1. 1.
  (bkz: oğlancılık)
  (bkz: Şeyh Sadi Şirazi)
  (bkz: gülistan)
  (bkz: aşkın metafiziği)
  (bkz: arthur schopenhauer)

  namıdiğer oğlancılğa, bilinen çağlarda sıklıkla karşılaşılmıştır. doğaya aykırı, tiksindirici olarak görülen bu eğilim birçok kültürde yerini almıştır.

  schopenhauer insanların belirli bir yaştan sonra oğlancılığa eğilimli olduğunu da belirtmektedir.
  ayrıca iranlı ünlü şair sadinin gülistan kitabı sırf bu türden bir sevgiden bahsetmiştir.

  bireyler çevrenin etkisi ile homofobi kavramına yaklaşıp bu tercihlerde, eğilimlerde bulunan insanları ötekileştirmeye çalışmış, kurallar koymuş hatta katletmiştir.

  peki oğlancılık ya da bir çatı altında eşcinselliğin olayı nedir?
  bu bir beden-ruh hatası mı? hormonel bir sorun mu? bu bir sorun mu? aykırı olmayan cinsel bir tercih mi?

  ayrıca eşcinselliğin sadece inanlarda olan bir tür sapkınlık olduğu rivayeti dolaşır etrafımızda. küçük bir natgeo turu atınca bile bunun batıl olduğu anlaşılıyor. zira yunuslar, penguenler hatta aslanlar bile eşcinsel durumlarda görülmektedir. fakat homofobi sadece insanlara özgü bir sıkıntı.

  padişahlar, başkanlar, siyasi yapılanmaların il başkanları ve daha birçok insan bile bu kavramların özellikle gizli olan kısmında gezmektedir. ülkemizde bilinenin aksine eşcinsellik, gizli olmakla beraber hayli fazladır.

  heteroseksüel biri olarak eşcinselliğin saygı duyulması gereken bir cinsel tercih olduğunu düşünüyorum. sığ bir şekilde entryi oluştursam da siz salt düşünce ve empati ile yaşayın.
  ... amerikano