wifisindeki ağ geçidi cevap vermiyor problemiyle gözümden düşmüş cihaz kafayı yiyorum her modeme bağlanmıyor meret var mı çözüm bulan.
upucuz alet, herkeste var. kısacası basit ve asla farklı olamayanların kullandığı telefon.
ekran
--
dokunmatik ekran : evet
ekran çözünürlüğü : 640 x 360 piksel
renk sayısı : 16.0 m
diagonal ekranı : 8.13 cm (3.2 ")

hafıza
--
dahili hafıza : 81 mb
flaş kart desteği : evet
flash bellek : 8192 mb
maksimum bellek : 16 gb

fotoğraf makinesi
--
tümleşik kamera : evet
fotoğraf makinesi çözünürlüğü : 3.2 mp
gece modu : evet
dijital zum : 3 x
oto fokus : evet

bağlantı
--
doğrudan yazdırma : evet
usb 2.0 bağlantı noktası sayısı : 1
kulaklık bağlantısı : 3.5 mm
kablosuz bağlantılar : evet

--
ağ arabirim tipi : gsm
işletim frekansı : 850/900/1800/1900 mhz

mesajlaşma
--
mms (multimedya mesaj servisi) : evet
e-posta : imap, pop, smtp
instant messaging (im) : evet
e-mail ekleri için destek : evet

video
--
video çekim çözünürlüğü : 640 x 480 piksel
video biçimleri : .mp4, .3gp
video yeteneği : evet
film çekim hızı : 30 fps
video call : evet

ses
--
fm radyo : evet
polifonik melodi : evet
oynatabilen formatlar : .mp3, spmidi, aac, aac+, eaac+, wma
müzik oynatıcı : evet
polifonik melodi adedi : 64
ses kaydı : evet
ses kodekleri : amr, nb-amr, fr, efr

işletim sistemi/yazılımı
--
işletim sistemi yazılımı : s60
ürünle gelen yazılım : symbian os version 9.4
dahili oyunlar : 2

ağırlık & boyutlar
--
ağırlık : 109 g
genişlik : 111 mm
derinlik : 15.5 mm
yükseklik : 51.7 mm

enerji yönetimi
--
pil performansı : 1320 mah
pil türü : bl-5j
pil teknolojisi : lityum-iyon
konuşma süresi (gsm) : 5 saat
bekleme süresi (gsm) : 400 saat

veri aktarımı
--
bluetooth : evet
kızılötesi veri noktası : hayir
bluetooth versiyonu : 2.0+edr
data network : gprs,edge,hscsd,wcdma,csd

gps performansı
--
gps alıcısı : evet

çağrı yönetimi
--
hızlı arama : evet
arama süresi sayacı : evet
arama bekletme : evet
otomatik yeniden çevirme : evet

nokia 5800 satan mağazalar ve fiyatları
http://www.alisverisrobot...-5800-xpressmusic-fiyati/
software i bugün itibariyle v51 e güncellenmiştir.
v60 ile beraber dokunmatiği biraz daha hassaslaştırmaları gerekiyor.
Quick Office programıyla ofis dosyalarının açılmasının mümkün olduğu akıllı telefon.Ayrıca SkyFire programıylada her türlü siteden video izlenebilir.
dokunmatiği zayıf, herkeste görmeye alıştığımız cihaz. penaları da çok dayanıksız.
v51 versiyonu wifi üzerinden çıkmış telefon. güncelleme yaklaşık 2mb boyutunda. gelen yenilikler ise şöyle:

1-Dokunmatik hızında artış.Dokunmatik kalibrasyona eskisi kadar çok ihtiyaç duyulmayacak.
2-Menüler arası geçiş hızında artış.
3-Mesaj yazma ekranında uzun mesaj yazımı sırasında oluşan yavaşlama sıfıra inmiş.
4-Ana ekranda iken tercihlere giriş,saate giriş bölümlerindeki dokunmatik hissiyatı artmış.
5-Menüdeyken telefonu yan çevirdiğinizde menünün de yan dönmesi hızlanmış.
6-Menülerde derinlere indiğinizde telefonun yavaşlaması azalmış.(bu her telefonda olmuyordu)
7-Radyo donması ortadan kalkmış.
8-Rehberde dolaşırken hız artmış.

