bugün

entry'ler (324)

dış güçler pkkya neden yardım ediyor

işide kim neden destek veriyorsa pkk ye destek verende aynı sebepten veriyordur.

oruç tutmayan saygısızları dövmenin verdiği keyif

islam dinine mensup insanların inandıkları kitapça verilen haktır. kitapta yazmıyordur diyemeyeceğim çünkü her sene duymazsak müslümanların azalacağı endişesine kapılıyorum. yapanları artık eleştiremiyorum çünkü eleştirdiğimde inandıkları kitabın böyle buyurduğunu emir kulu olduklarını söylüyorlar. bunu anlamayan adamlara kadın ve erkek eşitliğini anlatmaya çalıştığım günler aklıma geliyor da boşu boşuna saatlerimi günlerimi harcamışım. dünyada müslümanlığa inanmayan tek bir kişi kalmayacağına dek bu böyle sürecektir. güçlü olduğu yerlerde dövecekler daha güçlü oldukları yerde kesecekler güçsüz oldukları yerde de güçlenene kadar diyalog mevlana hoşgörü vs. diyip inanmayan insanların sırtını sıvazlayıp biz böyle hoşgörülü böyle insan sevenleriz diyeceklerdir.

sizce neden evlenilir

bu hayatın neşesini sevinci derdini tasasını acısını tatlısını tozunu toprağını beraberce yaşayacak bir hayat arkadaşı kazanmak, çocuk sahibi olma sevincini yaşamak hatta torun sahibi olma sevincini yaşamak.

bir ateist genci konuşarak müslüman yapmak

bu dünyada pek de iyi bir iş başaramadığı ortada olan bir tanrı'nın öbür dünyasına neden güvenmemiz gerektiğini anlatabilecek olan varsa beri gelsin.

bugüne kadar türklerin başına gelen en korkunç şey

talas savaşıdır ondan sonra beyni sulanmış hafızlara dönmeye başladık atatürk bir umuttu bizi bu makus durumdan kurtabilecek hamlelerde bulundu ama yine karanlık kazandı.

bireysel eylemleri dine mal eden zihniyet

işid gerçek müslüman değil kadınların araba kullanmasını yasaklayan araplar gerçek müslüman değil dünya yuvarlak değildir diyen ve bunu şurdan şuraya gittiğimde yuvarlak olsaydı saat farkı azalırdi gibi eveleyen geveleyen değil 9 yaşında kızla evlenilebilir şeklinde fetva verenler değil o değil bu değil şu değil kim arkadaş ? arabistana gidiyorsun namaz vakti dışarda dolaşman yasak ramazan ayı yemek yemen yasak yasak yasak yasak. afganistan rezaltine hiç anlatmayayım. türkiye cumhuriyeti de tamamen islam cumhuriyetine dönerse aynısınıda burda yaşayacağız demektir. gazi üniversitesinde okuyordum daha ilk senem ramazan ayı fotokopi çektiriyoruz bir gürültü koptu nedir bakmaya gittik adamın birini darp etmişler neymiş ramazan ayında kantinde tost yiyip ayran içiyormuş gavurmuş adam sen oruç tutuyorsan kantinde işin ne arkadaş? kantin orası islam dini hoşgörülüdür şöyledir böyledir demeyi bırakın islam ile yönetilen ülkelerde kadının yeri nerede onu bir söyleyin anlaşalım.

chp bayrağıyla swinger partisine giden izmirli

her ne olursa olsun 13 yaşındaki kızını 70 yaşındaki adama 4. imam nikahlı eş olarak vermeye akepe bayrağı ile giden ve cenneti garantilediğini zanneden şakird kadar mutlu olmamıştır tüm hayır duaları onunladır.

çin de oruç tutmak yine yasak

yalan haber kim nerden bilecek oruç tuttuğunu veya tutmadığını yemek mi tıkıyorlar zorla yoksa su mu içiriyorlar ?

bir müslümanla bilimsel sohbet yapmak

bilim metafizik olarak bilinen bir olayı açıkladığı an zaten kuranda yazıyordu diyen bir adamla konuşmayın kaybedersiniz. gökdelenleri kıyamet alameti olarak gören bir arkadaş vardı sonra bir daha tartışmadım.

bilal kısa

türkiye süper ligi tanıyan bilen yıllarca top koşturan bilal kısa en iyi yerli oyuncu transferiydi yapılabilecek gs'a hayırlı uğurlu olsun.

milliyetçiliğe ırkçılık diyen orospu çocukları

"milliyetçilik bir çocukluk hastalığıdır. insan ırkının kızamığıdır.
eğer bir adam bir marşa ayak uydurup, emir altında neşe içinde yürüyebiliyorsa, benim gözümde beş para etmez. kendisine yalnızca bir omurilik yetebilecekken yanlışlıkla kocaman bir beyin sahibi olmuştur." albert einstein

dişi şakirt detected

imana gelmemek elde değil zaten klipte de açık bir kız kapanıyor imana geliyor yarabbim neler yaratıyorsun böyle.

hindistan a gidip inek yoktur diyen ateist

ineği yatırıp allahuekber nidalarıyla kesmeye çalışan şakirdlerden daha zor bir duruma düşmeyecek olması kesindir.

en tatlı merhaba ve en zor elveda

yataktır.

bekaret sizin için önemli midir

bir kız seveceksin göze alamayacağın hiç bir şey olmayacak ama bekaretini kaybetmiş diye sıkıntı yaratacaksın vazgeçeceksin felan filan bu nasıl herşeyi göze almak oluyor ? ikinci anlamadığımda bakir olanlar için bekaret önemli olabilir evet anlayabilirim ama bakir olmayanlar için bekaretin önemli olması bu nasıl bi iki yüzlülüktür nasıl bir alçaklıktır anlamam.

6146854374786747

0,2 ve 9 rakamından nefret eden yazar.

bir ilişkide en önemli şey

aşk ve güven ikisinden biri eksik olursa olmuyor.

emenike nin 14 milyon euro ya satılması

gerçekse eğer şu katarlılara uluşsamda 100 bin dolar da bana verseler dediğim transfer para çok adamlarda.

öcalan ın serbest kalması için oy veren rizeli

altı milyon küsür vatandaştan biri.

dolmabahçe camii imamının açıklaması

topluma liderlik eden kişiler neye mal olursa olsun her zaman doğruyu söyleyecek cesarette olmalıdır. bu arkadaş gibi.