bugün

Amina kodugumun fahiselerine bak sen; kendi cocuklari otizmli olsa ve ayni muameleyi bunlar gorse yeri gogu inletirler ama. Sizin annelik sifatinizi sikeyim.
şahsen bu linc gafletinden sonra otizmli çocukların o okulda eğitime devam etmeleri, otist çocukların sağlığı için -artık- yanlış bir inat olacaktır. düşünsenize, zaten otistsin ve senden nefret eden insanların olduğu yerde eğitim almaya, hayata adım atmaya çalışıyorsun? sadece otist iken üzerine bir sürü daha rahatsızlık eklenmesi demektir bu.

hızla çoğalan, bu tür rahatsızlıkla doğan çocuklar/bireyler için devlete ait eğitim kurumları olmalı. hastalık hastalık ayrılan eğitim binaları.

yokluk, hastalık, çaresizlik, yalnız bırakılmak, ötekileştirilmek bu çocuklar ve annelerinin kaderi olmamalı. demagojiye sığınıp "allah a bırakıyorum"larla savuşturulacak bir şey değil bu, somut adımlar için derhal atağa kalkmalı
utandım. Resmen utandım.

Ama bir de şu var.
Büyük ihtimalle biz veli olsak ve çocuklarımızı o okulda okutuyor olsak burada tepki veren ben dahil bir çoğumuz orada o yuhalayanların içinde olurduk.

Bir haklı sebep bulur, ebeveynlikn duygusuna körü körüne sığınırdık.

Çünkü biz toplum olarak empatiden, anlayıştan, hoşgörüden ve fedakarlıktan o kadar uzağız ki. Tepki verdiğimiz olaylarda bile, o vakıanın çemberine dahil olduğumuz anda canavarlaşıyoruz ve gözümüz dönüyor.

Birlikte yaşamak bize iyi gelmiyor. Duygu mutasyonuna uğruyoruz.

Birbirimizi o kadar kötü etkiliyoruz ki tüm iyi duygularımızı el birliği ile katlediyoruz.
Devir bunların devri maalesef, vasatlığın, beyinsizliğin, empatiden yoksun organizmaların devri. ben artık kendimi mevcut insan topluluğunun çoğunluğuna ait hissetmiyorum net olarak. Geçim sıkıntısı için intihar ederken bile kendilerini bulmaya gelen insanların canını düşünen kişilerin yaşaması gerekirken, böylesine bencil, düşüncesiz, ziyadesiyle oksijen israfı kimseler hüküm sürüyor artık bu dünyada. Maalesef yakın bir gelecek için umut da görünmüyor, yazık çok yazık.
insanlıktan nasibini alamamış zavallılar.
Memlekete bakmayın bunun insanlıkla Alakası var.Gerçekten üzücü.Çalıştığım okulda öğrenciyle ilgilenen daha sınıfını bilmeyen veli bile var.inanın çocuklara kızamıyorum.Veli böyle olduktan sonra çocuktan ne bekleyebilirsin.Her çocuk,her insan ailenin aynasıdır.
yıllarca fedakar, hayırsever diye bize yutturulmaya kalkışılan anadolu insanının gerçek yüzünden bir örnek daha.

(bkz: anadolu çomarı)
Anadolu 100 yıl önceki Anadolu bir adım dahi ileri gidememiş.
AKŞAM DA GiDER MUCiZE DOKTOR DiZiSiNi iZLER BU GERiZEKALILAR. YEMiN EDiYORUM EŞŞEK GiBi BiRŞEYLER.
ALLAHIM YANLIŞ ANLAMA DA BÖYLESi iNSANLARA BiR CEZAN YOK MU VERESiN?
VERESiN Ki BiZ DE GÖRELiM BU DÜNYADA DA ADALETiNiN OLDUĞUNU.
çok can sıkıcı ve üzücü oldu. insanız be.
topluma adapte olabilmek, Kendi ayakları üzerinde durabilmek, kendini ifade edebilmek, eğitim hakkını özgürce yaşayabilmek adına o çocukların ve ailelerinin ne türlü zorluklarla mücadele etmek zorunda kaldıklarını bilmeyen vicdan ve empati fukarası, cahil insanların Ayıbı.

Umarım çocukları ebeveynlerine çekmez.
cahil faşizmi en tehlikeli faşizmdir.
cahil çünkü. bilmiyor, bilmediği gibi öğrenmek de istemiyor, öğrenmeye kapalı.

otizmli çocukları protesto etmek ne demek?
o protesto eden anne babalar ki onlara anne baba denmemesi gerekir, o protesto eden mahlukatların bir sonraki çocuklarının otistik olmayacağı ne malum?
böyle bir garantileri mi var?

işte cahil faşizmi böyle bir şey...

bunlar kötü kalpli insanlar.
bunlarla ne dostluk yapılır, ne komşuluk yapılır, ne arkadaşlık, ne ticaret yapılır.

asıl bu kötü kalpli insanları tek tek deşifre edip toplumdan soyutlamak gerek.

allah belanızı versin...
Bunlar o malum siyasal islamcı münafıklara oy vermiyorsa hiç bişey bilmiyorum ben...
Karaman'da...
imam Hatip öğrencisi 9-10 yaşında erkek çocuklara...
Bir kereden bir şey olmaz...

Ve tüm bunlara susanlar kalkmış otizmli çocuklara yuh çekiyor.

Kime neye yuh çekilir?
Bunu bilecek anlayacak zekâ ve ahlâk sahibi olmayan insanlara ne denilebilir?
Haberi okuduktan sonra iyi ki anne baba yok..

