bugün

orjinal kelimesinin doğru yazımıdır.
ben demiyorum, tdk diyor...
görsel
Genellikle ürünlerin üretildikleri sırada kendilerine has belirti ve işaretleride barındırmaları için yüksek teknolojiden yararlanarak taklit edilmesi çok zor olan
Özellikler ile donatılan ve bu sayede kopya ürünlerden ayırt edilebilinmesi mümkün olan
Tescilli markaların fabrikalarında üretilen her
türlü mal orijinal olarak adlandırılır.
hepimiz orijinaliz, sadece bazılarımız daha yalnız..
bana, düşüncelerime benzeyen, en yakınına yaklaşan çevremde hiç kimse yok demek.
türkçe nin özürlü kelimelerinden sadece bir tanesi.

kpss çalışırken farketmem ile sinirden delirmem bir oldu. orijinal ne lan? ne lan bu??!?!? kafamı buluyorsunuz lan bizimle? yok aga , silinsin gitsin bu dil tarihten şeyimde değil şu dakkkadan sonra. artık paso yabancı kelimelerle ezicem türkçeyi. benim için kaatil e "katil" demeleri kurşunu sıktı , bu "orijinal" fiyaskosuda geldi can çekişen türkçenin boynunu kırarak infazı tamamladı. lan orijinal nedir lan?!?!? ezikmisiniz oğlum siz? işte türkçenin ezikleşmesinin sonuçlarından biride bu prof olacak böyle elemanların yobazlıklarıdır. orjinal lan bu kelimenin doğrusu. tıpkı katil in kaatil olması gerektiği gibi. cümlenin akışında katil nasıl kulak tırmalıyor nasıl sıçık bir etki bırakıyorsa orijinal da aynı şeyi yapmaktadır. bu ikisini bu hale kim getirdiyse beter olsun. ölmüşsede cehenneme gitsin o derece delirdim. yeter lan , adamlar kalkıyor 1000 senelik cermen dilini evrimleştiriyor , latince ile tokuşturuyor hala yaşatıyor kullanışlı hale getiriyor ama bizim yobazlar hala orijinal de. he canım. he... yok aga yokolsun gitsin bu dil bu yobazların elinde maymun olacaksa. varsın ingilizce konuşalım. resmen hoplatıla hoplatıla faişe edilmiş kelimeleri ezberlemeye çalışıyorum lan! ori jinal kadar senin...
meylemim...
bu sözlükte ırzına geçilen kelimeler listesinde hatırı sayılır bir yere sahiptir. hani arada sol frame'de görürseniz doğrusunu yazarsınız umuduyla.
yazarken de okurken de orijinal diye telaffuz edilmesi gereken kelime *.
(bkz: TDK)
takipçilerinin özlemlerine cevap vermiş ve uzun bir aradan sonra tekrar sözlükte gördüğümüz "tanımlanamayacak" kadar mükemmel insan.
herkesin orjinal olarak bildigi kelimenin dogru yazılışı.
sözlükte yazmasının tekrar görülmesi gerektiği düşünülen yazar.

(bkz: bu nasıl bir cümledir)
sözcüktür.

'orijin'le alakalı bir sözcüktür.
sahip olduğunuzda garip bir haz almanıza sebep olur.
cnbc-e reklam sloganı.
Yalnız kendine özgü bir nitelik taşıyan. özgün.
bkz: kısmen ben, kısmen özgün.

zamanında bakınız vermeyi, sözlüğü yazı yazmak için kullanmayı bile bilmeyen sadece okuyucu olarak sözlüğüne sadık kalmış ben yazarı. *
(bkz: rezil olduk lan!)
yeni bir yazar.

(bkz: hoş geldiniz)
patenti almış firma tarafından üretilen mal.
bir cismin, kavram veya terimin asıl, gercek olanıdır.
özgün gibi hoş bir karşılığı olduğu halde nasıl bu kadar sağlam bir şekilde türkçemize girdiğini merak ettiğim sözcüktür.
sahte olmayan.
bilindik, alışıldık olandan daha değişik olan, özgün anlamına gelir.
yanlış yazımı için (bkz: orjinal)