Devamı için: http://www.chip.com.tr/fo...173929.html#ixzz0wNuZIe00

alıntı : http://www.chip.com.tr/forum/nokia-5800-v51-cikti-indirin_t173929.html
toptan satış fiyatı nakit olarak 430 Tl dir.
herkes tarafından kullanılmaya başlanan telefon, sempatisini yitirdi bana göre.*
edit: eksiledin kesin bu telefondan sende de var.**
51,006 güncellemesi ile bazı açıkları kapatılmış telefon, ekranı artık daha hızlı dönüyor.
lan bir arkadaşta gördüm ben bu telefonu. ilk cıktıgında almış. baya da güzel para bayılmış. neyse telefonu alıyorsun aldıktan sonra aylar geçiyor yeni özellik geliyor hatası falan gideriliyor. nasıl iş lan bu? şu boku yaparken tam cıkartsana.

böyle abuklukları ben microsoftdan beklerdim halbuse bildigim kadarıyla nokia symbian tabanlı işletim sistemi kullanıyor.

yani ilk alan neredeyse 2 sene olmuş telefon hala düzelcek. lan kullanım ömrü benim gibi biriyse 3 sene bu aletin zaten.

neyse iphone denen kabız alete bir bucuk verme gerizekalılıgından iyidir ama yine de bu telefonu almak.
ekranı kısa sürede bozukluga ugrayan telefon.
tipi bildiğin odun,nokia samsung gibi tasarımı şık telefon bir türlü çıkaramayacak mı?
efendim arızalı telefondur , donup kalmakta ve bir daha açılmamaktadır, sevdiceğimde vardır uğraşıp dururuz.
kendisi servise gitti 1 ay sonra servisten geldi, evet açılıyor ama bu seferde müzik çaları açılmıyor Xpress Music isimli telefonun müzik çaları açılmıyor çünkü açılınca telefon kitleniyor, zaten bazen telefonda açılmıyor.
bayilerde bıkmışlar şikayetlerden.***
çaldırdığım eski cep telefonumdur.
rahmetlinin yavaşladığını göremicek kadar az kullandım.
ama sorunlu bir modeldir.
ekranı bozulacağına dair sinyaller verirmişçesine çizgi çizgi olmaya başladığında; kilitleyip, ayran çalkalar gibi çalkalayınca yepyeni olan telefonu.**
fiyatı 440'a düşen nokia marka cep telefonu
cep bilgisayarına dönüştürdüm ciğaz kullandığım en güzel telefon.
5 kişinin 7 sinde bulunan telefon. o derece, iğne atsan dik durur!
yarın sony ericsson c510 umu bırakıp alacağım telefon. şu ana kadar 4 telefonum oldu hepsi sony ericssondu bu ilk kullanacağım nokia.
umarım birbirimizi severiz.
Arkadasımda ilk gordugumde ne igrenc telefon hem dokunmatik bu ne ya dedigim telefon. sonra gidip aynısından kendimde aldım. ama memnunum gercekten guzel bi telefon. birsuru ozelligi var ayrıca cok pahalı da degil.
uygulama yüklenmeden kullanılmaması gereken telefondur, 7 aydır bu telefonu kullanıp daha bilgisayara bağlamamış insan tanıyorum. Aşağıdaki linkte güzel uygulamalar mevcuttur.

http://symbianworld.org/s...loads-for-nokia-5800-n97/
normalinde de bence gayet güzel ama yüklediğiniz uygulamalarla daha da güzel olan cep telefonum. müzik çaları bende hiç donmamıştır, çok rahat kullanıyorum. wifi özelliğiyle dahada iyidir. kısacası bende hiç sorun çıkarmamıştır. sizde normal bi şekilde kullanırsanız sizde de sorun çıkarmaz. bu arada bu kadar özelliği ancak bu kadar ucuz fiyata bulabilirsiniz.
çaldırdığım telefonumdur. imei sayesinde bulunacağını umuyorum. * * *