bugün

açık kaynak kodlu bedava ofis programıdır. şahsım tarafından daha denenmemiş olup microsoft office in eline verdiği yorumları duyulmuştur.
benim uzun bir zamandır kullandığım ve office kadar kasmayan üstelik performans olarak da onun altında kalmayan yer yer geçen iyi bir programdır. indirilip kullanılabilir tavsiye edilir office ile uğraşmak istemeyenlere.
linux versiyonunu kullandığım ve microsoft yapımı office den daha iyi olduğunu söyleyebildiğim bir yazılım. kendi sitesinden download edilip denenebilir. *

http://download.openoffic...index.html?focus=download
bir microsoft office sayfasını boş olarak kaydettiğimde 25kb, bir open office sayfasını boş olarak kaydettiğimde 6-7kb yer kapladığını görüp de şaşırdığım ve halen kullandığım programdır. microsoft ne halt karıştırıyor kalan 19kb'de diye düşündürmüştür.

- open office'e geçeyim, iyi güzel de, onca *.doc formatlı dosyam ne olacak, demeyin. çünkü *.doc formatını tanıdığı gibi, bu formattaki tüm belgelerinizi otomatik olarak kendi formatına çevirme özelliği vardır.
en tadından yenmeyen özelliklerinden biri ise herhangi bir belgeyi doğrudan pdf uzantılı olarak kaydedebilmenizdir. tonla para bayılıp adobe acrobat writer alma gerekliliğiniz böylece toz olup uçmuş olur. * *
kişisel gözlemlerime göre microsoft office kadar iyi olmasada özellikle sıradan kullanıcılar için ideal bir office paketidir. office i yazı yazmak için veya sunum izlemek için kullanacaklara yeter de artar bile. ayrıca ücretsiz olması harika.
dahili pdf olarak kaydetme plug-in i bulunan, sun microsystems in sponsorlugunu yaptigi acik kaynak kodlu yazilim.
miscoroft office'in yeni word formatı docx dosyalarını açamayan paket. bunun dışında microsoft office'in birçok özelliğine bedava sahip olabilir ve belgeleri pdf'ye rahatlıkla çevirebilirsiniz. 3 aydır windows sürümünü kullanmaktayım.
tez, ödev yada araştırma konusu yazacak öğrenciler için oldukça ideal programdır. hem emek çalıyorsun diyen zengin arkadaşlarında bu programı görünce susar.*
115 mb ile java kurulumu dahil microsoft' un zikten ofisinin yaptığı herşeyi ve fazlasını bedavaya yapabilen yazılım.
sadece bu kadar becerikli bir programın bedava olmasıyla bile ms office'in eline tutuşturan programdır.
şu anda 3 versiyonu release candidate şeklindedir. kararlı sürümü cıktıgında direk indirilmelidir.
bu hafta 3.0 sürümü çıkmış yazılım. hemen onu 2.4'ten yükselttim tabii.
java yükleyince otomatik olarak beni de indir diyen program.
babalar gibi bir yazılım.Microsofta karşı yapılan bir devrim.Microsoft office'in yanında makinayı kasmayan otomatik converteri bulunan bir yazılım.Herkese tavsiye edilecek yazılımdır.
iyi bir programdır, hatta adobe acrobat kullanmanızı gerek kalmaz. Ancak matematiksel formül yazmaya gelince, yazılımın içindeki math programının microsoft equation kadar kullanışlı olmadığını farkettim. math programıyla formül yazmak o kadar zor ki anlatamam.
iş yerlerindeki oturma stili olarak da kullanılır. kimsenin kendine ait odasının olmadığı, herkesin açık bir alanda birlikte oturduğu sistemdir. rezalet bir çalışma tarzıdır, ne rahat rahat telefonda konuşabilirsiniz, ne yanınızdaki kıl iş arkadaşınızı çekiştirebilirsiniz, ne de saatlerce inernette takılabilirsiniz. türk çalışma stiline hiç uymayan bir sistemdir.
açamayacağı program formatı hemen hemen olmayan program.

pdf'ten tutun da microsoft office porgramlarının her versiyonunu açabilir. ama omo'da böyle bir durum var mıdır? yani 2000 sürümü başka uzantı 2003 sürümü başka uzantı. sırf bunun için bile bilgisayarda bulundurulmalıdır.
işyerimde tüm bilgisayarlara kurmak zorunda olduğum ama yavaş çalıştığı ısrarla söylenen, office e göre az gelişmiş ve son versiyonu 115 mb tutan bedava ofis paketi. hakka girmek istemeyenler ve/veya bsa dan korkanlar için ilaç ilaç...
fiyat - performans eşiği en tepede olan yazılım * yanlız hesap tablosu uygulamasında herhangi bir hücredeki bilgiyi silmek istediğimde, o hücre ile ilgili envai çeşit varyasyonu önüme getirmesine hastayım. ya arkadaşım del demişim işte. efendi gibi sadece yazı ve sayıları sileceksin. ne artislik yapıosun yok formülü de mi siliyim, yok notlar, biçimler, nesneler...
yada ben bilemedim bişeyleri.
ücretsiz office programı.an itibari ile 3.1 sürümü en güncel sürümüdür.microsoft office programının muadili tüm programları barındırır.microsoft ile çalışılan tüm dosyaları açar.kullanımı microsoft office kadar kolay ve gelişmiştir. hatta calc programında doğrudan pdf formatına çevirme imkanı vardır.son office sürümü 2007 deki gelişmeleri de eklemek için çalışmaları devam etmektedir.microsoftun office programındaki tekelini ortadan kaldırmak için geliştirilmiş microsofttan daha az yer kaplayıp en az onun kadar işinizi görecektir,beni çok şaşırtan program.çok mutlu oldum lan.
microsofta ne para vereceğim, işte bedavası.
bedava office programı. ayrıca hem microsoft programları bunun dosyalarını açabiliyor hemde bu microsoft un dosyalarını açıyor. ilaç gibi program. indirmek isteyenler için sitesi:
http://www.openoffice.org.tr/
başlık ortalamada şahsıma sorun çıkaran, her formattan sonra office ile uğraşmak istemeyenlerin imdadına yetişen güzel program. fekat dediğim gibi metin belgesinde bir türlü başlık ortalamıyor. ortala diyorsun sağa sola kaydırıyor falan. sayfa düzenlemesinden olsa gerek ama uğraşamadım onunla da. hem niye kendisi düzenlemiyor arkadaş sayfayı, allah allah.

bir de bunda slayt hazırlamak ölümdür.
Bu akşam ödevim için saatlerce yüklenmesini beklediğim ve nihayet yükleyebildiğim biricik programım. Çok memnun kaldım, her türlü latince arapça simge var üstelik istediğiniz alt simge ve üst simgelere daha kolay ulaşabiliniyor.Grafik çizme ve metin yazma olsun her şeyi yapabiliyorsun.