bugün

1983 doğumlu, benfica futbol kulubunde oynamakta olan paraguaylı forvet.
güzide spor basınımızın amiral gemisi fotomaç dün kendisini galatasaray'a transfer etmişti.
fm 2008'De kadromda bulunan ve bir sezonda 44 gol atarak lig ve şampiyonlar ligini kazanmamı sağlayan futbolcu.
fm 2009 da alınması gereken ilk futbolcu. bir sezonda 47 gol atarak ortalığı duman etmiştir. * *
fm 08'de de yıldızdı kendisi.. 09'da da şov yapmaya devam etmekte demek ki.. şiddetle alınmalı..
fm 2009'da bitiriciliği, hava hakimiyeti, fiziği, şutları ve frikikleri kimsede olmayan santrfor. manchester city teknik direktörü olarak, hemen aldım takıma.
Fm 2008'in nene ile birlikte en hayvani forvetidir.
FM 2009'DA keirrison ile birlikte ileri uçta harikalar yaratan forvet.
fm 2010 'da büyük işler yapmaktadır. bakıyorumda 2008 , 2009 , 2010 'da çoşmuş bu adam oyunda gerçekte neden göz önünde değil bu kadar?
dün oynanan benfica-liverpool maçında bencifa adına biri penaltıdan olmak üzere iki gol atan futbolcu.

ilah gibi bir adam, ilk defa dün maç özetlerinde gördüm adam olaganüstü. hele bir topa vuruş kabiliyeti var sormayın gitsin. topa hem sert vuruyor hemde inanılmaz derecede düzgün .
(bkz: beni ölünce fm ye gömün)diye vasiet edeceğini tahmin etiğim benfica'lı santrafor.
saçmalamakta dur durak bilmeyen spikerlerin son şovuna kurban gidip ismi oskar kardoza olmuş santrafor.
nam-ı diğer kardoza.
2010 dünya kupasi ceyrek final macinda penalti vurusunu gole ceviremedi ne yazik ki. olsun cani sagolsun. 2010 dünya kupasi'nin en yakisikli adami secildi tarafimdan, o da bisi. kayitlara gecsin.
fm 2010 da aldığınız takımı sırtlayan, paso gol kralı olan hayvani forvet. allah belasını vermesindir ki; 5 sezon üst üste gol kralı olmuştur bende. kıçımı yırtarak çıkmayı başardığım uefa kupası finalinde takımım adına 3 gol atmasına ramen takımım kurtulamamıştır. vay mamına koyiyimdir. halen benficadamıdır bilmiyorum ama büyük takımlara gitmesini istemeyeceğimdir.
özellikle fm 2009'da tek başına takım olan pivot.
oyun dışında bakarsak, bana pierre van hooijdonk'u andıran bir tarzı var.

frikikleri, kafa topları, vücut yapısı vs. hep hooijdonk gibi gelmiştir gözüme.
acayip karizmatik bir futbolcu. paraguay'ın kaptanı yanılmıyorsam.
drogba yı falan siktir et bu adamın galatasaraya gelmesini çok istiyorum. ismi bile karizmatik adamın.
Menajerlik oynayan arkadaşlar bu adamı ekranı kaplayan 20' ler yüzünden çok iyi bilirler, enfes kişiliktir kendisi.
football manager' in son 3 senesine ' cardozo varsa arkana yaslan ve keyfine bak ' mottosunu yazdırmış, benfica' da tek başına çok sayıda maç kurtarmış paraguaylı yıldız.
ismi ciddi şekilde beşiktaş ile anılan paraguaylı süper forvet.
golünü atar, giderini yapar forvetidir. iyidir.
yırtıcı bir forvet.
galatasaray'ın transfer listesinde olan forvet.