bugün

eğer bu saatte karın açsa insanın canı çeker.*
en güzel yemeklerin başında gelir.

her daim gideri olur.
kahvaltı etmeyen insanın ağzını sulandıran, midesini guruldatan kahvaltılık.
yapımı çok kolay olan yalnız yaşayan insanların kurtarıcısı olan yemek üzerine rendelenmiş kaşar peyniri serpilirse tadı daha güzel olur.
görsel
yarın uyandıktan sonra yapmaya çalışacağım, yumurtayla yapıldığı dışında hakkında pek bilgi sahibi olmadığım kahvaltılık.

işin ehli ya da en azından yenilebilir düzeyde yapmasını bilen varsa yardımını seve seve kabul ederim.
Yumurta, süt, un ve tuz ile yapılan benim sevmediğim daha doğrusu yapmayı sevmediğim yiyecek. Annem güzel yapıyor o yapınca bir anda seviyorum.
sevgilinin yaptığı vi ayrı güzel olan yumurtalı yemek.
Omlet Yapımında Son Nokta
http://www.yokboylebirsey...n_nokta.html#.Vgk1cZfjHYg
(img:#986064)
Sarısını sıcacık çıtır çıtır bi parça ekmekle dağıtmak. Orgazm da neymiş!
Demin yediğimdir.
bol bol protein alınır nefes alınmadan yenilen nadir besinlerdendir.
tek kişilik için;

-2 yumurta
-1 çay kaşığı tuz
-1 çay kaşığı kekik
-1 çay kaşığı kimyon
-1 çay kaşığı pul biber

geniş bir kaba bunları baya bi çırpın. tavada azcık tereyağı koyun. sonra dökün harcı bu kadar.

kekik, kimyon ve pul biber gerçekten muhteşem yapıyor.

not: içine ufak salam parçaları da atabilirsiniz öyle de güzel oluyor. sucuk veya sosis denemedim.

edit: eksileyenler, eksileyene kadar markete koşup 2 yumurta alsın amk fakirleri.
Kesinlikle kekikle yapılmalı böylece yumurta kokusu filan kalmıyor hem de hazmı kolaylaşıyor.
Her çeşidini yapmakta üzerime tanımadığım lezzet.
Yulaflı ve lorlu olanı müthiştir.
Kabarık bir omlet yapmak istiyorsanız, bir çorba kaşığı suyun içerisine bir çay kaşığı mısır unu karıştırın. Hazırladığınız karışımı yumurtaya ilave edin. Böylece kabarık bir omlet yapmış olacaksınız.
Fazla süt koyunca parça parça olan kahvaltı türü.
Olsa da yesek. Canim fena cekti.
görsel
fazla yağlı olmayacak, yanında tam yağlı tuzlu sert beyaz peynir olacak, domates olacak, hıyar olacak. bi de çay.

oyhş.
doyulur mu doyulur mu bir omletle doyulur mu?

az önce gömdüm 1 tanecik . yalnızca 1 . aah ah . bir tanesi doyurmayan ilköğün ürünü.
Yumurtanın bürünebileceği en güzel hallerden bir tanesidir.
Tercihen biraz bol peynirli ve toz kırmızı biber ya da kıyılmış maydanoz ilavesi..
Tabi herkesinki aynı lezzetli olmaz.
Peynir, yumurta, iç malzemesi ve yağ omletin olmazsa olmazlarıdır.
iyi bir omlet için önce tavada yağı kızdırıp sonra harcı dökmelisiniz.
Arzuya göre süt ve 1 yumurta için tepeleme olmayan 1 tatlı kaşığı un da eklenebilir. (Ki un ve süt içeren omlet daha düzgün, krepi andıran bir şekil alır.)
2 çeşidi vardır biri bildiğimiz dümdüz omlettir, isterseniz un ile yapabilirsiniz.

Diğeri ise yeşil soğan ile yapılır ancak yapılırken tava sürekli eğik şekilde sallanır ki tüm yumurta aşağı biriksin ve soğanların yoğunluğu aşağıda toplansın. Bunlar Fransız usulü omlettir. Aynı zamanda omlet tabağa iki taraftan katlanarak konur.
güncel Önemli Başlıklar