bugün

bizim zamanımızda böyle formalar yoktu tabi.mavi önlüklerden sonra, bi gömlek bi ceket bi kravat, tamamdı. şimdiki de ne öyle, moda defilelerinden sıyrılıp gelmiş adeta. mazallah bizim zamanımıza denk gelmedi.
iyi ki gelmedi.

zoraki tanım : gelecek yılki öğretim yılında meb'in acıklamasıyla gerçekleştirilcek yeni okul formalarıdır.

http://www.hurriyet.com.t....asp?gid=229&sz=85975
uygulamaya geçilirse çok sorun çıkartacak okul formalarıdır. ülke genelinde herkesin gelir düzeyi eşit olmadığından daha ufacık çocuklar arasında statü farkı yaratması kuvvetle muhtemeldir.
roberto carlos' un katıldığı bir defilede sergilenecek formalardır.
hüseyin çelikten böylesine türbansız böylesine, menekşe rengi tasarlanmış üniformlar çıkması enteresandır. Benden sonra bunu söyleyecek milyonlardan önce ben söylüyorum; beğenmedim. Ayrıca tasarımdaki çizilen çocukların saçlarının üstünde tiken tiken turp sapı gibi duran şekil nedir aceba.

Örtmenlerimiz yapmasın böyle şeyler, mavi önlük bize yeter.

(bkz: eğitimcilerin modacılığa soyunması)
okul zamanını bekleyip de, okul forması satan kurnaz girişimcilerin, bu vakit esnasında fiyatları kol gibi yapıp da, okuyan çocuk ebeveynlerini zor duruma düşüren esnafların ağzını sulandıracak, ya da tam tersi şekilde, giysilerin fiyatları belirli bir ücret karşılığı meb tarafından belirlenirse de, kolun esnafa girmesiyle sonuçlanacak durum. 2009-10 eğitim - öğretim yolunda görücüye çıkacaktır formalar.
gorseldeki veletlerin emo gibi cizildigi formalar.

o ayaklar ne lan! http://fotogaleri.hurriye...C%DDlk%F6%F0retim%201.JPG
milli eğitim bakanlığı nın ders kitapları ile birlikte ücretsiz olarak vermesi halinde daha büyük bir coşkuyla karşılanacak formalardır.
ismet inönü zihniyetine sahip faşist düzenin mirasçılarının yeni faşist uygulamasıdır.

Öğrenciye forma giydirmek faşistliktir.

Faşist zihniyet, öğrenci milletini tek bir kalıba tıkayarak özgür düşünce sisteminin gelişmesini engellemekte, böylelikle yaşam alanını korumaktadır.

Ulu önder Atatürk'ün fikri hür, irfanı hür nesiller yetiştirme ilkesi de çiğnenmektedir. Çünkü üniforma bireylerin birer robot gibi aynı davranışları sergilemesi için kullanılır. Oysa ki öğrenciler, gelecekte ülkenin yöneticileri olacaklardır. iyi yöneticiler özgür bireyler arasından çıkar.

Forma uygulamasına derhal son verilmelidir.

Aksi halde daha uzun süre düşünmeyen, sorgulamayan, analiz edemeyen bireyler yetiştireceğiz.

Faşist zihniyetin, sınıf farklarını ortadan kaldırması ve disiplinin sağlanması gibi bahaneleri tamamen kılıftan ibarettir. Asıl amaç, düşünen, sorgulayan, özgür bireylerin ortaya çıkmamasını sağlamaktır.

Bunun bir başka örneği de, resmi bayramlarda sabahın yedisinde kuru ayazda tören alanında bekletilen ilkokul öğrencileridir. Bunun yanında özellikle 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramında gençlerin stadyumlara zorla tıkılarak faşist ülkelere has spor gösterilerine katılması da bu çarpık düzenin bir parçasıdır.

Lakin, bu zihniyet ortadan kalkacak gibi görünmüyor.

Müstehaktır size...