bugün

lan ne şehzadesi... 200 yıl önce yaşasa çoktan boğdurulmuştu bu. dua etsin yaşadığı milenyum buna müsait değil. kardeş katli vaciptir hükmü yürürlükte değil.
şehzade mehzade değil düpedüz şarlatanin önde giden biridir bu ve avanesi. son Osmanlı Neslişah Sultan'ın ölümünden sonra bu soytarı ve ailesi türedi. hanedan defterinde isimleri yok, soyu Osmanoğlu olduğu bile meçhul. birileri gazliyor, akp zulmünden sonra mahkemelerde çok gorecegiz bu sahtekarlari.
Güneşin bir yıldız olmadığını söyleyen, enderun terk şehzademizdir..
Şimdi efendim Osmanoğlu ailesi hakkında sürgün kararı verildiğinde bazıları batıya bazıları da Suriye'ye ve Lübnan'a gittiler. Batıya gidenler iyi eğitim aldılar ve kendilerini geliştirdiler. Batı'ya gidenlerin hiçbirinde Atatürk veya Cumhuriyet aleyhine bir söz söylediklerini göremezsiniz. Ancak bu Orhan Osmanoğlu, bunun oğlu Kayıhan ve kızı Nilhan ise Lübnan'da doğdular. O yüzden bunlarda bir olamamışlık ve çiğlik var.
palavra ve gaz profesörü.

(bkz: gazman)
nerede bu iktisat profesörü

hani dolar 1 lira oluyordu ?

kayıp.
görsel
3 5 soru sorduk engellemiş.
niye selcuklu dağılınca selcukluyu geri kurmak için dedeleriniz uğraşmadı dedim engelledi! bilmiyor heralde.
güneşin bir yıldız olmadığını söyleyen, torpilli lâlâların yetiştirdiği şehzâdemiz. koyu akapelidir. uzun adamcıdır. başbuğ atatürk'e şükrettirir. eğer osmanlı yıkılmasaydı, bizi böyle adamlar yönetecekti dedirtir.
(bkz: sürgünzadeler)

Fransa ile rusya öncekilerden kimseyi geride bırakmadı. Yok etti.

Ya biz ? Halleri ortada. Devletten bir şeyler koparma peşindeler. Yazık.
kendi eliyle kaynak gösterirken tc demiş ya hah işte osmanoğullarının hükümsüzlüğünü en güzel anlatan şey o.
görsel
yine 1453 ile ilgili tweet'leri ile gündeme girmeye çalışan bir soytarı. halkımız fazla yüceltiyor bu söz konusu soytarıyı.

bir bu bir de atatürk’e benzeyen adam, bayılıyorum ikinize.
(bkz: 46)
Bunları sürgün etmek hata oldu galiba...
Son şehzade Ertuğrul osmanoğlu, sarayda yetişmeyenden, saray terbiyesi almayandan şehzade olmaz demişti.

Adam ne kadar haklıymış. O yoldan gelmeyince osmanoğlu da olsan böyle maganda olabiliyorsun.
Dördüncü murat ayaklarına yatan padişah taslağıdır.

Geçti o günler canım, artık götünüzü yırtsanız nafile..
(bkz: güneş yıldız değil)
Hanedan mı kaldı aq. Adam nevresim satıyordu en son.
dedeleri 600 sene türk milletinin sırtından geçinmiş monarşik ailenin son mahsulu.
Adam soyunu en iyi şekilde temsil ediyor hjhjhjh.
görsel
Adam şehri yönetme idealinden bahsediyor, öbürü kalkmış "beni kahve içmeye çağırmadın" diyor. Üstelik düzgün bir Türkçe bile kullanamıyor.

Bence bu torun da her "kes" gibi...
ne demiş abimiz?
bir allahın kulu türkçeleştirebilir mi?
Kung fu pandalar yine sahada. Taht dilenecek kadar aciz duruma düşmek osmanoğullarının yapacağı iş değildir. Bugün hindistanda hanedan soyundan, babür şah'ın öz torunları dahi hala yaşıyor, çıkıp bunun reklamını yaptıklarını hiç işitmedim. Anadoluda bir yerlerde selçukilerin de varisleri yaşıyor, hiç isimlerini işitmedik.

Hanedanlar da aynı insanoğlu gibi doğar, yaşar, ölür. Fatih'in torunu olman 21. Yüzyılda hiçbir anlam ifade etmiyor.

Tontiş seni.
Farkındaysanız kendini komik duruma düşüren, popülistlikler yapan, maskaralıklara bulaşan osmanoğullarının hepsi abdülhamit'in torunu.

Bilindiği üzere yasayan osmanoğullarinın ikinci bir kolu da v. Murat'tan geliyor. içlerinde kenize murad gibi yazar olanlar falan var bu grupta. Ve aralarında sokaktaki alelade bir vatandaştan bile farkının olmadığını unutup ahkam kesenine rastlamadım, hakiketen o soyluluğu taşıyorlar gibi. (En azından bildiğim kadarıyla)

Bir de şuna ve diğerlerine bakıyorum da. Hakikaten cedleri kan terliyordur.

Sanırım ikinci abdülhamit ve murad v arasında da bu kadar fark vardı.