1. 1.
  Hayatın anlamını biraz fazla ruhani algılamış yazar,yogi.Kadın isimli kitabıyla arkadaşlar arasında ilginç tartışmalar yapmamıza vesile oldu.Keşke senin kadar cesur olabilseydik hayata karşı!
  5 ... miracle
 2. 2.
  kesinlikle aşmış dediğim yazar kitapları mutlaka okunmalı farkındalık kitabı ve diğerleri çok ilginç
  7 -2 ... yandesk
 3. 3.
  Bhagwan Shree Rajneesh adıyla da bilinen 1932-1990 yılları arasında yaşamış,Hindistan doğumlu filozof. Sevgi konusunda şöyle bir söylemi mevcut:
  ''Hiç bir sevgi fırsatını kaçırma. Sokaklarda yürürken bile sevebilirsin. Kimseye bir şeyler vermen de gerekmez, sadece gülümse yeter. Onun bir maliyeti yoktur, içten bir gülümseme kalbini açar, kalbini daha canlı yapar. Birisinin elini tut - bir arkadaş ya da bir yabancı fark etmez. Doğru insanla karşılaşınca seveceğim diye bekleme. O zaman hiçbir zaman gelmeyecektir. Sevmeye devam et. Daha fazla sevdikçe doğru insanla karşılaşma için ihtimaller de artacaktır çünkü kalbin bir çiçek gibi açmaya başlayacaktır. Ve çiçekler açan bir kalp de, kendisine daha fazla arı, daha fazla sevgili çekecektir.''
  8 ... geniusdr
 4. 4.
  çalkantılı bir hayatı olan, "oshoculuk" adını verdiği "kendini tanımak" temalı inancın lideri bilge.
  3 ... asiti kaçmış kola
 5. 5.
  O S H O
  Hiç doğmadı, hiç ölmedi.
  Sadece dünya denen bu gezegeni,
  1932-1990 yılları arasında ziyaret etti.
  20 ... tribalenfeksiyon
 6. 6.
  ferrarsini satan bilge kitabından alınan hindistana gitme gazını körükleyen aşmış olduğu mimiklerinden belli olayı bitirip kanımca hayatının büyük bir bölümünü yalnızca içsel dinginliğe ayırmış sen de yogi ben diyeyim guru.. mezarında yazan notla beni defalarca üst üste benden almıştır...

  never borned, never died, only visited this planet earth between dec11 1931- jan19 1990
  5 ... mesqoo
 7. 7.
  bir şeyi kötüde yapsanız, iyide yapsanız bunun farkında olmanızı söyleyen, felsefe ve yoga üzerine bir çok kitabı bulunan, suaviye benzeyen dingin kişi.
  4 ... tabuttamenemenyapanimam
 8. 8.
  (bkz: soho)
  2 ... hendrix
 9. 9.
  başlıca kitapları şunlardır; farkındalık, ego, sezgi, zeka, sessizliği dinlemek, martıları seven adam, yoğun templo insanlar için meditasyon, coşku, olgunluk, yakınlık, duygular, kadın, erkek, cesaret, sezgi, yaratıcılık, sırlar kitabı, ölmeden önce ölünüz*, ayaksız yürümek kanatsız uçmak, ruh eczanesi.
  2 ... tabuttamenemenyapanimam
 10. 10.
  alıntıdır. gizemli sırlar kitabından.
  " farz edelım kı elımızde bır anahtar var. anahtarın kendısıne bakarak dogrudan ne ışe yaradıgını anlamamız veya buyuk bır hazıneye onun sayesınde ulaşılabılecegını hayal etmemız mumkun degıldır. anahtarın ıcınde hazıne ıle ılgılı bır ışaret gızlı degıl; anahtar kendı ıcınde kapalı. onu kırar veya parcalara bolersek, hangı metalden yapılmıs oldugunu bulabılırız ama ortaya cıkarma yetısıne sahıp oldugu hazıne hakkında hıcbır şey bulamayız. ve boyle bır anahtar hazıne hakkında hıcbır ıpucu olmaksızın uzun sure saklandıgı zaman yalnızca yasamımızdakı bır yuke donuşur.

  yaşamda bugun bıle bırcok hazınenın kapısını acabılecek pek cok anahtar mevcut ancak ne yazık kı ne hazıneler, ne de acılabılecek kılıtler hakkında hıcbır bılgımız yok. ve ne hazıne, ne de kılıtler hakkında hıcbır şey bılmedıgımız zaman elımızde tuttugumuz şeye anahtar bıle denemez. ancak bır kılıdı acmaya yarayan şeye anahtar denır. aynı anahtar gecmıste bır cok hazıneyı acıga cıkarmış olabılır ama bugun hıcbır kılıt acılamıyorsa o anahtar da bır yuke donusmuş demektır. ama buna karşın hala onu fırlatıp atamıyoruz."
  4 ... hatalidallama