1. 29.
  ankara'da öğrenci kartı kullanabilmek için gerekli olan zıkkım. 25 tl fiyatı var,ama çok fazla otobüs kullanmayan biri için gereksiz.çünkü pasonun kendini amorti edebilmesi için yılda 6 tane 10 binişlik kart kullanmak gerekiyor.haziran kasım arasında zaten sorulmuyor.dolayısıyla 7 ayda 6 tane 10'luk karttan fazla harcamayacaksanız almayın, hatta üstüne öğrenci kartı kullanın en fazla arada bir 2 tane basarsın.

  not:bu dediklerim lise öğrencileri içindir.20 yaş üstü için önerilmez.hiç şık olmuyor yani.
  ... fordcu imam
 2. 28.
  Otobüslerde paso , basılırdı artık göstermek yeterlidir.
  ... nr1995
 3. 27.
  eğer çıkartılması hususunda okulunuz aracı olmuyorsa vize almaktan daha zor bir süreç sizi bekliyor demektir. kendimden örnek vereyim:

  paso için herkes gibi internetten başvuru yaptım. lakin sistem "eksik var" gerekçesiyle başvuruyu onaylamadı. eksik olmadığından emindim. tekrar başvurdum. yine olmadı. gönderdiğim fotoğrafta saçım uzundu ve neredeyse gözlerim kapanıyordu tipime takmış olabilirler diyerek kısa saçlı halimi gönderdim, olmadı. bunun üzerine iett'nin sitesinde kart basım yerine de başvuru yapılabileceğini gördükten sonra kart basım yerine gittim. öğrenci adamım. indirimi alınmış pasomu fazla kullanmak istemiyordum. yolun bir bölümünden sonra merkeze gitmek için epey yürüdüm. gittiğimdeyse içerdeki veznede tek başına takılan görevli, "bireysel başvuru kalktı, inernetten halledeceksin" dedi. dellendim tabi. "internetten yapamadığım için burdayım" dedim. camda asılı duran iett danışma hattını ara dedi. oracıkta aradım. telefondaki ses, şunun için 1’i, bunun için 2’yi,… diye sürekli sayıyordu. yine dellendim. uzun bir bekleyişin ardından operatör kız çıktı karşıma. yumuşadım. günlerden cumartesiydi. "mesai saatinde değiliz pazartesi ara görüşelim" dedi. "tamam tatlım" deyip kapattım.

  pazartesi aradığımda operatör adamdı. bir de üstüne "kart basım yerine gidin" deyince dellenmemek elde değildi. saydırdığım laflardan sonra bana hak verdi ve bir isim söyleyerek kart basım yerine bu kişi beni yolladı derseniz işleminiz yapılır dedi. "nasıl yürüyor burdaki işler yahu" dedim kendi kendime.

  akşam oldu ve bir türlü "pason onaylandı" yazısının gelmediği mail adresime iett'nin bir etkinliğiyle ilgili mail geldi. dellendim. "bana paso veremeyen iett’nin düzenlediği etkinlik umrumda değil!" türünden sitem dolu bir yanıt verdim kendilerine. dikkate alınacağını hiç düşünmemiştim. fakat dikkate alındı ve "başvurunuz onaylanmıştır" diye mail attılar. sonra o mailin üstünden tam 15 gün geçmesine rağmen hâlâ başvuru takipteki "kart başvurunuz işlemde" yazısıyla karşılaştığım vakit sabrım taştı. yine maile başvurdum. yazının sonunda etkileyiciliği arttırmak için, "allah rızası için sadece bir paso istiyorum sizden!" dedim. cevap olarak, "yarın gidip pasonuzu bürodan alabilirsiniz" dediler. yarın oldu gitmedim, gidemedim. başvuru takipteki yazı da değişmemişti zaten. paso basılmış olsa bile o kadar yolu yürüdükten sonra öğrenci belgemin, "son 1 ay içinde alınması" şartına uymadığından sorun yaşayacağımı düşünüyordum. bunun sonucunda iett'nin beni oyalaması nedeniyle öğrenci belgemi alışımın üstünden tam 2 ay geçtiğini belirtip yine dellenebilirdim.

  psikolojimi bozdunuz ulan! aylardır dışarı çıkamayan biri oldum sizin yüzünüzden. rüyalarımda havada uçuşan yakalayamadığım pasolar görüyorum!
  ... samimi izzet efendi
 4. 26.
  bugün kendisi yüzünden ankaray da kavga etmeme neden olmuştur. güvenlik ile geçen diyolog b-ben g-güvenlik
  g-arkadaşım paso?
  b-yok paso
  g-öğrenci kartı kullandın. paso
  b-al sana öğrenci kimliği acelem var çekil
  g-bu olmaz paso göstermen lazım indirimli bilet kullanman için
  b-niye?
  g-işte kural,paso
  b-kimlere paso veriliyor?
  g-öğrenciler,öğretmenler ve engelliler
  b-bu kart benim öğrenci olduğumu ispatlıyor ee ?
  g-eeaam şey ben sizi istasyon amirliğine yönlendireyim
  2 ... ddumans
 5. 25.
  ankara'da sık sık öğrenci ve şoförleri karşı karşıya getiren uygulama. tamam alalım eyvallah da 20 lirayı vermek istemiyorum, öğrenci olduğumu kanıtlamam için para ödemem bu ülkedeki en büyük saçmalıklardan birisi bence.
  2 ... nimbrethil
 6. 24.
  öğrencilerin otobüslerde öğrenci olduğunu kanıtlayan artık üstündeki tc kimlik no'su ile bir nevi kimlik görevi gören belge.
  ... ejderham
 7. 23.
  üniversite gençlerinin ilacı yerine geçen karttır.
  ... esgici
 8. 22.
  her sene okullardan topluca yapılan paso başvurusunu kaçıranların, kadıköy'ün hasanpaşa mahallesinden 1 adet öğrenci belgesi, 1 adet vesikalık fotoğraf ve 10 tl lik banka dekontuyla alabileceği indirimli seyahat kartı.
  ... p3na
 9. 21.
  ankara'da üzerinde okul forması olan çocuk bu zamazingoya sahip olmadığı için iki kez kart basması gerektiğini söyleyen şöforun azarına maruz kalmıştır. anlamadım arkadaş ben bu pasoyu. öğrenciysen ve kimliğinde o yılın bandrolu varsa bitmiştir olay.
  ... kinektingpipil
 10. 20.
  iett nin demirini yok ettiği şey. benimkisi kırılmak üzere efendim. daha yeni aylık doldurdum halbuse. kırılırsa oturur ağlarım lan...
  -1 ... maniachocuq