bugün

lumia 920'ye benzeyen ve microsd kart desteği sunan güzel cihaz.
çok şık bir cihaz.
Htc 8s in kıymetini bilme sebebidir.
Lumia 920'ye benzemeyen telefondur. Hatta uzaktan yakından ilgisi yoktur. windows phone olmasına benzemek diyebilirsek ancak o zaman benzeyebilir.
bir nokia modeli.

aldığım gün elimden düşürerek ekranını pert ettiğim telefon. gerçi hoş telefonu da ben almadım ya...hediye edildi ben vermem böyle şeylere para kullanmam çünkü. 8 saatlik windows tabanlı telefon kullanma maceram çabuk sonlandı. çekerim yadigar alcatelimi sikerim adeleti ulan!

ek: bu arada ekranı camdan yapılmış bunun öyle yazıyor. arkadaşım camdan ekran mı yapılır? sağlam esnek plastikten yapsana şunu.
sözlükteki görgüsüz cahillerin cam diye kötülediği telefon.
Aralık ayından beri kullandığım telefon.

Tam bir fiyat performans canavarıdır.

Bu telefonu alacakken Iphone 5c'den S4'e L925'e L920'ye o birçok telefonla flörtleştim. Lakin L 925 ve L920 almam demek 2 tane L720 S4 ve Iphone 5c almam demek de 3 tane L720 almam demekti. aradaki 1 ve 2 tane telefonluk fiyat farkına değecek miydi bunlar ? Tabiki değmeyecekti, hele de enaz 2-3 yıl kullanacağım düşünülürse telefonu alacağım yüksek fiyatlı cihazın ikinci eli de para etmeyecekti o zaman ne lüzum vardı 2-3 yıl sonra tamamen yok olacak bir olaya 1200+ yatırmanın.

Nitekim aldım. Telefon sağlam telefon öncelikle bir kere duvarla bir kere de yüksektne ahşap parkeyle muhattap olmasına rağmen tek bir çizik bile olmadı üzerinde. Windows phone ekosistemi ihtiyaçlarını bilen bir kullanıcı için yeterli bir sistem kimi aksaklıkları olsa da.(Whatsapp'ın kimi zaman yaptığı bildirim sorunları ve 3g'nin wp8.1de bildirim ekranına gelmemesi tam sürümünde gelir). Telefonla alakalı ise Benim en çok rahatsız olduğum olumsuzluk ise müzik dinlerken yazılımdan dolayı mıdır yoksa yapısal sorunlardan dolayı mıdır kimi zaman müziğin cızırtı yapması. Ses işlemcisi mi ısınıyor yoksa yazılım mı sorunlu bilmiyorum ama her daim yapmıyor bunu. bu küçük aksaklık için de garantiye verip beklemeye lüzum görmüyorum. Arada bir üç-beş günlük müzik hevesim geliyor sonra aylarca bir daha gelmiyor.
(bkz: awesome note/#24770148)
(bkz: awesome library/#24799979)
(bkz: awesome note/#25040181)
(bkz: awesome library/#25040178)
(bkz: awesome note/#25498357)
(bkz: awesome library/#25498369)
(bkz: awesome music/#25498375)
(bkz: isimler sözlüğü/#26620051)
(bkz: awesome dictionary/#26814400)