bugün

Yrd. Doç. Dr. Orhan ÇEKiÇ.Maltepe Üniversitesi. Atatürk ilkeleri ve inkılap Tarihi Ögretim Üyesi.
(bkz: orak çekiç)
laikliğin, demokrasinin, atatürkçülüğün ne olduğunu mevcut siyasetçilerden daha iyi anlamış olan. bu ülkenin ne zorluklarla kurulduğunu ve kurulduktan sonra iç ve dış düşmanlarca yıkılmaya çalışılmasının yarattığı acıyı arkadaşlarını teröre, kıbrıs çıkartmasına şehit vererek bizzat yaşamış ve derslerinde de öğrencilerine bu acıyı yaşatabilen yüce insandır.

televizyon programını herkesin seyretmesi gereken kişi.
(bkz: konuşan tarih)
kemalizm ve ermeni soykırımı konusunda taban tabana zıt düşünsek de dinlemekten çok keyif aldığım iyi bir tarihçi. maltepe üniversitesinde görev yapmaktadır halen.
imparatorluk'tan Cumhuriyete Türk Kurtuluş savaşı adlı bir eseri bulunan güçlü bir hitabet yeteneğine sahip tarihçi.

Edit: Tv programlarında katıldığı ikili tartışmalarda hitabet gücünü tam olarak kullanamadığını düşünmekteyim.
23 aralık cuma günü saat 23.00 da tgrt canlı yayında sözde ermeni soykırımını anlatacak olan maltepe üniversitesi öğretim görevlisi.

sözde ermeni soykırımına dair bilmediği hiçbir şeyin olmadığına inandığım söylediği bütün sözleri belgeleriyle ortaya koyan nadir insan. asala olaylarında bir çok diplomat sınıf arkadaşı katledildi. en sevdiği sıra arkadaşıda aynı şekilde asala tarafından katledildi. bunun haberini gazeteden öğrenmiştir. bu olaylarında etkisiyle ermeni sorununu araştırmaya başlayan hocamız bütün belge ve çıplaklığıyla gittiği her yerde ermeni sorununu anlatır. bu alanda ödül almış bir kişidir.

not: sözlükte sözde ermeni soykırımına inana yazarların orhan çekiç hocamızı okumalarını ve akşamki programı izlemelerini tavsiye ediyorum.
Görünce orak çekiç diyesim gelesice.
bu kadar yalama ve amigo bir akademisyen ancak bu ülkede olabilir dedirten vatandaş.
Kaliteli tarihçidir.