bugün

geçmiş yıllarda çokça kullandığım kağıt.
tekrar tütüne döneceğim gibi.
Adamlar kağıdı geçtim içine zıvanalık bile koyuyor, daha ne olsun.
bir sarma kağıdı.
Cool insanlar için sigara ekipmanı satan marka.
oğlum
cıgarayı
bırak.
sigara hemen sönüyor demişler. birader sen gidip (bkz: ocb premium) alırsan tabii ki söner. malum bazı sigaraları soğutmak gerekli.
(bkz: ocb premium)

Bele çarşafın aq, 10 saniye sonra sigara sönüyor.

Bi tüp gaz taşıyın yanınızda..
en kaliteli tütün sarma kağıtlarını üreten firma. sardığım sigarayı elimle dahi açamıyorum, yalnız biraz pahalı. filtrelerini alıp gereksiz masraf yapmaya gerek yok. 1 liralık filtrelerde iş görür, ama sarma sigara da kağıt en az tütün kadar önemli.
siyah olanı ve bir de sarımsı-kahverengi kutulu olanını beğeniyorum..
bugün rulo biçimlisini satın alıp, çikolatalı Küba tütünü ile denediğim müthiş ince çarşaf. Şam çarşafına nazaran, elde sarma aşaması biraz daha Zor olsa da, tütünün salt tadını almak isteyen tiryakiler için ideal.
kağıt katlama sanatı.
bir zamanlar telefonun bataryasınin altında her ihtimale karşı 2 adet taşıdığım dalga.
sahteleri olabilen bir kağıt markası. tütün sarma mekanizması da üretiyor, filtre de. öncelikle diğer markalara bakalım:
rizla fena değil, çok çeşidini denemedim. şeffafa yakın bir modeli vardı; eh.
arap kağıdında yapıştırıcı olmadığı için daha doğal gibi ifadeler var onu anlamadım, ben içerken kağıt tadı almak istemiyorum. arap kağıdı bence rizla, ocb bulunmadığında kullanılabilir anca, beğenenlere bir şey diyemem.
ocb'ye gelirsek; çok çeşidi var aromalı vs. tekli (elli adet yani) ufak siyah kaplı olanlarında orijinal bulmak zor. sahtesi de fena değil ama neden yapılıyor bilemiyorsun. ikili olanları var (yüz tane içeren) onların turkuaz renkli olanları şeffaf ve gayet iyi. yapıştırıcısının doğal reçineden üretildiği belirtilmiş üzerinde. bence bu tercih edilmeli. geçenlerde kahverengi kaplı buldum (yine ikili, yüz adet) üzerinde "chanvre bio" yazıyordu. bu sanırım daha doğal, ve bence ideale en yakın olanı.
şeffaf kağıdın yani en ince olanın güzelliği, çekmediğiniz zaman kendi kendini tüketmemesi. birkaç keç yakmak gerekiyor ama o da olsun. bunun dışında mavi kaplı olanını kullandım, o bariz kalın; kağıdın rengi beyaz zaten. misal rizla'nın aynı kalınlıkta olanı daha iyi geldi bundan.
tam yalayıp kıvırırken kafasını kaldırıp gülümsedi esrarengiz adam ;
'' sevgilimi yalamadım lan seni yaladığım kadar. ''
doğru bilgileri girmezseniz sitesine erişemiyeğiniz sigara sarmak için kullanılan kağıt.*
rızlaya alıştıktan sonra yoklukta bulduğum ekstra long olanına defalarca küfrettiğimdir. sırf yazar arkadaşların siyahına yaptıkları övgüden dolayı yarın deneyeceğim çarşaftır.
çilekli, kakaolu, kalını/incesi vb. çeşitleri mevcuttur. en kullanışlı olanı siyah ve sade olanıdır. içine sarılacak bitki olmadığı zaman hiçbir anlamı olmayan kağıt parçası.
Bulunmadığı zamanlarda (bkz: arap)
siyah olanı gerçekten siyah incidir.
--spoiler--
Geçenlerde bu cigara kağıdı şirketinin tırını gördüm.Koskoca tır...Nereye gidiyo lan bu kadar kağıt
Partisini kursan memleketi sallar
--spoiler--

(bkz: o şimdi mahkum)
yan tarafında "art of roll" yazan çarşaf nevresim takımı.
sarılmak istediğim çarşaf.
müptezel insanın olmazsa olmazı.
(bkz: orospu çocuğu bu)

olabilir, neden olmasın.
"saralım saralım saralım
ocb yoksa kova yapalım"

zamanında duyduğum yukarıdaki internet reklamıyla beni benden almış olan çarşaf markasıdır. ocb yoksa kova yapalım ne demek lan? hala gülüyorum aklıma geldikçe.