bugün

Mayıs ayında olacağını sandığım heyecanla beklediğimiz şenliklerdir. cıvıl cıvıl evet.

Not: yazar odtü lü değil sadece katılımcıdır. lütfen ayrıntıları odtülü yazarlara sorun.
gidilmesi planlanan etkinliklerden bir tanesidir.
ekseriyetle sınav dönemlerine denk gelen şenliklerdir. millet ders mi çalışsın, kafa mı dağıtsın kararsız kalmakta.
her zaman olduğu gibi grup yorumun geleceğini düşündüğüm şenliktir.

Gerisi değişir arkadaşlar ama onlar bankodur.
çarşamba - yeni türkü
zaten odtü'de 2 yeni türkü konseri dinlemeyeni mezun etmiyorlar.*
(bkz: çember)

perşembe - aylin aslım
ilk göz ağrım gelsin o söylesin ben dinlerim.

cuma - suavi
çocukken bunu tvde görünce korkardım, tatlı insandır.

cumartesi - erkan koray
kahrolası çöpçüler demeye gidilir.
sabah kapalı bir hava ve radyo topluluğunun iğrenç müzikleriyle başlamış olan şenlikler bütünüdür. ulan bir sene boyunca öğretemedim şunlara düzgün müzik seçimi yapmayı. geçen sene radyo topluluğu standındaki tek düzgün müziği ben çaldım, bu sene ise iğrenç ötesi tekno müzikler ve sikindirik popüler şarkılar çalmaya devam ediyor. aynı tas, aynı hamam. bu sene gökçek baskısı altındaki rektörlük şartları bir hayli zorlasa ve bütçede inanılmaz bir kesintiye gitse de çok iyi bir şenlik bizleri bekliyor. o kadar kısıtlı bütçeye rağmen böylesine sağlam sanatçı ve grupları üniversiteye getirme başarısı gösteren ugt'yi tebrik eder, adnan'ımın gözlerinden ve plastik mermiyle parçalanmış göz altından öperim.

şöyle bir göz atmak gerekirse devrim stadındaki ana konserlere..

bu akşam yeni türkü sahne alıyor. saat 20.45'de.

yarın teneke grubunu, ardından aylin aslım'ı göreceğiz, 19.00'da başlayacak konserler serisinde. özellikle ilk kez "canlı" dinleyeceğim aylin aslım'ı şenliğin en renkli siması olarak saymakla beraber erkin koray'dan sonra en çok merak ettiğim performans olarak gördüğümü buradan alenen ilan ederim.

cuma akşamı ise öpülesi sakalı ile arz-ı endam edecek suavi. konser saati 20.45. seneler önce, şehrime konsere geldiğinde yaşımın da küçüklüğü ile gitmeme gafletinde bulunan ben, bu sefer kaçırmayacağım konserini bu şirin insanın.

veeeee.... konserin tartışmasız en büyük ismi ise erkin koray. cumartesi, yani şenliğin son günü 20.45'de sahne alacak. ah ulan baba, yazarken bile bu satırları elim ayağım titriyor. gözlerim yaşardı ulan.. var mıydı kaderde seni canlı canlı dinlemek, hem de kendi evimde.. ah ulan, ah. iz bırakacaksın bu gönülde, en büyüklerinden birini hem de. az mı uğraştım sana ulaşmak için be baba.. iletişim adresini bulup "popüler şarkılarının dışında, şenlik kitlesinin çoğunun haberinin bile olmadığı ancak bu garip müridinin dinlerken kendinden geçtiği mesafeler, nihansın dideden aşka inanmıyorum, ilahi morluk, meçhul, yağmur, gel bak ne söylicem, aşkımız bitecek, çiçek dağı, hare krishna gibi eserlerini de icra etmen dileğiyle, sayko'deli'k ve eskici bir hayranın, lasvegascocugu" gibisinden bir mail atmayı ne kadar isteyip kafamda kurmuştum ama.. ne yazık ki, olmadı; yapamadım. sabırsızlıkla bekliyoruz babacığım, seyyar motto ile kol kola, kendimizden geçerek dinlemeyi seni.

şenliğin diğer etkinliklerine ve tam programına aşağıdaki linkten ulaşılabilir. özellikle boğaziçi caz korosu'nun konserini iple çekmekteyim diğer etkinlikler arasında.

http://metuevents.com/201...i-bahar-senligi-programi/

son olarak şenliğin ortasında, perşembe günü şart koştuğu sunum ile şenliğin kafadan 1 buçuk gününü zehir eden ingiliz hocama en içten saygılarımı sunarım.

yeni türkü öncesi edit: bütün turşularımı sana saklıyorum erkin baba! yeni türkü, sen havuç, salatalık ve süt ile yetineceksin artık!

edit 2: aylin aslım kısmı.
"ODTÜ öğrencisi dışında almıyoruz" deyince güvenlik, arkadaşımla tel örgülerden atlayıp çayır çimen gezerek girdiğimiz şenlik.

(bkz: ne demek almıyoruz)
istanbulda olmamdan mütevellit odtü kimliğimi isteyen ankaralılara kiralayabileceğim etkinliklerdir.
yasaklanması gereken şenliktir.

Okumaya giden öğrencilerin şenlik adı altında alkol kullanması, kızlı erkeklerin uygunsuz olarak sarmaş dolaş gezmeleri, ayrıca sırf bir kaç ağaç kesilecek diye cıngar çıkartan odtü lülerin yiyip içip sıcıp, bıra sıseleri ve benzeri pisliklerini çevreye savurmalarıyla ne kadar çevreci olduklarını ıspatlamışlar.