bugün

(bkz: cılkı çıkan mevzular)
Şiddet eğilimini gerçekleştirmek için sunulan bahaneler yumağıdır. Saçmalıktır.
oruç tutumuyorum bende. ama yolun ortasında ağzına yarrağı alır gibi oruçlu insanların karşısında sigara içen, ipnelerin dayak yemesi hoşuma gidiyor. bence yanlış bişi, dövülmemeli, sigara götünde söndürülmeli.
Kendiniz gibi aşırı ereksiz bir konu açmışsınız. Sizene bizim yaşantımızdan. Sen beni döversin bende eve gider buz gibi kola içerim...
bunu yapmak isteyen her bir şakirde boyu kadar yarrak veriyorlarmış. 5 "r"li. emsin dursun diye. oruç üzerine sigaradan önce iyi gelir. biraz farklılık olur hep cemaat abisi pipisi hep cemaat abisi pipisi de bir yere kadar, dimi benim canım müslüman kardeşim. alışırsan hem, oruçtan önce de götüne göre 6 ve 7 "r"lisi var.
(bkz: kuran ı okumamış müslüman)
"dinimizde zorlama yoktur" cümlesini unutan kişi söylemidir.

not: Oruç tutarım ama çevremde tutmayanlarada neden tutmuyorsundiye soru sormam ilgilenmemde.Ben kendimden sorumluyum.oruç tutar veya tutmaz. O Allah'la Kul'un arasındadır. dini yozlaştırmayın. dinle ilgili isen herkesin kendinden sorumluğu olduğunu ve günahında sevabında o kişiye ait olacagını bilmem gerekir. oruç tutmayanları dövmek veya yargılamak bizlere düşmez.
Orucun sadece aç kalmak olduğunu zanneden kendini müslüman sanan kişinin alması pek mümkün olmayan zevk.
Açıklamalar;
1- oruc sadece aç kalmak değil, dünyevi hırs arzulardan da 1 ay boyunca uzaklaşmak demektir.
2- müslüman kişi dininin gerektirdiklerini bilen kişidir. 11 ay azıp 1 ay oruç tutmayla, müslüman olunmaz. müslüman rolü oynanır.
3- aç karnına düşük kan şekeriyle yeni yemek yemiş birini dövmek eşit sıkletlerde fiziken pek mümkün değildir. Ayıboğan gücü filan varsa, onu bilemem.
sayesinde islamın hoşgörü dini olduğu konusunda şüphelenmeye başladığım yazarımsı söylemi.
(bkz: dinden imanda soğutan konu başlıkları)
e peki senin tuttuğun orucun ne manası kalıyor diye sorarlar adama kamil.
benim halamın oğluda tutmuyor.
ortaokul 3 sınıftan beri.
ailede kimsede onu dövmedi, kimsede ağzını açıp tek kelime laf etmedi.
dayımda tutmuyor yaklaşık 7 8 senedir. onada kimse bir şey demedi.
ayrıntılı bilgi için (bkz: diyabet)
oruç tutmak ta zorlanan bünyelerin belli ibr saatten sonra değişik dünyalara dalması sonucu kafasında oluşturduğu eylem.

(bkz: orucun halüsinasyon etkisi)
islamın hoşgörüsünden nasibini almamış, düşüncelere saygısı olmayan yobaz kişinin davranışlarıdır.
bak bak kafaya bak.

burası müslüman bir ülke imiş herkes oruç tutacakmış.

ulan sikik yabancı ülkelerde oruç tutmana izin vermeseler kendi dinlerindeki ibadetleri sana zorla yaptırsalar olur mu ?

götü yiyen varsa gelip keyif nasıl olurmuş görmesini istediğim keyiftir.

ben oruç tutuyorum ama götü yiyen varsa tutmadığımı kabul edip gelsin bir dövsün bakalım.
boyle cahil kafalara yazmayi kim ogretiyo sananane kim oruc tutuyosa yada tutmuyosa , onun yerine mezarami girecen onun yerine ateslerdemi yanacan bunun gibi cahil kafalar yuzunden muslumanlik git gide heryere kotu yayiliyor . muslumanlikta yok oyke seyler, kardes kurani kerime bakarsin okursun peygamberleri arastirip okursun inanirsan namazda kilan oructa tutarsin ..
Öbür tarafta insanları islamdan uzaklaştırdığın için hiç hakkın ve haddin değilken şiddet uyguladığın için mahkeme-i kübra da bedelini öderken de keyif alırsın umarım.

Oruca bu mantıkla yaklaşıyorsan bence boşuna açma kalma...
Sen oruç tutmayanlara bunları yaparsan, onlarda sözlükte senin dinine küfür edip dururlar. Bence sen de oruç tutma, böyle de yapma. Daha az zarar edersin.
inanç tarladır hedefi olanın diktiği ama benim traktöre mazot atacak param yok, işçiyim ben.
sen hem oruç tut hemde tutmayana hakaret et.

senin kitabında böyle mi yazıyor???
Oruç tutmayanları bizim cezalandırması doğru değil. Herkesi cezasını allah verir bizene.
Her gun yaptigimiz istir.

Biz muslumanlar iste bu kadar akilliyiz. Oruc tutmuyorsa kesin saygisiz demektorm cunku oruc tutmuyor. Bunun kararini vermek de bize duser. Hem bu ulke laik degil hukuk devleti degil ozgurluk desen masanin altina kacti burasi bir islam devleti. Tabii biz daha tam manasiyla islami yasayamadigimiz icin oruc tutmuyanlari dovuyoruz. Tam manasiyla yasasak kollariyla ayaklarini capraz olarak kesiriz sonra dayanamayip kafalarini da keser annelrrini kadinlarini kendinize cariye yapariz. Ne olsa sunnet. Hem sunnet varken hadis varken kuran varken bizim kafayi calistirmamiza ne gerek var. Zaten bu konuda cok muslumaniz. Allah seni inandirsin hic kafamizi calistormayiz. Luzum yok.

Hayirli ramazanlar mumin muslumanlar.
sigarasızlığın bunalımından kurtulma biçimi olsa gerek. koduğumunun embesilleri. dayanamıycan ne bok yemeye yapıyon sözde ibadetini.
allah bile orucu kimseye dayatmıyor diyenleri görüyorum ve gülüyorum.
islam ın şartının 4. maddesi oruç tutmaktır. şart ne demek bilmiyorsan bakabilirsin.
islam dinine mensup insanların inandıkları kitapça verilen haktır. kitapta yazmıyordur diyemeyeceğim çünkü her sene duymazsak müslümanların azalacağı endişesine kapılıyorum. yapanları artık eleştiremiyorum çünkü eleştirdiğimde inandıkları kitabın böyle buyurduğunu emir kulu olduklarını söylüyorlar. bunu anlamayan adamlara kadın ve erkek eşitliğini anlatmaya çalıştığım günler aklıma geliyor da boşu boşuna saatlerimi günlerimi harcamışım. dünyada müslümanlığa inanmayan tek bir kişi kalmayacağına dek bu böyle sürecektir. güçlü olduğu yerlerde dövecekler daha güçlü oldukları yerde kesecekler güçsüz oldukları yerde de güçlenene kadar diyalog mevlana hoşgörü vs. diyip inanmayan insanların sırtını sıvazlayıp biz böyle hoşgörülü böyle insan sevenleriz diyeceklerdir.
güncel Önemli Başlıklar