bugün

an itibariyle iki araştırmacı ile ders kitapları üzerine konuşmaktadır. yapılan araştırmalar göstermiş ki hala kız çocukları annelerine toz almada; erkek çocukları ise araba yıkamada yardım etmektedir.
okan bayülgen in içeriğin de 'sürekli aman yanlış anlamasın', 'sakın yanlış anlamasın' dediği televizyon programı. bu gibi küçük ayrıntıların dışın da, içi boş muhabbetlerin yapılmadığı yeganelerden. sunucusunun okan bayülgen olduğunu düşündüğümüz de. yine de en çok okan bayülgen konuşuyor ciddi ve gerekli konular da ne çok konuşası varmış yahu dedirtiyor izlerken hepsi bu.
hali hazırda en iyi televizyon programlarından biri.en kötülerinden biri için (bkz: disko kralı).
okan bayülgen den nefret eden bir insan olarak sarmış program. iyiydi valla.
okan bayülgenin sürekli konuşma arzusunu bir nebze de olsa doyurduğu programdır. diskokralı yetmemektedir, daha fazla konusması gerekir, baska programlar yapar, konuklar alır, ama hep kendi konusur, fikirleri çocunlukla kaliteli olsa bile konuklarına soz hakkı vermemesi izleyici sinirlerini harab etmektedir.
Uludag'da oglen genc ile ilgili olan bolumlerle, babamin uzun zamandan sonra ilk kez okan bayulgen'e sempatiyle yaklasmasina yol acmis program. Bu magazincilerle olan tartismalar, okan bey'i maalesef ki antipatiklestiren bir noktaydi ama bu tip duyarli ve showu disinda da kaliteli programlar yapmis olmasi bence guzel bir sey.

kisasindan tanim: severek izledigim ve takip etmeye calistigim okan bayulgen programi.
Okan Bayülgen in komedyen kimliği haricinde hayatı ciddiye alan entellektüel tarzını gördüğümüz programıdır. Başarılı.
bence iki ayrı program yapıp zaman israfı olmaması gereken iki programı birleştirmek lazım, sade vatandas okan ile haydi gel bizimle ol ekibini bir araya koy, programın isminide "bruecela beşlisi" yap milletin zamanını israf etme.
Fırsat bulduğumda izlediğim program . Mustafa belgeseli ve Can Dündar'ın konu olduğu akşam , Ülkemizde daha önce konuşulmaya cesaret edilemeyen birçok gerçekten bahsedilmiş ve beni mest etmiştir.

Düzeltme : bahsedilen bölüm bundan 46 gün önce de olabilir , 34 gün önce de .* *
(bkz: özlem siyasette yeni)
ntv ve okan bayülgen'in kalitesini sergilediği program.. ilk yayınlandığından beri izlemeyi görev biliyorum.. çok az kalan kaliteli yapımlardan sadece biri.. daha fazla övmeye gerek yok sanırım.. pazartesi'den perşembe'ye her akşam 11:30'da..
genellikle calisan insani ilgilendiren konularin konusuldugu ama nedense orada calisan hickimsenin calisan insan genelde bu saatte uyudugu icin programi seyredemez demedigi program.
okan bayulgen'in ntv'deki programi. yalniz bir iki baktim ve de anlamadim sade vatandas kimdir? ya da programin adi sade vatandas nereden gelmektedir? tamam okan bey cok zeki, ben cok aptalim $ippadanak anlayamam da, yine de...

en son gordugum bolumunde, okan bayulgen alip da sazini eline tingirdatmaya baslayinca, metin üstündağ'in yuzundeki neredeyim ben, ne anlatiyor bu adam bicimindeki ifadeyi unutamam asla. sade vatandas kismini bilmem ama okan bayulgen'in siyasi mevzularda agzini acmamasi kendi sohreti acisindan iyidir gibi geldi bana. gerci yurdumda ne kadar bos konusuyorsan, o kadar hos gorunuyorsun o renkli camda da yine de ne bileyim ben iste? bir turlu karar veremedigi, hangi sinifin agziyla konussam acaba yalpalamalari komikti fikrimce.

bence acilen o icinde yasadigi balondan cikmali! yoksa, tutmus bir tv formatindan kazandigi paralari, bu sade vatandas gibi formatlarla harcamaya devam edecek. hem nedir ki, bu her seyi yapabilirim ben ukalaligi? bir seyde iyi olan biri, neden cesaretle atar ki kendini meydana onu da yapacagim, bunu da yapacagim diye? sade vatandas he? bir bakkal, bir firinci, bir ev kadini gormek istiyor benim canim o programda bu adi duyunca mesela...
parasız kalan okan bayulgenin karnını doyurma biçimi....konuklarıyla kavga etmedigi sürece ömrü en fazla 1-2 aydır....
paso tekrarı yayınlanan program. tuba ünsal'ın evlilikle ilgili bütün düşüncelerini ezberledik artık. el insaf.
o saatte en seyredilesi program. ama bir kaç gündür tekrarlarla bayıyor. ayrıca levent erdenli programlarına hastayız. devamını bekliyoruz.
2 akşamdır ntv'nin haber vermeksizin canlı yayından kaldırdığı bizi kek gibi televizyonun başında tuttuğu programdır.
okan bayülgenin güzel ülkemizle ilgili ve hayata dair güncel konuları birkaç konuğuyla beraber irdelediği program. izleyici telefonları da alınmaktadır. seyri güzel ve bilgilendirici nitelikte hoş bir ntv yapımı olarak hafta içi dört akşam izlenebilir.
daha sakin bir okan bayülgen izlemek isteyenlerin izlemesi gereken günün değerlendirmesi niteliğindeki program. okan bu programda az ve öz konuşuyor, aldığı konuklara olabildiğince saygılı davranıyor ve ukela diyenlere kendi hakkında gerekli cevabı veriyor kanımca. program gündemi takip etme fırsatı bulamayanlara günde bir saatlerini ayırarak açık oturum tadında gündemi takibedebilme imkanı sunuyor. gerçi 5 gün bu programı yaptığı için okan disko kralında performans düşüklüğü yaşıyor fakat uzun zamandır tvlerde görmediğimiz bu adamı özleyen bizler için hoş bir durum haftanın beş günü onu tvde görmek.
okan bayülgen'in içmeden çıktığı program. ayrıca abdli amcalardan duygusal olanı az önce okan beye pardon sizin adınız neydi demiştir. okan bey aynı amcaya ondan biraz önce de ''obama 24'teki gibi öldürülür mü'' diye sormuş amcamızı duygulandırmış lütfen bu bahsi kapatalım raddesine getirmiştir.
kesinlikle halktan biri olamayacak bir adamın ılımlı olarak kabul edebileceği en sade seviyeye gelmesidir.

(bkz: halk)
(bkz: vatandaş)
an itibariyle herhangi bir türkten daha iyi türkçe konuşan amerikalı konuklara sahip programdır.
jeneriğinde yasemin mori'nin arjantin' i çalarken pandomim sanatçıları gibi giyinen okan bayülgen' nin an itibariyle izlerken iki kelimeyi biraraya getirip şu entryi giremediğim programdır.
ne derler? günün ritmini tutan programdır efendim... az da olsa ikinci bölümde geyik muhabbeti yapılır ama bence iki konuya ihtiyaç duymayan programdır. her gece bittiğinde tadı damakta bırakandır, daha ilk haftadan.
programın adından yola çıkıldığında ; sade vatandaşlar her gece bir barda yanlarında bir kaç hatunla dolaşmaktadırlar.
ya da sade vatandaş kavramına yeni anlamlar yüklememiz gerekecek.