bugün

PADI (Professional Association of Diving Instructors) (Profesyonel Dalış Eğtimenleri Birliği), dünyanın en büyük eğlence/sportif amaçlı dalış üyeliklerine sahip bir organizasyondur. Üyeleri; dalış firmaları, sayfiye aktiviteleri, akademik enstitüler, hocalık eğitmenleri, dalış eğitmenleri, dalgıçlar, şnorkelciler ve diğer su sporu hayranlarından oluşmaktadır. Profesyonel PADI Üyeleri (dalış merkezleri, sayfiyeleri, eğitim fakülteleri, eğitmenler, asistan eğitmenler ve divemaster'lar), dünyanın büyük bir çoğunluğundaki dalgıçlara eğitimler vererek, her sene yaklaşık 1,000,000 adet sertifika çıkartmaktadır. PADI Profesyonelleri, herkese sualtını keşfetme ve maceraya katılma imkanı sağlarken, dalış eğitimi, güvenlik ve müşteri hizmetleri alanlarında da en yüskek standartları vermeyi hedeflemiştir. PADI'nin birçok uluslararası merkezi bulunmakta, bunlardan üç tanesi (PADI Avrupa, PADI International Ltd ve PADI Nordic) Avrupa Standartları tarafından doğrudan etkilenen 30 ülkeyi kapsamaktadır.
(bkz: badi)
ticari dalış kaygısının hat safhada olduğu mükemmel sisteminden dolayı dünyada put another dollar in olarak adlandırılan organizasyon.
neredeyse ayağınızı suya sokmak için bile özel sertifika çıakrtacak sistemdir. o kadar çok çeşitte eğitim verirler ki ağzınız açık kalır. bir üst seviyeye geçmeden bunların bir kısmını sizden ister. hepsi de inanılmaz fiyatlardadır.
advanced open water diver brövesini aldığınız takdirde dünyanın her yerinde tatmin edici derinliklere inmenize olanak sağlar. kurtarma ve eğitmenlik konularında özellikle uzmanlaşmak istemiyorsanız daha ileri seviye bröveler alıp para kaptırmanıza hiç gerek yoktur.

yazar bu entrysi ile dünyanın pek çok yerinde daldığını, yasemin dalkılıç denen odtü mezunu, dünyalar güzeli, dalış rekortmen deniz kızı bozmasını kıskanması için hiçbir sebep bulunmadığını belirtmek istemiştir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.