bugün

nokia'nın app store'u. tabi bu konuda app store ile yarişabilmesi için daha ççooookkk yol kat etmesi gerekiyor o ayrı.

siteden ücretli/ücretsiz çeşitli uygulamalar, oyunlar vs. indirilebiliyor. ancak daha önce de dediğim gibi bu uygulamaların sayısı şu an için çok çok az.

bir göz atmak isteyenler için adresi:

https://store.ovi.com/
bünyesinde yer alan opera mini hiç bir numaraya yaramıyor. sanki hafifletilmiş bir lite sürüm gibi. daha iyisi için opera mini 5'i deneyiniz, soğuk içiniz.
nokia'nın uygulama sitesidir.beklediğimin altında bir sitedir.
3-5 işe yarar program ve milyon tane sırf bulunsun diye konulmuş vuvuzela sesi çıkaran uygulama gibi program barındıran platform.
en büyük sorunlarından biri bazı uygulamaları tam kontrol etmeden ekliyorlar. uygulamayı yüklüyorsunuz fakat sonra kaldırmak istediğinizde kaldıramıyorsunuz cihazdan, saçmalayıp duruyor cihaz, tekrar açıp kapamak zorunda kalıyorsunuz. bunu kendi resmi sisteminde yaşamak çok can sıkıcı. zaman zamanda erişiminde sorunlar yaşanıyor, daha yol alması gereken noktaları bulunuyor hala.
bir app store değildir ve uzun bir zaman olamayacaktır.*
nokia gibi bir teknoloji devine yakışmamaktadır. hacı düşünüyorum da; bu nokia nın ceo'su bu store'a girince içini bir hüzün kaplamıyor mu? bi eziklik duygusu yaşamıyor mu? harbiden rezalet bir store'a sahipler.
aradığımı asla bulamayacağım store.
appstore ve android marketi örnek alması gereken çöplük.
ovi büfe.
bu ovi nedir, neyin kısaltmasıdır diye bir araştırayım dedim. ben süper karizmatik bir kısaltma bekliyorum meğerse ovi fince "kapı" demekmiş.

nokia'cığım yine yaratıcılığını konuşturmuşsun canım benim. marketini de gezdim, en az ismi kadar şaşırtıcı buldum. bu yaratıcılıkla o pazar payı fazla bile sana.
en işlevsiz online app dükkanıdır kendisi.
şu sıralar opera mağazasına yönlendiren uygulama. Bundan nasıl kurtuluruz, yardım pls.
ovi store eskimiş ve tabiri caiz ise outdated olmuş bir uygulama edinme uygulamasıdır. nokia'ya ait idi kendisi bir zamanlar, lakin artık nokia diye bir şey bile kalmadı.
(bkz: yani diyor ki beni kullanma artık)