bugün

herhangi bir durum için, her şeyi , her yolu , doğru bir şekilde deneme sonrasında kullanılan cümle. gerçekten böyle bir şeyi yaptıktan sonra, o şeyin, sizin için, hayırlı olmayacağını anlamanız lazımdır. olmayınca olmuyoru siz demezsiniz zaten, yaptığınız eylemler bir şekilde dedirtir.
bir işin ne yaparsan yap olmuyorsa söylenen söz.

olmayınca olacak hali yok ya. o yüzden olmayınca olmuyor işte.
Olmayınca olmuyor.
Bir defa da olduğu gibi bırakmayı denemedi hiç kimse. Hep zorladık ve zorladığımızla kaldı belki, veyahut zorlayıp oldurduklarımızla. Sadece "olsaydı ne olurdu" diye düşündük. Sahi, olsaydı ne olurdu? Bir şey olduğu yok.
Bir defa da "olmasa da olurmuş" demedik. Demedik bir defa, "diyelim ki bu oldu ama ya olmasaydı?" Olmayan şeyler sadece kötü şeyler bizim için güya. Öyle değil ki oysa. Kaderinize denk gelenleri yaşamak zorunda kalırsınız. Oysaki kaderinizi de siz denk getirmez misiniz? Olmayınca olmuyor değil işte. Zorla denk getiriyorsanız olmuyor. Denk gelmemesi gerekmiştir belki de. Öyle olmalıymış. Olmayınca olmuyor değil. Olsaydı da iyi olmazdı diye düşünmeli insan bir defa. Olsaydı daha kötü olabilirdi diye düşünmeli insan. Olmasa da olur demeli insan. insan, olmayınca olmuyor dememeli çünkü oluyormuş ki devam ediyor. Kim istediği bir şey olmadığı için öldü?
Kimse.
Sadece ağladıklarımızla kaldık. Küçükken saatlerce ağlamaz mıydık istediğimiz olmadığı için hiçbir şey olamazmış gibi?
Her ağlayınca istediğimiz oldu mu?
Olmadı?
Peki şu an hayattayız?
Demek ki olmasa da olurmuş.
Kimse ölmedi olmadığı için üzüldüğü şeylerden sebep. Demek ki oluyormuş. Olmasa da olurmuş.
bazen ne yaparsan yap, olmuyor bazen.

(bkz: en güzel hikayem)
(bkz: türk korku filmleri)
Gökçe Kırgız- Kalbime Gömerim O Zaman şarkısının içinde geçen söz.
https://youtu.be/pw7jG6UujhQ
http://www.youtube.com/watch?v=pw7jG6UujhQ

ayrıca dinlerseniz hatırlarsınız şarkıyı.

Gökçe Kırgız' ın Kalbime Gömerim O Zaman parçasında geçen söz.

Sonunda bitti galiba
Görüyorum
içimde can çekişlerini
Duyuyorum
Sözlerin çok acıtıyor
Ölüyorum
Keşke baştan söyleseydin
Gidiyorum
Nasılsa koymaz sana
Biliyorum

Kalbime gömerim o zaman
Unutupta silerim o zaman
Alt tarafı aşk bu da işte
Vazgeçilmez misin aman...

Sanane ki ağlıyorsam
Deli gibi istiyorsam
Hala seni seviyorsam
Sanane anlamıyorsan...
Yalanmış demek her şeyin
Bilemedim
Saklamışsın nefretini
Göremedim
Olmayınca olmuyor
Sen sevemedin
Yazılmış kadere ayrılık
Silemedim
Alıştım zor olsa da
Kabullendim

Kalbime gömerim o zaman
Unutupta silerim o zaman
Alt tarafı aşk bu da işte
Vazgeçilmez misin aman...

Sanane ki ağlıyorsam
Deli gibi istiyorsam
Hala seni seviyorsam
Sanane anlamıyorsan...
kısmet değilmiş, daha fazla denemenin anlamı yok, zorla güzellik olmaz anlamında kullanılan söz öbeğidir.
yaşanan hayal kırıklığının ardından insanın elini yıkayıp banyodan çıkması gibi bir hissiyata kapılmasına yol açan telkin. yani herkes masum; tek sebep olmayınca olmaması, işte bu kadar basit.
Ne senin yüzün güldü,
Ne içime sindi,
Olmayınca olmuyor.
Oluncada oluyor.
ne yaparsan yap, olmuyor bazennn....
siz ne kadar zorlasınızda olmaz. gitme vaktidir artık. acı ne kadar büyükse o kadar uzağa gitmek.
(bkz: sidneye gitmek istemek)
Olmayınca olmuyor ile olana dek pes etmemeliyim demek arasında çok ince bir çizgi var.

Hiçbir zaman pes etmeyip iyi mi yapıyorsun kötü mü yapıyorsun bundan emin olamazsın. Belki de doğru olan daha fazla üzerine gitmemektir fakat her şeyi göze alıp olmayanı oldurabiliyorsan da bundan öte bir zafer tatmini yok. Bu zafer için işte ya olur ya da ölürüm ortası yok.
malt'ın tam şu an aklımda dönüp duran şarkısının * ilk dizesinde geçen öbek. sol frame'de görünce şaşırmadım desem yalan. şöyle bir şeydir bu şarkı:

olmayinca olmuyor ya hani
olmuyor ya
hepsi pes pese geliyor ya hani
geliyor ya
ust uste dizilip
ustume ustume yagarken
tam da kacmaktan vazgecerken