1. 1.
  "lan" kişisine yöneltilen "o" yönündeki soru cümlesi.

  çeşitleri vardır:

  (bkz: ne la o)
  (bkz: la o ne)
  (bkz: ne o la)
  (bkz: la ne o)
  (bkz: o la ne)
  (bkz: le na o)
  (bkz: obladi oblada) *
  8 -1 ... jokernel
 2. 2.
  kızların olmadığı ortamda bir şeyin ne olduğunu merak eden er kişinin soru cümlesi.
  1 ... eurasia
 3. 3.
  seda sayan ve ibrahim tatlıses replikleri. ki onlar bu konuşma tarzını ulusal tv kanallarında üstelik canlı yayınlarda yaşatıyor. *
  1 ... novakatinamite
 4. 4.
  (bkz: #13610882)

  sonra diyor neden küfür ediyorsun la?
  -2 ... ben bir ateistim hepsi bu
 5. 5.
  evlenme teklifi önerileri başlığına yazdığım "zall'a para ver" önerime, mesaj olarak geri dönerek, "hacı kim bu zall nasıl ulaşırım bu herife" diyerek gece gece öldürdü gülmekten, allah razı olsun kendisinden.

  ciddi ciddi arıyor adamı para verecek hea.

  ps: sözlük işlerinde yeni olduğunu da unutmamak lazım, o yüzden makara yapmak değildi amacım. ama korsan cd gibi adam arar haller süperdi.
  1 ... suriel
 6. 6.
  prezervatifin icadından önce doğduğuna inandığım yazarlardan, yoksa babası muhakkak bir önlem alırdı. doğumuyla birçok kişiyi üzmüş troll yazar.

  (bkz: aile planlaması)
  3 ... warwick
 7. 7.
  cumhuriyet ve atatürk düşmanı, alenen atatürk e hakaret edebilecek kadar gözü dönmüş, allah ile atatürkü karşılaştıracak kadar cahil yazar kişi. tez zamanda silik ola.
  3 ... murthy
 8. 8.
  (#14343985) nolu entrysini masa üstünde metin belgesine copy paste yaptığım yazar.
  ... dead eye
 9. 9.
  silik olma riskini göze alıp maç linki veren yazar.
  ... worldisblack
 10. 10.
  Beşiktaşa iki büyüğü geçemezsiniz diyen acınası genç. Bunun basket maçında kartal koyduktan Sonra söylemesi ruh halini anlatıyor. Neymiş bu büyüklük anlat bakalım. Parayla şikeyle teşvikle kazanılan başarılar mı? Yoksa takım şampiyonluĞa oynamadığı zaman stadın yolunu unutmak mı? Ya da ezeli rakibin taşaklarını yalamak mı?
  Merak etme biz beyoğlu yosmaları ile olan rekabetimizi 30 mayıs 93te bitirdik Ama SEN hatırlamazsın. kızkardeşinizle size kolay gelsin, ağlarken birbirinizi teselli edin arkamızdan bakıp.
  1 ... gunese yuruyen adam