bugün

bu bir iş, uğraş yani para kazanmak için yapılan ve ama çok zor be. nerden ve neden bulaştım bi'de zavallı kocacığımın başını yaktım bilmeyipdurum sözlükcüm. hay kafa tüküreyim. ama nerden bilirdim böyle lanet bi'şey olduğunu sabahın 4'lerinde yola düşüp zararla gün kapatabileceğimizi. yarın yine sabahın köründe yollarda olacağım. siz mi? rahatçana uyuyun biz meyveleri dizer sonra beklemeye başlarız, marketlere değil de bize gelsinler diye. *
çok dramatize oldu be sözlükcüm.

bu iş zevkli aslında, insanlara doğrudan temaz edebildiğin güzel bir iş. arkadaş oluyorsun bazı müşterilerinle. bir de sahada yani halkın içinde çalıştığın için nasıl parasız olduklarını ve akp iktidarının yalanlarıyla nasıl doyduklarını görüyoruz. bizimle yaptıkları pazarlıkları iktidarlarla yapsalar, hesap sorsalar ihya oluruz cümbür cemaat.
yasaklanması gereken yerlerin açılmış hali.

görsel
mahmutpaşa ve yeşildirek ten mallar alınmıştr. artık gerisi bizim çabamıza kalmıştır. allahım yardımcı olsun inşallah.
iki kere denemeye çalıştığım, ikisinde de çay ve tezgah parası ödeyerek satış yapamadan ayrıldığım meslek.
Bazılarının dogustan pazarci olarak dogdugu meslektir. Adam bagiriyor "hadi olum" diyor da nereye diyor kime diyor kime hadi belli degil. "Aman allahim noluyor orda" kime diyor nerde ne oluyor belli degil. Cocuk resmen dogustan iki kilosu uc lira diyerek dogmus.