bugün

kişilerin hayatında okumuş olduğu tam sayısını genellikle bilmediği yaklaşık olarak belli bir sayı verebildiği toplam kitap sayısıdır.

(bkz: ahmet hilmi berksoy) toplamda 2500 kitap okuduğunu her sene ilk gelen öğrencilerine belirtmiştir. kendisi ile bir konuda tartışacak kişinin de en az kendisi kadar okumuş bir insan olması gerektiğini söylemiştir.

bazılarının sadece cin ali serisini okumasıdır.
(bkz: okuduğu kitapları sayan insan)
Ortalama olarak 40-50 tane vardır.
Hikaye kitapları dahil. *
Hic okumadim canfeza reis cikartirsa okurum yoksa hayir.
önemsizdir.
iyi bir okur, belli bir yaştan sonra sayısını hatırlayamayacağı kadar çok okumuştur artık.
ayrıca önemli olan skor değil okunan kitabın niteliğidir.
aslında kitap okuyup bilgilenmek güzeldir ama bilgili kişiler yeteneklerini insanlara faydalı olmak için değil onları kandırmak için kullanıyor.
açlık oyunları, suç ve ceza, beyaz diş, sinekli bakkal, sefiller, robinson cruise. toplam 6 tane. tadında bırakmak lazım.
bitirilen oyun sayısından düşük bir miktardadır. okuduğunuz kitapların önemi yok. o kitapların ne kattığının önemi var. "kitap okumak" kavramı ile "hikaye okumak" kavramı arasındaki anlam farklılığını çözemiyor çoğu insan ve okuduğu her romanı "kitap" diye sayıyor. halbuki okuduğun hikaye içerikli kitabın bir oyundan farkı yok. tatlıyı yeme şekli değişiyor sadece. aynısının laciverti yani.
bak abartmıyorum iki ayda 14 tane okumuştum ama şuan fazla 200 falandır daha fazla değil.
500'ü falan geçmiştir. Çok okurum. pis okurum.
Toplasan yirmi etmez.
kuvvetle muhtemel 50 küsür filandır.
az okumadım, bulduğumu elimden geldiğince okumaya çalıştım hatta okuyamadığım varsa, hakkında okudum. ancak "öğrendiğim" ne varsa kişisel tecrübelerimden gelmiştir. ne yazık ki onların sayısı da bir elin parmaklarını geçmez...
saymadığım için bilmiyorum.
zira yaratılıştan beri babam sürekli okutur sonra harçlık verirdi.
git kainatı gez felan diye.
ama okumadan imkansızdı.
maalesef üniversite ve master bittikten sonra yıl be yıl yıllık bazdaki değeri giderek düşen bir istatistik. istek hala var, ama eskisi kadar boş vakit yok ve işti güçtü masraflardı falan derken kafa çok daha meşgul.
2. Sadece kitap cahiliyet gidermez. Yıl artık 2016, 1500'ler değil. Kaynak seçenekleri daha fazla.
ben kitap okumam sözlük. (bkz: arkadaşlar özetlerini getiriyor onları okuyorum)

şaka şaka 200 220 tane vardır. çok da okuduğum söylenemez.
Kimse birbirini kandırmasın beyler. Benim 10 15 tane vardır.
aziz nesin derdi ki: bir insanın okuduğu kitaplar üst üste konulduğu zaman, adamın boyunu geçecek.
100’den fazla okumuşluğum vardır çok sevdiysem 1 gece de bitirmişliğim bile vardır (bkz: çalıkuşu)
700 vardır.
Edisyonlarla beraber yedi tane var, yazdıklarım.
Okuduklarımı bilemiyorum.
Nisanda günde 50 sayfa kitap diye yola çıktım ortalama 250-300 sayfalardaki kitaplar dersek 25 tane falan okumuşum. Arada kesintiler de oldu ama yine de iyi gidiyorum.
http://www.youtube.com/watch?v=x8APE52hS8U
Övünme kaynağı olmaması gereken şeydir. 5000 kitap okudum. Ee sonra tanrı mı oldun kardeşim aştın mı yani ? Amaç ne yani ?