*yunanlı ve romalılar'ın bütün tanrılarına adadıkları tapınak.
bir halkın, bir milletin bütün tanrıları anlamına da gelir.
(bkz: norse pantheon)
tepesinde daire biçiminde boşluk vardır. başta içersinde pagan tanrı heykelleri varken, kilise tarafından bu heykeller yok edilmiş, pantheon bir katolik kilisesi haline getirilmiştir. ünlü ressam raphael in mezarı da ölümünden bir süre sonra buraya taşınmıştır.
Julii ailesiyle iliskili tanrılar adına yaptırılan ve Roma da bulunan anıt.
Anıtı Agrippa yaptırmıştır.
anıt 609 yılında santa Maria ad Martyres e adanmıştır.
Raffaello nun mezarı bu anıtta bulunmaktadır.
bir league of legends karakteri. ultisiyle combatın ortasına atlayıp triple kill, quadra kill veya penta kill alınması durumunda chatten "this is spartaaa" diye bağıranları görebilirsiniz.
http://ajan.tumblr.com/tagged/pantheon
ultisi ile kaçabilir, tfnin içine atlayabilir.
lol oyununda karakter.
gidip rafael reyiz'in mezarına üç kulfu bir elham patlatmak gereken mekandır bu.

sürekli silence, diye bağıran bi padre çıkar köşeden. bağırmayın lan ibadet var burda amk! manasına gelen italyanca şeyler de söyler. turistik mekanda ibadete de ayrı hastayım amk. ya da ibadet mekanında turizme. vatikan'ı bastım, sinyooori, çıkaralım şapkayı piliz, diyerek fötr'ümü çıkarttırdıkları gibi, orda günah çıkarılıyor sinyoriii, çıkaracaksanız girin, yoksa sektörün gidin tavrı.

panteon'a döneyim,

yok tanrılara ulaşmakmış, göğe yükselmekmiş vs vs vs. falan filan. ortası delik olan dünyadaki bu en taşaklı, 43 metrelik, 2000 yıllık kubbe, bariz biçimde tanrının gözü üstünüzde, ayağınızı denk alın ifadesi çağrıştırır şahsıma.

yine de imana gelmedim o ayrı.

elin gavuru, keferesi gelmiş bana hava yapıyor amk.
oyundaki en sevdiğim, en iyi olduğum herodur. bu arkadaş q suyla rakibe farm yaptırtmazken aynı zamande w- e- q combosuyla adc nin canının %75 ini götürür. bir de ultisiyle tf nin ortasına atladığınızda kendinizi spartacus gibi hissedersiniz.
solo topta en lanet herolardan birisi. fiora ve jax gibi pislik heroların counteri. nasıl mı durdurulur? elbette mezarcı reisle. ccc yorick ccc.
jungle dan sürekli mavi çalma düşüncesine sokan champ.
safe start icin rakibini mızrakla dürterek iyi farm yapabilir. jungle da gercekten iyi bir herodur. ultisiyle gang atabilir ve tf baslatabilir. ultiyi tutturmak zordur ama iyi oturtturur.
Severek oynadığım, kendimi 300 spartada hissettiğim herodur

Az kalsın penta yapcaktım onla
ne tam bir ad nede tam bir tank denebilcek bir hero , fantaziye göre build yapılabilir lakin lanede 6 lv'den sonra genelde zayıf düşer bu açığını mobil olmasıyla kapatamazsa pek bir işe yaramaz.

erken oyunda dikkat edilmesi gereken herolardandır q rangesi nedeniyle yaklaşması zordur , sabredip farmınıza odaklanırsanız pant çok sıkıntı çıkarmayacaktır.
early game de solo top oyuncularının başına bela olabilecek şampiyon. ama late game de shen bile bunu yerden yere vuruyor.
League of legends ın spartacusü, dünyayı kurtaran adamı, cüneyt arkınıdır. Earlyde rakibi full mızrak çalışıyoruz. Canı yüzde yirmi kaldığında w üle stunlıyoruz, e ile biçiyoruz, q ile de son vuruşu yapıyoruz. Her base atışımızda iki tane yeşil totem alıyoruz ve iki çalıyıda wardlıyoruz top lanedeki. ilk önce hydra, sonra saldırı hızı ayakkabısı veya hız ayakkabısı, ardından tanky bir item(randuin, gün ateşi, ruh gömleği, banshee) sonra amk kılıcı ve bir tanky item daha sonra ise ebedi kılıç, en sona ise bir tanky igem daha çıkıyoruz. Tflerde ilk adcyi ikinci olarakta apcyi aradan çıkartıyoruz. Tfyi takımda başka tank varsa bırakın o başlatsın. Siz offtanksınız. Ultiyi kullanmayı zamanla öğreneceksiniz. Ya tf başlatmak, ya gank atmak ya da adam yakalamak için kullanın.
Mr. Dürttengeç dir.
bir tanesi de league of legends deki pantheondur.
q w e q cak. adam olur.
oyun başı ile oyun sonunun farkını en iyi anlayabileceğiniz herodur.
zaten oldum olası sevmediğim bir şampiyondu.

yeni sihirdar vadisi'nde daha 1. seviyede solo drake yapabilecek duruma gelmiş ipne.
200 oyunum olan ve tr de beni ezecek olmayan karakter. (olaf shen dariusla bile...)
üst koridorda oldukça güçlü bir şampiyondur. olaf, shen ve darius gibi şampiyonlarla rahat ezilebilen bir şampiyondur, eğer bunlarla iyi oynamayı biliyorsanız.
Tek geçtiğim şampiyondur. Et ve kemik bürümüş haliyim onun. Ah be canım. iyi ki varsın Pantheon !!!