bugün

bu sabah bilumum gazetelerin köşe yazarlarında okuduğum yazıların aynılarını sözlüğe kendi yazısıymış gibi enjekte eden, en azından alıntı yapan yazar. en azından alıntı yaptığına dair bir ibare koy be kardeşim.
bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan yazarların, yani okumadan atlayan sazanların galeyanına gelmiş yazar o benim efendim. * * * *
nesildaşım, garip nickinin manasını zor kavrayabildiğim yada hala kavrayamadağım yazar. ama öyle böyle değil süper yazıyor, fazla okunması sakıncalı bağlanıyorsunuz. tek arkadaşım, gördüğüm en güzel renk. *
rüzgar gibi gecti nin türkce versiyonu.
novakatinamite; bir pınarın durup durup akması, bir çift gözün karanlığa bakması, şimşeklerin uzak uzak çakmasıdır...
ne demeli şimdi,
bir çiğdemin toprağı yırtışını seyredişim,
göğe mi dokunmalı, ucuna mi körpe filizin.
öyleyse karanlık sokaklarda koştuğumu düşün.
ay gene bir kadın gibi sarkıyorken denize,
dirseklerimle böğrüme gömdüğüm titremeyi düşün.
oradan göğsümü kaplayışını soğuk bir terin,
ilk sözcüğü anlamla birleştiren çocuğu düşün.
onun kavradıkça derinleşen şarkısını.
vay perçemle günün huysuzluğu dolaşan kısrak!
vay acemi öpüşlerden gövdeme boşalan acımtırak haz.
telaş, kıvranış, parıltılı gözlerdeki atılganlık
ya görevin ne senin görevin?
oynaşmak değil mi içimdeki savaşmak duygusuyla.
ve benim nevresimim kararmışsa kirden, rutubetten.
sarhoşsam gülümseyişlerden ağlayışlardan.
ve kaynak sularıyla üstüme yağan aydınlık hulyaları.
senden gelen ısıyla koruyorsam.
ne demeli simdi?
ey serçelerin sabahlarla bölüştüğü cıvıltı,
ey bir romanın olur olmaz yerinde dikkati çeken hayal.
kalbimi çevreleyen sevda gözeneği,
acıyış, şefkat, umursayış, hırçınlık seli.
beni düşün öyleyse.
beni hayretin ve karanlığın eşiğinde,
beni fitillerde başlayan bir fısıltı,
anında ilk satırını yazarken bir bildirinin,
kulaktan kulağa dolaşan haberlerin bağrında.
beni dar camlarda değil,
bir bulutun seyrinde düşün.
burada ortasında sıçraya sıçraya kabaran alevlerin. *
beni varligiyla sozlugu guzellestirenler tarikatina uye yapmistir. entryleriyle gozlerimizi dinlendirmektedir. * *
an itibariyle tarafımdan çok özlenmiş, okunmaya doymayan entyrleri olan yazar arkadaşım, canım.
ince, narin, nazenin ürkek biraz da bilerek. nazlanır gülümseyerek hanımefendi...
en nihayetinde varlığı pikseller aracılığı ile tarafıma kanıtlanmış hoş insan. yakında geleceğim iş yerine. bir tertip düzen, bir kapuçino ister bu gönül en köpüklüsünden.
salt inandığı şeyler uğruna benimle fikir harbine girmiş madam nova. hayatta ortak paydalara sahip olsakta bazen yetersiz argümanlarla karşıma çıkıp fikirlerini beyan ediyor.

benimle tartışmak ya da fikir çatışmasına girmek için, gerekli donelerin somut örneklerle desteklenmemesinin akabinde ki azabımı en iyi bilendir. bilmeyenlere de tebliğ etmesini ekseriyetle tavsiye ettiğimdir.
kendisini birden siyaset ateşinin içinde bulan, fikirlerini ve zikirlerini çekinmeden ve çemkirmeden paylaşabilen yüce kişilik. bazı şeyleri kafasına vurarak öğretmem gerekse de önünde saygı ile eğildiğimdir. badimdir aynı zamanda.

adit: imla.
yazdıkları ile düşündükleri tezat oluşturan ya da öyle olduğunu gösteren yazar. şaşırıyor ve nereye gittiğini merak ediyorum.
onu dar camlarda değil bir bulutun seyrinde düşünün...
eğer kısa bir süre içinde amerika yolcuğulu yapmayı düşünürsem bavuluma alacağım ilk şeydir. lakin o olmadan ne anlamı olacak benim düşlerimin, ''yapılacaklar'' listesinin. drama dolu yıllarımın cefakarı olabilir, ya da yaşamımın fantastik karakteri, hemide vazcayılmazı.
yanlış tanınmış akabinde tanındığı gibi olmadığını ispatlamış yazardır. muhabbeti sanırsak epeyce sağlam. en kısa zamanda daha derin sohbetlere gark olmak dileğiyle. * *
AVUKATINI ARAMAK iSTEYEN KiŞi. * AYRICA BU ARALAR HAYATI YA DA BAŞINA GELEN HER ŞEYi HAD SAFHADA CiDDiYE ALAN MÜŞKÜLPESENT KADIN. * * *
#2215828 gerdek hakkında okudugum en yaran yorumu yapmış kişi.
ufacık tefecik içi dolu turşucuktur.
kurmuş olduğu akıcı ve imlanın dibine vuran cümleleriyle hayretime hayret, şen kahkahalarıyla neşeme neşe katan sevgi dolu insan.
aylar sonra tozlanan klavyesini yerinden oynatmış fındık faresi.
(bkz: nova color)
iki yıl önce yazdığı bir entry ile bugün tanıştığım ve hemen bu yazıyı yazmaya karar verdiğim yazar. iyi yazar yani uzatmadan iyidir iyi.
gece gece dertlenen ama niyeti farklı olan uuser.*
keşke seni tanımamış keşke sevmemiş olsaydım başlığını açtığında yanlış anlaşılan yazar. dertli uuser denilmesi de, yanlış anlaşılması da bundan mütevellittir.
uludağ sözlüğü sevme sebeplerimden. çünkü bu sözlük sayesinde böyle güzel bir insanı tanıyabildim. çok şey öğretiyor insana. karakter kelimesinin anlamını, dost kelimesinin anlamını, çalışmak kelimesinin anlamı.

insanlığı kadar yazarlığını da beğenirim. özellikle yaşam ile ilgili tespitleri, yaşanmışlıkların üzerinden demlenip geldiği için öğreticidir. mesleki yazıları ise bambaşka. zaten işine duyduğu saygı da bambaşka.

velhasıl kelam güzel bir insandır. dostumdur.