bugün

12 temmuz 1988 doğumlu basketbolcu. 2008-2009 arasında dnipro'da forma giyen beverley, geçtiğimiz sezonu olympiakos'ta geçirmişti. önümüzdeki sezon ise miami heat'in kadrosunda yer alacak. heat'in en büyük sorunu guard pozisyonunda olduğu için şans bulma olasılığı yüksek. bu sene şans bulamasa da önümüzdeki yıllarda süreleri artacaktır. gelecek vaad eden bir point guard.
2012-2013 sezonunda houston rockets forması giymektedir. 24 mart 2013 houston rockets sa spurs maçı'nda gerçekten çok olumlu işler yaptı ve belki de houston rockets'in maçı kazanmasını sağlayan hareketlerden birine imza attı. maç sonunda yaptığı blok olmasa fark altıya çıkacaktı. ama bloğun ardından gelen üçlükle houston rockets farkı bire indirdi ve sonra da maçı kazandı.

http://www.youtube.com/watch?v=ME8LZJyQTa8
nba kariyerine bence iyi bir başlangıç yapmış olan basketbolcu. benchten gelerek ortalama 17.2 dakika süre alarak 5.6 sayı 2.6 ribaund ve 3.1 asist ile oynamaktadır.
nba'da 2013-2014 normal sezonunun en iyi ikinci savunma takımına seçilmiştir.

en iyi savunma takımına seçilen oyuncular:

joakim noah
paul george
serge ibaka
chris paul
andre iguodala

en iyi ikinci savunma takımına seçilen oyuncular:

lebron james
roy hibbert
patrick beverley
jimmy butler
kawhi leonard
nba all star 2016 skills challenge'de yarışacağı açıklanmıştır.

yarışmaya katılacak oyuncular:

patrick beverley - houston rockets
demarcus cousins - sacramento kings
draymond green - golden state warriors
anthony davis - new orleans pelicans
cj mccollum - portland trail blazers
karl anthony towns - minnesota timberwolves
isaiah thomas - boston celtics
jordan clarkson - los angeles lakers
(d. 12 Temmuz 1988), National Basketball Association (NBA) ekiplerinden Houston Rockets forması giyen Amerikalı profesyonel basketbolcu. 2009 NBA Seçmeleri'nde Los Angeles Lakers tarafından 42. sırada seçilmiştir.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Patrick_Beverley
2008'de Draft'tan 2. Tur 42. sıradan şeçilmesi sonrası lakers onu anında şutladı ve o yaz nba takımlarından alıcısı çıkmadığı için Profesyonel basketbol kariyerine avrupa'da devam etti (Dnipro, Olympiakos,Spartak St. Petersburg ) başarısız olympiakos yolcuğunda euroleague seviyesinde tutunamıcağını anlayıp euro cup seviyesine inip orda mvp olmayı başardı sonra tekrar'dan bi umut belki tutunurum diye gittiği nba macerasına adım atıp ilk senelerinde bench'ten geldi sonrasında ciddi süreler alıp houston rockets ilk 5'ine yerleşti.

Ben böyle zoru başarıp yılmadan eurocup seviyesinden nba'de ilk 5'e yerleşen en iyi ikinci savunma takımına seçilen all star'da yetenek yarışmasını kazaman amerikalı oyuncu hatırlamıyorum hatırlamıyorum valla helal olsun kendisine nerden nereye, beverley'in başarısının ne kadar önemli olduğuna 2 örnek vermek gerekirse bjelica euroleague mvp'sı oldu nba macerası 2 senedir iyi para kazanmak dışında berbat geçiyor, ekpe udoh gibi bi oyuncu nba'de tutunamayıp avrupa'ya döndü.

Basketbol tabiriyle Houston Rockets takımının bütün pis işlerini kendisi yapar parke'ye ruhunu verir geri adım atmıyor kim olursa olsun Curry'e zor anlar yaşatmıştı play off'ta, Savunması iyidir eşleştiği adama sülük gibi yapışır bire bir savunduğu adamla ve deplasman seyircisiyle bol bol takışmasıyla meşhur oyuncu.

Hoca olsaydım eğer Kısıtlı hucüm yeteneğine rağmen takımım'da görmek istediğim oyuncu olurdu mukakkak.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar