bugün

(bkz: YANARDÖNER NUMAN BEY)

mehmet bekaroğlu gibi bir adam hiçbir yere gelemez bu ülkede, ama numan kurtulmuş gibi koltuk için dün kara dediğine bugün ak diyenler hep zirvede olur...
Tayyip Erdoğan, sonrası başbakandır ...
eski hp genel başkanı. numan, kurtuldu... bir de mehmet bekaroğlu kurtulaydı...
eskiden akp'nin adamı olduğu rivayet edilirdi.ama komplo teorilerinden bıkmış bir millet olduğumuzdan itibar edeni azdı bu iddiaya.fakat gördükki numan gerçekten kurtulmuş.artık rivayet bileşik zaman'a gerek kalmadı.direkt numan kurtuldu demek gerekiyor.
akp'nin oyununa gelmiştir. evet şu anda önemli bir varlığı yoktu ama rte sonrası akp'e rakip olabilecek ve oylarını ciddi anlamda bölecek bir engeldi ve ortadan kaldırıldı.
böylece numan kurtulmuş 5-10 sonra başbakan olma şansını da kaybetmiş oldu. sanırım bir sonraki hükümette bakanlık alacaktır ama asla rte yerine düşünülecek bir isim olmayacaktır.
cumartesi günü recep tayyip erdoğan'ın rozet takması ile akpli olacak kişi.

o değilde tayyip buna gelme lan ben vazgeçtim istemiyorum seni partide dese dünyanın en büyük göt oluşunu izleriz heralde.
numan kurtulmuş inşallah türk milleti de kurtulur.
koltuk sevdasına sözlerini unuttup yutan yeni akp'lidir. hayırlı olsun kendisine.
onurdan şereften öte davranış sergileyerek akp'ye geçirilen kişi.

partiden partiye geçmek bir futbolcunun ya da teknik direktörün takım değiştirmesi gibi basit bir iş değildir.

bu sebeple numan, kurtulmuş mu, satılmış mı buna türk halkı karar verecek.
kendisine güvenenleri ve inananları koltuk sevdası uğruna satandır. ama unutulmamalıdır ki bu ülke hiçbir zaman döneklerden liderler yaratmamıştır. numan kurtulmuş, sadece tayyipten kurtulmamızın nedeni olacak ve zaman içinde parti içerisinde yaratacağı huzursuzluklar akepenin çöküşünün başlangıcı olacaktır umarım.
tayyibin rüzgarına en son kapılandır. bakalım tükürdüklerinin ne kadarını yalayacak.
amma abartıldı bu konu. beklenen oldu. bunun böyle olacağı en başından belliydi. niye şaşırılıyor anlamıyorum. benzer görüştelerdi. dönekti satmaktı komik bunlar. sol bir partiden olur sağ partiye geçer anlarım. seçmenleri kendi partisinin başında meclise göndermiştir o da tutup parti değiştirmiştir anlarım da bunda bir şey yok. dediğim gibi böyle kurgulanmıştı kurgulandığı gibi de oldu.
bir zamanlar '' en büyük sinsiler içimizdeki akp 'liler demişti'' . Türkiye böyle dönek siyasetçileri çok gördü . yine de chp 'lilerin akp 'ye geçmesinden daha kötü bir olay değildir .
hakkinda gote girecek entry girmek istedigim kisi.
not: ama giremem.gote girer.
edit : numan sozlukte lan.
başbakan aday adayıdır, kararı millet verecektir. *
şuan çıraktır. gelecekte yeni usta olma yolunda ilerlemektedir.
Bir zamanlar çok beğendiğim şu anlarda yavşk diye nitelendirdiğim karaktersiz siyasetçi bozuntusudur.
akp'ye dahil olarak numan kurtulmuştur.
"Akp gibi firavunlasmayacagiz." demistir. firavunun veziri haman olmaya heveslenmistir.
'numan bile kurtulmuş sen nasıl kurtulamadın' gibi esprilere konu olan şahsiyet.
(bkz: aynı bokun soyu)
(bkz: aynı soyun boku)
(bkz: aynı bokun boku)
kısa süre önce akp'ye, başbakana yaptığı eleştirileri yiyip yutacak mıdır yoksa düzelmesi için sürdürebilecek midir ?

cevabı da ben veriyim tek adamlığın hüküm sürdüğü bir yapıda hiç bir şekilde olumsuz konuşamayacaktır. aynı düzenin bir parçası olarak kendisine emredilenleri yerine getirecektir.
çiceği burnunda taze akpli.

yağmadan nasiplenmek üzere katıldığı partide rozet takma bahanesi ile konuşmasını yapmış ilk sözü de türban olmuş.

--spoiler--

Rozet takma töreninde konuşan Numan Kurtulmuş, AK Partiye yeni Türkiye hayaliyle katıldıklarını söyledi.
Yeni Türkiye hayalini anlatırken ise verdiği örneklerden biri türbanlı milletvekiliydi.

--spoiler--

insan ister istemez düşünüyor, diğer tiplerin 10 senedir cesaret edemediği veya aklına getirmediği şey bu adama mı nasip oldu yani.

demek pazarlama için gerekli araçlardan birisi bu olacak, numan dayı bir türbanlıyı maşa ederek " bak ben geldim türbanlılar meclise girebildi, hatta haremlik selamlık şeklinde koltuklara dizildi, yaşasın ileri demokrasi yaşasın yeni türkiye " deyyu sloganlar atılacak..
kimbilir bunu kaç sene evvelinden planladılar.
Tayyipten uzun boyludur. Kısa boylu lider imajı giderek çürüyor mu ne.
--spoiler--

Kurtulmuş, dün karar çıkan Balyoz davası ile ilgili de şunları söyledi:
" Milletin başına çorap örmeye çalışanların başında balyozlarının nasıl parçalandığını görmekten mutluyuz. "

--spoiler--

bukalemun gibi adam.
hemen nasıl da havaya girmiş, şu lafı idris naim şahin bile edemedi veya etmek aklına gelmedi.