bugün

genellikle tikky gençlerin akın ettiği, devlet okullarından daha yüksek eğitim şartları olan, yüksek paralarla eğitim hizmeti sunan okul.
(bkz: kolej)
7 sene icinde bulundugum okul.devlet okullarında okuyan cok daha sımarık insanlarla tanıstım zamanla. ozel okul mu sanane kardesım dedıgım parası olan gider egitimini alır dedigim anadolu lisesi sınavını kazanamamıs birinin eger ki maddi durumu musaitse ve gelecegini dusunuyorsa yaptıgı en dogru karardır. en azından okudugum okuldan biliyorum ki ordaki ingilizce egitimini baska bir okulda alabilecegime inanmıyorum.
Öğrencilerin kendlerini geliştirmeleri için daha çok imkan sunan, genelde yüksek ücretli, okullara verilen genel ad.
türkiye de parası olan öküzlerin de gitti eğitim kurumları. *
eğitim hayatımı geçirdiğim okul türü. kimse gelip bizlere küfretmesin arkadaş. eşitlik yoksa, ve benim elimde diğerlerinden daha fazla avantaj varsa, kimsenin gelip "niye bu avantajını kullanıyon ipnetör" demeye hakkı yoktur. özel okullardan şikayetçi olanlar özel okullara gidenleri, burjuva'dan şikayetçi olanlar patronları değil, sistemi eleştirsinler.
hasis kedilere mundar mundar diye kic yirttiran egitim kurumlari.
toplumun burjuva sınıfının gittiği, evet ingilizce eğitiminin çok iyi olduğu fakat oks ve öss de aynı başarıyı gösterememiş okul türüdür..herkes zengin olduğu için serbest kıyafet giyilebilir..
eğitim için gerekli her şey öğrencilere en iyi seçilde sunulur fakat toplumun belirli bir kesimi yararlandığı için bu okul türü toplumdaki sınıflaşmaya oldukça büyük bir katkı yapar..

edit:ayrıca bence bu okullara artık ingilizce için gidilmez. artık bu okullara gitmek paranın olduğunun göstergesi durumundadır..devlet okulundan mezun olup ingilizcesi çok iyi olan insanlarda mevcuttur ayrıca...

(bkz: devlet okulu)
parası bol olup kendini özel sanan veletlerin gittiği okul. büyük * *
not: onlar her yerde.
(bkz: özel okulu kazanmak)
eğitim hayatımın 11 yılını geçirdiğim okul türü ve iyiki de gitmişim böylesine bir yabancı dile sahip olmuşum. verdikleri eğitim diğer okullarla kıyaslanamayacak seviyededir. dersler haricinde spordu, aktiviteydi, partiydi, baloydu, yabancı dildi ve bunun gibi bir sürü artısı vardır. hoştur güzeldir. dostlarının holding sahibi olması da fena değildir. şaka bir yana donanımlı öğrenci yetiştirir.
öğrencinin adam gibi olması durumunda kişiye bir devlet okulunun verebileceğinden çok daha fazlasını verebilecek olan okulların genel ismidir. keşke herkes özel okullarda okuyabilse ama yok. ya da keşke her devlet okulu özel okul standartlarında olabilse diyelim biz ona.