bugün

hoşuna giden/gitmeyen entryi okuyan yazarın onu oylamamasıdır.
evet sözlüklerin en büyük derdi belki de yeterince oylama yapılmamasıdır. bunun nedenleri belkide aklılarına o an oylama gelmemesi olabilir. belki başka nedeni de olabilir bilmiyorum ama yeterince oylama yapılmadıgını biliyorum. özellikle uzun yazılarda. genellikle oylama yapılan yazarlara bakıyorum zaten takip edilen yazarlar hepsi. yani kemik bir kitlesi mevcut zamanında çok güzel yazılar yazmışlar ve bazı sıradan yazıları bile deli gibi oylanıyor. yeni olan bir yazar o yazıyı yazsa eminim ki hic oylanmayacak -artı ya da eksi olarak- türkce dersinde öyle bir bölüm vardı okudugumuzu anladık mı? ve o hikaye ile alakalı sorular olurdu bakalım anlamışmıyız diye. bunu okudugumuzu oyladık mı ya cevirecek olursak sanırım bir hayli düsük bir katılımın olacagı asikardır.

oylayalım sayın yazarlar/çaylaklar oylayalım eksi yada artı verelim ama oylayalım. eger hoşumuza gidyorsa o entryi oylayalım ki o entry yazan kişi kendisinin okundugunun farkına varsın ve daha güzelini yazmak için kendini teşvik etsin kassın.

oylayalım sayın yazarlar/caylaklar oylayalım hoşumuza gitmeyen birşeyi eksi oylayalım ki o yazar da bundan ders cıkartsın neden eksi oylandıgını düsünsün belki stilini değiştirsin belki düsüncelerini gözden gecirsin.

okuyalım sayın yazarlar/caylaklar/okurlar okuyalım ve oylayalım ki o yazar yazmaya devam etsin o yazdıkca biz oylayalım, biz oyladıkca o yazsın ki okuyacak daha cok şey daha kaliteli entryler olsun.

oy verelim oy vermeyenleri uyaralım! hem vatandaslık hakkıdır oy hem de yazarlık hakkı.
çekememe durumu olabilir.
(bkz: aa bu benim lan)

eksi oy vermem ama artı oy vermeye değer entry de görmedim. ağzı bozuk, pkk taraftarı, ateist karışımı ve bu özellikleri ayrı ayrı taşıyan bir sürü yazar var burda. size mi artı vereyim lan!?
karma sistemine inanmayan yazar, ben de oylamiyorum.

(bkz: alp nbr ben seval telim ayni)
(bkz: oylama yapmaktan bile aciz midesiz sözlük yazarı)
bunların birde sürekli eksi veren çeşidi vardır, sülale hastalığıdır budurum onlarda, ne yazsan eksi verir, yazdığına bile bakmaz çoğunlukla.

(bkz: seri eksi oy veren ibne)
"karma"şa yaratmayan yazardır.

taktir edilesi gereken bir şey varsa, taktir edilmelidir. (ki burda gerçekten hak edeni azdır, edene de değer verilmez.) bu kişiler mutlaka ödüllendirilmelidir ki, daha farklı daha güzel yorumlarını da görebilelim. yalnız tüm bunların dışında, bir şey anlatmayıp, sanki bir arkadaşıyla diyalog içindeymiş gibi, yaratıcılıktan ve bilgiden uzak entryler de cezayı hak eder. bi nevi "yazma lan bi daha böyle saçmasapan şeyler" demenin eksi oy halidir çünkü. ama bizde kişiye kötü yazdığından değil, kendi düşünce sistemine uymadığı için eksi oy verildiği için artık karmadan bıkmış, iğrenmiş, rastgele insanlar tarafından yargılanmak istemeyen yazarlar olduğu için, kendileri de bu yolun ocağına odun taşımazlar.

tüm bu nedenlerden ve bu rastgele insanlardan tiksindiğinden, artık yalnızca kendiyle ilgilenen, karma zerre umrunda olmayan yazarlar için, geride değerlendirilecek de bir şey kalmadığından, bu yazarlar oylama yapmazlar. evet, aa bu benim lan.
yapılan işin, ortaya çıkarılan eserin hakkını vermeyen yazarlardır. beğendiysen fareni yavaşça artıya beğenmediysen en şiddetli şekilde eksiye götür güzel kardeşim.
yapılan işin, ortaya çıkarılan eserin hakkını vermeyen yazarlardır. beğendiysen fareni yavaşça artıya beğenmediysen en şiddetli şekilde eksiye götür güzel kardeşim.
çok ayıp ediyorlar.

(bkz: bi kez versen ölür müsün lan)
kesinlikle karmaya inanmıyorum tarzı bir söylem söz konusu bile olamaz bir savunma olarak.
oy vermek iyi yada kötü o yazarın okunduğunu hissetmesini sağlar. "amaan kimse okumasın ben kendim için yazıyorum" diyenlere ise götümle gülüyorum. o zaman günlük tutun arkadaşım. bir yazıyı okuyup begendim yada beğenmedim yada eh işte demek çok mu zor ? o kadar yazı okuduktan sonra bir tuşa basmak neden insanların zoruna gider anlamış değilim belkide okumuyorlardır? e gerizekalı gibi oylama ile ilgili bir konuda bile bu kadar uzun entry yazılırsa adamlar okumazda oylamazda haklıdırlar. sözlerimi geri alıyorum arkadaşlar. haklısınız.*
cimri, pinti, pislik, cebinde akrep olan, cömertlikten nasibini almamışlardır...

ne olur lan bi fare tıkıyla insanları biraz sevindirsen, vicdansız!
sözlüğe hiç bir katkıları olmayan çöp yazarlardır. bunlar silik yese kimsenin ruhu duymaz.
Ben değilim çünkü eksi verdim.
Ben de değilim ikisine de bastım eksiyi haşırthahaha.

Siktir olsun gitsin yazarıdır siee.
fikirlere eksi işlemez kardeşş.
ben geldiğim günden beri kimseyi eksilemedim galiba.
karşı görüşüm varsa yazarak belirtiyorum. eksilemeyi unutuyorum.
beni aşırı eksileyen olmadığı için, benim de hatırlamamam normal. gerek te duymuyorum aslında. sadece artı oy kullanıyorum.

görsel
oral yapmayan yazarlar diye okudum.
beni de kendinize benzettiniz.
algım değişti aq.
zamanla düzelirsin kardeşim.