babalarını erken kaybetmiş yetim çocukların masum başlarını koyacakları göğüsler çoktan çöktü, farkında mısınız? Göğüs çöktükçe zulüm tepemizde kalıyor. Kavisli ve dolaşık geçmişimizse, bozuk düzenimizin telleri olmuş. Duyduğunuz sesler bu yüzden içli ve bu kadar derinden geliyor.
  ... geceoldu
 9. 9.
  ercan kesal ustanın, anadolunun otopsisini yaptığı harika kitap.
  1 ... pashacocuuu
 10. 10.
  anadolu hikayelerini, memleketten insan manzalarını seven insanlara yazılmış kitap. öyküler, sözcükler ercan kesal'ın naif kaleminden canlanıyor. başucunuza doğrulup tutacak gibi oluyorsunuz öykülerini.
  3 ... gunesiuyandiralim