bugün

Arjantin U-17 milli takımının yeni teknik direktörü olmuştur.
valencia'dayken harikaydı.
(d. 3 Kasım 1979, Río Cuarto), Arjantinli futbolcu. Ofansif ortasaha mevkisinde görev yapmaktadır.

Tıp eğitimini yarıda bırakıp futbolla ilgilenmiştir. Futbola ülkesinde River Plate'te başlayan Aimar, 2001 yılında ispanyol Valencia CF kulübüne transfer oldu. Aimar beş yıl bu takımın formasını giydikten sonra, 2006 senesinde Real Zaragoza 'ya, 2008 yılında da Portekiz'in SL Benfica takımına transfer oldu. Aimar La Liga da oynadığı 2005-06 sezonunda yılın futbolcusu seçilmiştir.

Arjantin Millî Futbol Takımı'nın formasını 51 kez giyen ve 8 gol atan futbolcu, 2002 ve 2006 FIFA Dünya Kupası kadrosunda da yer almıştır.Ayrıca ülkesi Arjantin'in ve takımı Benfica'nın en önemli oyuncularından biriydi.

14 Eylül 2013 yılında, Malezya Süper Lig ekiplerinden Darul Takzim ile 5 yıllık sözleşme imzaladı.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Pablo_Aimar
valencia da görmüştüm ilk kez onu. çok büyük oynamıştı. sonra bir çok takımda izledim ama o ilk izlediğim ki aimar gibi değildi. sanırım futbolu bırakmış. yine de hep hatırlanacak valencialı aimar.
Vasat topcudur. Hic kayda deger bir basarisi yok.
görsel
ekşi sözlükte bir anda gündeme girmiş futbolcu.
dünyada en sevdiğin futbolcu kim dersen tereddüt etmeden söyleyeceğim ilk isim. pablo aimar. sen ne harika bir sporcusun öyle.
Valencia'da ve Arjantin milli takımında oynarken zevkle izlediyimiz ama bir türlü gerçek patlamayı yapamayan eleman.
hafiften katar ligine göz kırpan sönmüş yıldız.
demirören'in madridden onun için gitmedim diyerek söz konusu haberi yalanladığı yaşlı yıldız. gençken de fiziği yoktu, hala yok. beşiktaş'a gelmemeli. gelirse 2. delgado vakası olur en iyi ihtimalle.
demirörenin transferi için madride gittiği futbolcu.
messinin küçükken örnek aldığı kişiymiş efem.
ertem şener öyle diyor.
umarım gelir ve böylece şampiyonluk yolunda bir rakibimiz eksilmiş olur. 32 yaşında bir türlü patlama yapamamış bir futbolcu aimar. maliyeti de her ne kadar patlama yapamamış olsa da yüksektir. beşiktaş tıpkı rijkaard dönemindeki galatasaray gibi dengesiz bir kadroya sahip olur aimar gelirse. forvet arkası serbest adam zırvasının bir örneğidir aimar ve benim futbol anlayışımda böyle adamlara yer yoktur. oyun bu eli belinde takılan tiplerle kurulmaz. oyun, emre belözoğlu, selçuk inan, fernandez gibi gerçek orta saha oyuncularıyla, iyi bir taktik anlayışıyla kurulur.
Türkiyeye bir türlü getiremediğimiz eski yıldız.
cm'nin efsanelerinden.
valencia bu adamı almadan önce bu adam cm'de oyunu kasıp kavuruyordu. beklenen patlamayı hiç yapamadı.
devre arasında 8jk'ye gelmesi muhtemel pörsümüş yıldız.
galatasaray ile ismi geçen eski yıldız adayı.
bu adamı arzuluyorum. *
fm 2005'te deliler gibi bireysel oynayan topçu. pas vermeye pek sevmez kendileri.* laf anlamadığından dolayı kendisi için yakında bireysel oynayan defansa taktiğimi devreye sokacağım.

(bkz: abanmak yok teknik vur)
her yetenekli genç arjantinli futbolcu gibi geleceğin maradona'sı sıfatını almıştı bir zamanlar. severek izlerdik. kayboldu gitti. *
aimar, sıvı yağ markası (hatta kunik bi maskotu vardı yağ damlası şeklinder) da pabloyu bilmem.
bu sezon benfica forması altında gayet iyi performans göstermektedir. ligde forma giydiği 11 maçta 1 gol 8 asist, uefa avrupa ligi'nde oynadığı 4 karşılaşmada da 1 gol kaydetmiştir. palyaço'nun dönüşü muhteşem olacak bu sefer.
pablo aimar hiçbir zaman maç kazandıran futbolculardan olmadı. ama o mahallede her zaman en sevilen çocuktu. hani top oynarsınız da birilerini çağırmak istersiniz, aklınıza gelecek ilk isim hep aimar olur işte. sempatiktir çünkü. iyi niyetlidir. çirkef değildir. kavga gürültü çıkarmaz. "aimar, sen kaleye geç!" desen bile geçecek bir karaktere sahiptir. öyle bir adam aimar.

açıkçası maradona'nın "para verip izleyeceğim tek adam!" demesi beni fazla etkilemiyor. özellikle eski futbolculardan gelen bu tarz açıklamalar benim sinirimi bozuyor. örnek vereyim, pele son 10 yılda bir elin parmağı kadar futbolcu için "onda kendimi görüyorum!" demişti. misal ronaldo, ronaldinho, rivaldo, adriano ve en ama en acısı apaçi ruhlu robinho. bu oyuncuların hiçbirinin bir pele olamayacağını (ronaldo hariç, bu arada ronaldo, çingene olan değil gerçek ronaldo. corinthians'taki.) kendisi de çok iyi biliyordu. sadece futbola farklı bir tat, bu oyunculara da farklı bir statü belki de bir beklenti yüklemek istedi. maradona da aynısını yaptı. maradona sadece pablo aimar için mi para öder? tabiki de hayır. o da aimar'a gazı vermek istedi avrupadayken. aimar'ın fazla umrunda değildi ama.

aimar kariyerinin en iyi futbolunu 99 ve 2000 yıllarında river plate'de oynamıştı. valencia'daki ilk senesinde de river plate'deki performansını göstermiş ancak daha sonra kariyeri düşüşe geçmişti ki bunda bronşit rahatsızlığının çok büyük bir etkisi vardı. ama ben aimar'ı severim. sevme sebebim onun çok büyük bir futbolcu olmasından ileri gelmez. pablo aimar gerçekten de bizden birisidir. bu cümle çok klişe ama o gerçekten de sendir, bendir. bozulmamıştır. futbolu bıraktığında bazılarımızda bir anı olarak kalacaktır hep.
benfica' da istenilen düzeyde performans gösterememiş arjantinli. çok iyiydi bir zamanlar.
güncel Önemli Başlıklar