1. 1.
  devreye verilen AC işaretin frekansını , etkin değerini hesaplamamıza yarayan alettir.kenetleyici, kırpıcı, doğrultucu vb bilimum çeşit devrenin etkilerini bu alet vasıtasıyla görebiliriz.Ch1 ve CH2 olmak üzere 2 kanala sahiptir.topraklaması hiçbir zaman unutulmamalıdır.
  1 ... maxisky
 2. 2.
  eski model televizyonlarda vardı galiba...elektron tabancasımı ne deniyordu..
  1 -2 ... maksat muhabbet
 3. 3.
  işi gücü dalga olan gereksiz alet. (bkz: dalgacı)
  1 -2 ... pilotmont
 4. 4.
  elektronikten anlamayanların uzay mekiği zannettiği benimse nefret ettiğim gerekli gereksiz kullanılan enteresan cihaz...
  1 ... darkerway
 5. 5.
  topraklamasını unutunca neler olabileceğini öğrenmek bile istemeyeceğiniz alet. artık kullanılmasada analog modelleri de vardı.
  ... dreamcatcher
 6. 6.
  elektrik sinyallerini görselleştiren ölçülmesini sağlayan elektronik alet. elektrik ve elektronik mühendislerinin kolu bacağı.
  1 ... beratulanberat
 7. 7.
  mevzuya uzak insanların tipine bakıp da basit bir şey sandığı, aşağıladığı alettir. bunlara ne kadar faydalarını anlatsanız, "şöyle dalga gösterir, böyle voltaj ölçer v.s." diye anlatsanız da boşunadır. çenenizi yormayınız. fiyatını söylemeniz**** bu muhteşem cihazın hakettiği saygıyı görmesini sağlayacaktır.
  ... reverse engineering
 8. 8.
  elektrik-elektronik bölümünde hocaların öğrencilerden olmasını beklediği şey. devre teorisi ve elektronik derslerinde hocalar öğrencilere resmen osiloskop muamelesi yapar. verir gubidik bir devre, verir giriş sinyalini; öğrenciden çıkış sinyalini ister..
  1 ... garipbasci
 9. 9.
  (bkz: oscilloscope)
  (bkz: function generator)
  ... yogurette
 10. 10.
  katot ışınlı tüpten oluşan, dikey-yatay saptırma ve hızlandırma devrelerinden oluşan,
  elektrik değerlerini çizgisel olarak ekrana taşıyan cihazdır.
  1 ... yunatu