bugün

üsküdarda bulunan patso burger tarafından keşfedilmiş, sandviç ekmeğinin arasına kızarmış patateslerin koyulmasıyla hazırlanan, ketçap ve mayonezle süslenen, istek doğrultusunda sosisin de koyulabileceği en güzel hazır yiyecek türüdür.

pat : patates
+
so : sosis

(bkz: hadi be)
(bkz: yaaaa)
Kızartma sağlıksız ama meret çok güzel oluyor. Öğrenci yemeği.
en hasının kadıköy'de bulunduğu sandviç türü. zamanında dershaneden çıkıp az yememiştim bunu. başka yerde de yenilesi değil.

tercih edilecekse de kadıköy'de yenmesini öneririm.
kktc de gazimagosa kentinde, dogu akdeniz universitesi'nin bankamatikler girisinde bulunan kafenin ismi. nargilesi asla bir tophane nargilesi gibi olamayacaktir, ama taktir edilesidir.
bildiğin ekmek arası patates kızartmasının sofistike adı.
Ortaokul lise zamanlarında sağlam yerdik. O kadar sağlıksız kalorili şey yiyip kilo almazdık şimdi 1 hafta dikkat etmesen göbek selam vermeye başlıyor.
Gece gece canim istedi..

Ogrenci yiyecegidir. Olmasi gereken maksimum fiyati 5 tldir. Patates ekmek ve isterseniz ketcap mayonez eklenir. Bir de soslisi var diyorlardi.
entry'leri okudukça acaba ben mi bilmiyorum bu kadar övülen bir yiyeceği diye düşünmeme sebep olmuştur. oysa bildiğin ekmek arası patates kızartmasıdır. her şeye konulan ketçap ve mayonezin patateslere sıkılması da çok matah bir şeymiş gibi ballandıra ballandıra anlatılmış. enteresan.
üsküdar bağlarbaşı mevkiinde biri büfe biri restoran şeklinde iki ayrı yeri olan, aşağıda kalan büfenin ekmek poşetinden karafatmaların gözünüze bakarak çıktığı, yukarı taraftaki restoranında yanık yağ kokularının mide kaldırdığı; ne var ki zamanında fıstıkağacı'nda oturmuş öğrenciler için 24 saat hizmet vermekten çekinmemiş son olarak ise bu kadar kötüleyen bu zat * tarafından yine de herzaman minnetle anılacak yer.
pattes ekmek
24 saat açık olan üsküdar'daki merkezinde gece 4'te bile gitseniz sıra bekleyeceğiniz bir hazır yiyecek çeşidi.
Hayır yani kim bulmuş bunu? neden sopat değil de patso?
ekmek arası patates kızartmasıdır,öğrenci dostu olarak bilinir pratiktir.
ucuzdur... lezzetlidir...
gecenin bir yarısı entry'si girilirken insanın canının çekmesini sağlar.
son 2 haftadır yemekten gına getiren patates+amerikanlı birleşimdir.
oysa 3 hafta önce: "biz de patso yiyelim.ben hiç yemedim" demiştim.
sonuç: bay