bugün

sistemi eleştirebilmek için , sistemin içerisinde olmaya mecbur olan adam.

bak ben de sistemi eleştiriyorum, altımda pijamamla bilgisayar başında. sikleyen var mı? yok. ama okan bayülgen sistemin içinde bağırıp çağırdığı için, sesini herkese duyurabiilyor. olumlu ya da olumsuz bir etki yapıyor.

''yemişim lan şanı şöhreti, iğrenç bu sistem. en iyisi ben evimde oturayım'' deseydi, şu an onun hakkında tartışmıyor olurduk. bak demek ki etkilemiş bizi bu adam ki, şu an onu konuşuyoruz.

herkes tarafından sevilmemesi bile, işini ne kadar iyi yaptığını, fikirlerinin arkasında olduğunu gösterir.
inkar edilemez biçimde başarılı bi adam.

ama ben bu tür insanlara leş kargası diyorum. insanların başarısızlıklarını eleştirerek ekmek yiyor. sistemi eleştirmesi değil derdim, kişileri eleştirmesi.
kaliteli bir tv şovmenidir. kıvrak zekası ıle dıkkat ceker verdığı hazır cevaplar ise onu sempatık yapan bolumdur. bazıları onu ukala olduğu için sevmemektedir ancak o da tv şovunun bir parçasıdır bole dusunmek lazım... ayrıca zevkıne seslendırme ıslerıylede urastığını bılıyoruz. geçmişte birçok çizgi karakteri seslendirmiştir.
dublaj'da da oldukça başarılıdır kendileri..
çektiği fotoğrafların bünyede hayranlık uyandırmaması mümkün değildir.
kepçe kulaklarına ve kısacık boyuna rağmen karizmatik şovmen, zekanın insanın tipine neler kazandırabileceğinin canlı örneği.
zeki birisidir... hem zeki hem de kültürlüdür... vizyonu fazlasıyla geniş sorgulama yeteneği oldukça güçlü birisidir... ayrıca; "zeki insan, millete şebeklik yapıp insanları gülmekten koparan,sürekli espriler yapan eğlenceli kişidir" gibi düşüncelere sahip ortalıkta ahkam kesen kişilere inat gayet ukala ve katı bir duruşa sahiptir... nokta. evet.
televizyonun şaheseridir.Her seyirci profiline uygun program yapar.Yapmacıklıktan uzak artık televizyon dünyasının her şeyini en ince ayrıntısına kadar çözmüş dehadır.
ayyy sesi çok seksi, ayrıca çok zeki herkese aptal salak filan diyo ay napim bayılıyorum o adama
"köylülerden nefret ediyorum, çünkü şehirliyim... onlar salak! köyden şehre geldiler, iki kitap okuyup benle yarışmak istiyorlar. bunu yemem."

demiş sade bir vatandaştır (!?)

(bkz: beyaz türkler)

kaynak:

şerif mardine armağan,iletişim, syf:188 dipnot15..

makale:
türkiyede piyasa toplumunun oluşumunda hegemonyanın rol: bir gerçeklik projesi olarak beyaz türklük- demir demiröz- ahmet öncü
baba olmuş.
kuruçeşme/bebek dolaylarında motoruyla görebileceğiniz şahsiyet.
kızı istanbul'a, ismi kürt olan bir damat bulması muhtemel şahıs.
Yalnızca Türkiye'deki talk showları izleyenler tarafından zeki olarak görülen televizyoncu. 5 yılda bir ismini değiştirdiği programlarla aynı yerde emekler. Televizyonunda uydu bağlantısı olan, birazcıkta ingilicesi olan sevgili sözlük yazarlarından ricam : bu tarz adamlara zeki, süper, on numara demeden önce yabancı benzer konseptteki programları izlemeleri, gerçeği görmeleri, yazdıkları yüzünden hüzünlenmeleri...

Edit : Eksi oy vermeye devam edin ey yazarlar. Okan Bayülgen en az taraftarları kadar zeki, özür dilerim.
(bkz: ingilizce bilmek ama konuşamamak)
olaylara farklı bir pencereden bakan, popüler kültüre endeksli yaşamayan sevimli bir ükala...
kendisini ve program formatını artık ekranlarda görmek istemediğim insan. emekli olsun artık. o beyaz mıdır nedir onu da alsın yanına. ölü denize gitsin, ibizaya gitsin, rioya gitsin. gitsin.

diyemiyorum. ne kadar sıksa da gençlere bu kadar destek olan kimse yok başka. seslendirmeleri de olmazsa olmaz şimdi. gitmesin tamam. ama beyaz gitsin bari.
popüler kültürü eleştirerek popülerlik sağlamış kişi. oyunculuğu leziz...
Okan Kaan Bayülgen. 23 Mart 1964, istanbul Cihangir doğumlu, Türk şovmen, sunucu, sinema ve tiyatro oyuncusu, tiyatro ve klip yönetmeni, yapımcı, seslendirme ve fotoğraf sanatçısı.
engin atsür, ömer aşık, kerem tunçeri nin hemen ardından hakkında entry girildiğini görünce: 'amanın milli takıma mı katıldı bu? yok artık.' dediğim selvi boylum al yazmalımdır.
Popüler kültürün hem efendisi hem de kölesi olan adam.

Bu durumdan içten içe kendisi de rahatsızdır. Bir gün hayatını bütünüyle değiştirme hayali peşini bu yüzden bir türlü bırakmaz. Detaycı, detaycı olduğu için de fazlasıyla gergin bir kişiliği vardır. Uykuya dalmakta da, uyandıktan sonra yataktan kalkmakta da zorlanır. Akşama doğru kalktıktan sonra birkaç saat boyunca yüzü asık olur ve hiç konuşmaz. Sigara tiryakiliği de diğer tiryakilikleri gibi çok aşırıdır. Sevdiklerine karşı onu sadece ekrandan tanıyanların tahmin edemeyeceği bir şefkati ve yumuşaklığı vardır. Aslında bakarsanız çok konuda çelişkilerle doludur.
az önce Saba Tümer'in programında çocuğunu türkiye'de doğurtuğunu söyleyerek vatandaşlık için çocuklarını amerika'da doğuranlara tepkisini ortaya koymuştur. *
çocuğunu amerika'da doğurmayacağını şu sözlerle söylemiş. *
"ben türküm, çocuğum da türk, bu nedenle çocuğun amerika'da doğması gibi bir derdim yok."
medyadaki en muteber adamdır. derdi var diğerlerinde olmayan.
çocuğunu türkiye'de de doğuramaz bu gidişle.
eşinden yardım almasını tavsiye ediyorum.