Bu ayıp ile o yaşta bile yaşayamazdım..

Allah anne nin babanın da vicdanlısını versin...

Bu anne denen canavarlar bilinki müge anlıya çıkıp kocasının arkadaşı ile kaçtı şok şok şok..

Çocuklarını bırakıp sevgilisi ile kaçtı şok şok şok..

Aynı gürüh yazık...
Puştluktur.
Gerçekten Böyle bir şey varsa yazıklar olsun. Evet ilgilenmesi ve yaşaması çok zor çocuklar ama bu hiç bir şeyi değiştirmez. o günahsız özel çocuklara kurban olsunlar. Allah keşke herkese o çocukların kalbinin güzelliğinden ve saflığından vermiş olsaydı.
iç Anadolu insanının yüzde doksanı kim ne derse desin vizyonsuz, vicdansız, vsvsvs insanlardır. yok değil diyen de kesin öyledir veya iç Anadolulu olup toz konduramıyordur. Çomarlar.
cahillik ve çomarlıkta öte bir şey bu. helak olursunuz inşallah amınakoduklarım.
içinde bir gram allah korkusu kalmamış, eğitim ve ahlak yoksunu bireylerin yaptığı boş beleş hareket.
bu yaşananlardan fazlasını yaşadım. benim evladım konuşma bozukluğu ve zeka geriliği olan bir çocuk. devlet kaynaştırma öğrenci olarak okuyabilir dedi ve devlet okuluna yazdırdık. bir gün eve geldim eşim ağlamaklıydı sordum ne oldu diye sustu cevap vermedi meğer daha iki ay olmadan veliler imza toplayıp kızımı okuldan atmak istemişler. sen ne yaptın dedim. çocuğun kaydını hemen aldım dedi. neden yaptın öyle şey olur mu desemde aynı gün başka okula kaydını babamla birlikte yaptırmış. ve kızım benim hayatta en nefret ettiğim komünist bir öğretmenin sınıfına düştü. o insanı tanıdıktan sonra kominlere bakışım değişmesede onun yaptıklarını asla ödeyemeyiz. öğretmen onu o kadar sahiplendi ki anlatamam. kızım ilkokulu onunla bitirdi ve hiç bir veliye, öğreciye çocuğumu ezdirmedi. şimdi orta ikide ne okulda ne mahallede arkadaşı yok. ama öğretmenleri onu sahiplendiği ve ilgi gösterdiği için okula gitmekten mutlu oluyor. çünkü çocuğum eğitim görürken normal çocuklarla iletişim kurma imkanı bulabiliyor. demem o ki öğretmenler o çocukları sahiplense veliler a diyemez. her şey öğretmende başlar.
Artık şaşırmadigim olaylardan bir tane daha yaşandı bugun... buna benzer bir olaya bizzat şahit oldum ve midem kalkti.
3 tane koskoca kadin kendi çocuklariyla ayni sinifta olan bir çocugu dövmek istercesine (firsati olsa yapar) dedikodusunu yapip çocuga karşı mobbing uygulamaya nasil calisacaklarini hararetli hararetli tartisip 7-8 yaşindaki el kadar cocuğa ağza alinmayacak şeyler söyleyip siniftan attirma planları yapiyorlardi... kendi cocuklarina ve kendilerine baktim... ne halt oldugu belli cinstenlerdi zaten. Bir insan olarak dayanamadim ve masalarina doğru midem kalkti kaç yasinda kadinlar küçücükbir çocugun dedikodusunu yapiyor yaratiklar dedim, o otizmlı çocuklara bunun gibi veliler yapti o tur seyleri , bu sefer de baska bir cocuk mahvediliyor dedim.. OOOH ... %100 suçlu olduklarini da şurda anladim cevap veremedi dedikoducu, kirli ruhlu kadinlar bir tanesi şok geçirip kalkti gitti diger yaratiklarda hala insanlarin hakkini hele bir çocuğun hakkinin yenilmesine izin vermeyen insanlarin oldugunu gordu, duydu, ogrendi ... Püüh sizin gibi yaratiklara, ben hic bir cocugu ezdirmem hasta karilar. ARKADAŞLAR SiZDEN iSTEGiM BOYLE HASTA RUHLU iNSANLARA SOZLU AMA TARTiSMADAN DERSLERiNiN VERiLMESi LUTFEN AMA LUTFEN COCUKLARi EZDiRMEYiN.
(bkz: hamdolsun bugün de utandık)
Bazen diyorum ki hala bir umut bir şans var, sonra böyle şeyler geliyor gündeme diyorum nerede umut nerede insanlık...
Bu insanların yetiştirdiği çocuklardan kime ne hayır gelir allah aşkına?

Oy vermek için bir ilkokula gitmiştim. Merdiven boşluğunda yukardan aşağıya komple güvenlik önlemi olarak fileler vardı.
Çıktığımda ne göreyim? Meğer zihinsel engelli bir kaynaştırma öğrencisi o boşluktan aşağı düşerek yaşamını yitirmiş.
Bu çocukları bu insanların çocuklarından korumak gerek esasen.
Bende onlarin vicdanlarını yuhalıyorum. O çocukları eve kapatıp daha kötü duruma düşmelerine mi neden olsun aileleri? Otizm sosyallik isteyen bir farkindaliktir. Sövmeyeceğim.
berbat bişeydir hem çocuklar hemde aileler zor duruma düşmüştür toplum olarak her zaman daha kötüye gitmeyi başarıyoruz.