bugün

uyku - uyanıklık geçişleri sırasında kafanın içinde patlama sesi benzeri sesler duyulmasına neden olan hastalık. sesler bazen uğultu, yıldırım sesi, silah sesi gibi farklı karakterlerde de olabilir.

her yaştan insanda görülse de 50 yaş üzerinde daha sık rastlanır. nedeni tam olarak bilinmemekle beraber stres ve uyku bozukluğu nedeniyle tetikleniyor olabileceği ihtimali üzerinde durulmaktadır.
uyku sırasında oluşan ve uyanmaya sebep olan patlama sesleri işittiğini sanma algı yanılması.
Demin yine başıma geldi. Tam uykuya dalarken kafamın içinde windows XPnin bildirim sesi geldi(bazen daha değişik sesler geldiği oluyor). Bunun bir sendrom olduğunu bilmiyordum. ben o sesin kafamın içinden geldiğinin farkındayım ve diğer sitelerde yazdığı gibi ışık patlaması da görmüyorum. zaten ayda bir başıma geliyor idare edeceğiz.
bu gece de iyi deli yapmış. geçmiş olsun dostlar. sizi seviyorum.
Bir tür uyku bozukluğu. Uykuya dalan kişinin aslında var olmayan bir sesle uyanmasına yol açar. Bu çok büyük bir patlama sesi de olabilir ufak tefek bir ses de. Kişiyi korkuyla uyandırdığı için ilerleyen zamanlarsa çarpıntıya, panik atağa sebep olabilir.

Uzmanlar arasında kesin bir açıklaması olmamakla birlikte, kesin bir tedavisi de ne yazık ki yoktur.
arkadaslar bu oyle bir sey degil.

yuksek desibelde bir sesin kafa icinizde patlamasi o kadar gercekci olmasi ki kalkip evi gezmek.

sanirim kafana sicayim deyip intihar eden noronlarin yere carpma sesi.
uyku böler. uykum bölününce zerre uyuyamam. ama bölünmese de uyuyamam. çünkü hiç uyuyamam.
görsel
Benim de anca bademciğim şişsin.
Uyku felci ile birlikte arada bir yaşadığım, uykuya dalma esnasında anlık aşırı yüksek sesler işitme durumu. Sanıyorum bir yerlerde geçen bir kamyonun sesini yada belki de yan apartmandaki komşunun kapı gıcırtısını (bunların olup olmadığına emin olmamakla birlikte, mesafeleri hakkında da bir fikrim yok) beynimin içinde fazlaca hissettiğim durum. ilginç birşey. Bir yada iki saniye sürüyor. Anında gözlerim açılıyor. Korkuyorum bazen...
fizik dersinden çıkınca; kantinciye çay ısmarlatan sendrom
başka isim bulamadınız mı dedirten sendrom.
Kafası yeni gelmiştir.
3 4 kere yaşadığım durum. kafanın içinde büyük şiddette bir şey patlıyor. ama bu şiddetten kulakların asla rahatsız olmuyor. tuhaftır.
sakız çiğnetir.