bugün

lise yıllarımda kendi oğlu da sınıfta bulunan ve buna aldırmaksızın bütün sınıfa essoglu essekler diye bağıran fizik hocamın düştüğü durum.
(bkz: karısının kendisini aldattığını düşünen kişi)
kizina diyenden bir nebze daha mantikli olan babadir...
ardindan soylenmesi gereken soz icin;
(bkz: babasi haric)
babanın kendine serzenişi. her babada biraz vardır bu hatta eşşoğlueşşek bilhassa babaların küfrüdür zira karşısındakini kendi yapmış kendi yetirmişte, nerde hata yapmıştır, nerde yanlışa düşmüştür çözemez. demekki kendisinde de bi eşşeklik vardır ki bu duruma sebebiyet vermiştir. yani bu küfürle mübarek babalar suçu biraz da kendinde arar.
baban hariç demeyi de ihmal etmeyen babadır.
oğlu kendisine eşek dediğinde vereceği tepki merak edilen babadır.
aaaaaaaa.
ben...
hııhhıııiiiiiee...
sonrasında babanın kendisini tenzii etme gerekliliği doğuran; kızarken düşündüren deyiş.
cok kızmıs babanın ortamda anne olması durumunda kullandıgı laf.

ortamda anne yok ise;

(bkz: küfürün bini bir para)
ilkokulda kötü karne getiren çocuğa oku da baban gibi eşek olma dedikten sonra söylendiğinde tam bir senkronizasyon sağlanacaktır.
moda olmuş bir sözdür.bunun benzerleride vardır (bkz: ayı oğlu ayının oğlu)
moda olmuş bir sözdür.bunun benzerleride vardır ;

(bkz: ayı oğlu ayının oğlu)
samimi babadır. resmiyetten uzaktır. oğlu da bu ortamda yetişip onun gibi olacaktır.
olaydan sonra aa bu benim lan diye bakınız verebilecek babadır. ya da oğlu sen de o

zaman eşşek oluyorsun diye ayar verebilir. ama duruma katil mod anne el koyarak

ikilinin arasındaki husumeti çözmeye çalışır. hatta bazen babayı çaylak yapıp yatağa

almayabilir.

(bkz: ulan sözlük sen beni manyak ettin)
ben babamın yanında kardeşime essoglu esek demiştim ki babamın bakışları hala gözümün önündedir.
aslında lafı kendine çakar ve bunun farkındadır.
erkek çocuk harbi zormuş birader...