bugün

7 mart 2010'da nokia ovi suite 2 s. 2.10.87 sürümünü windows xp'ye kurduğum daha doğrusu güncellediğim program.

dosya boyutu 94 mb

bunu bilgisayarına kuran her kişi aşağıdaki lisans sözleşmesini kabul etmiş sayılır. senkronizasyonlardaki büyük hatalar için şikayet etme şansınız da kalmayacaktır. kullanırken verilerin senkronizasyon hatalarından ötürü kaybolabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. ya da manuel olarak nokia ovi'ye dokümanar, rehber, ıvır zıvır kaydelilebilir.

nokia ovi suite lisans sözleşmesi: 07.03.2010

edit: ekleyemedim.

hata:
entry çok uzun. (59990 karakter. max: 50000 karakter.) - hata kodu: oha

yazısıyla karşılaştım.
dün itibariyle nokia pc suite'i güncelleyerek geçtiğim yazılım. açıkça söylemeliyim ki yağmurdan kaçarken doluya tutuldum. pc suite te yeni mesaj geldiğinde programın 3-4 sn kasılma sorununun düzeldiğini düşünerek bu güncellemeyi yaptım. ama ovi suite daha da beter. yeni mesaj geldiğinde mesajları senkronize et demeden yeni mesajı göstermiyor. mesajı okuduktan sonra telefonda hala yeni mesaj var görünüyor. sms gönderme işlemi çok uzun sürüyor. kısacası sıçmışlar..
nokianın kullanırken pc'ye vede size işkence yapan senkronizsyon programı, ovi maps üzerinden güncel haritayı yükleyeyim dedim, haritayı bulamadı.
Hadi dedim eşime uzun bir sms yollayayım dedim, maşallah yolladığım numaradan başka heryere gitmiş hemde hiç tanımadığım kişilere.
Üstüne üstlük yanlışlıkla mesajların gittiği kişilere yolladığım özür sms'leride bana kapak oldu.
Bu saatten sonr ancak yazılım güncellemek için kullanırım, onun dışında pc'de barındırmam.
nokia'nın işkence aracı. bağlantıyı görmez, görse senkronizasyon yapmaz, telefonu hem bağlı gösterir hem bağlı değil der. herhangi bir şeyi yarım saatte yapar. nefret uyandırır.

şimdi de yanıt vermiyor. (bkz: ya sabır)
http://www.ovi.com
son sürümü (3.0.290) harika olmuş program.
cep telefonunuza gerek usb den gerekse bluetooth dan bağlanmaya olanak veren senkronize programı.
programın diğer artıları da, dosya yükleme, uygulama yükleme ve en beğendiğim özelliği ise şarjda duran telefonun bluetooth u ile bilgisayara bağlanarak mesaj alıp gönderebilmek.
teknoloji sen nelere kadirsin.
dip not: usbden bağlanınca mesaj geldiğinde msn bildirimi gibi otomatik olarak çıkıyor fakat bluetooth ile bağlanınca kendiniz senkronize et e tıklayıp mesajları kontrol etmeniz gerekiyor.
(bkz: bir samsung değil)

nokia ne yaparsa yapsın şu aşamadan sonra bir samsung olamayacağı için ovi suit'i de işe yaramaz. hele ki windows ile anlaştıktan sonra...

edit:5800 kullanıyorum
diğer markaların application storelarına kıyasla çok zayıf kalan nokia'nın application store'u. ücretsiz olarak geçen applicationların ücretli çıktığı ve almak isteseniz bile bir çoğunda satın alnamının bile mümkün olmadığı bir application store.