bugün

nokia ın genç serisindeki bir telefon modeli.el feneri gibi kullanılan ışığı ve çıkardığı yüksek sesle sağlam bir telefon modelidir.entegre kamerasıda mevcuttur.tek eksikliği bluetooth tun olmamasıdır.ayrıca isimi çok sakattır.
http://www.mobile-review....ls/nokia/image/3100-2.jpg
3 yıldan beri kırmak için inatla uğraşıp bir türlü kıramadığım telefon. defalarca kez yere attığım halde sadece kapağın iç kısmından küçük bir parça kırılmıştır. en son*tuşlarını birbirinden ayırdım ama hala kullanımında bir bozukluk yok**. rahat menüsü, oyunları, uzun batarya ömrü ve geceleyin fosforlu olup üstüne basmanızı engelleyen yapısıyla tam bir öğrenci telefonu**.
7 yıldır vazgeçemeden kullandığım ve aramızda duygusal bir bağ oluşan telefonum. 2 kere düşürdüm mal ettim 2 kez tamir oldu fakat yinee seviyorum hep seveceğim.
karanlıkta kenarlarındaki fosfor şerit çok sevimli durur. tuşları çok güzeldir çok rahat mesaj yazılır ama biraz ses çıkarık tık tık diye.
zil sesleri çok kuvvetlidir baya bi bağırır.
istemediğiniz kadar mesaj saklar vallahi bu telefon. bu zaten başlı başına biz vazgeçememe sebebidir efendim.
böyle manyakça şeylere değer verip, tee 3 yıl öncesinin mesajlarını saklayanlar için * idealdir.
klasörleri arşivler gelenler gidenler oda mı yetmedi bi de şablonlar ee daha ne?
eğer yeni bir telefon alırsam korkarım 3100 ın yenisini alıciim. *
piyasaya 2003 sonlarında çıkmıştır. aşık olduğum ilk telefondur. *
yaklasik 5 yildir kullandigim,yaptigim tum iskencelere ragmen sadakatinden hicbir sey kaybetmeyen,bi bes yil daha kullanacagimi zannedigim telefon.
modeli nedeniyle ya düşüp kırılan ya da kişiye uğurusuzluk getiren telefondur. genelde başına çok şey gelir.
bu telefonun içinde beach rally diye bir oyun vardı zamanında az yardırmamıştım. ayrıca kullanma klavuzunun arkasında kendisinin değişik tuş takımlı hali vardı ben onu yıllarca başka bir model sanmıştım. meğerse telefonun kendisiymiş.

değişik tuş takımıyla aha şöyle oluyordu :
http://galeri8.uludagsozl...458/nokia-3100_948419.jpg
satış rakamı 50 milyon olan cep telefonu.