bugün

nokia'nın iphone'u ezdiği karşılaştırmadır. iphone 4 sahibi olmama rağmen 1110'ın mesaj yazma kabiliyeti ve inanılmaz eğlenceli snake oyunu telefonumu satma aşamasına getirmiştir beni.

üstelik nokia iphone'a göre 25 kat daha ucuza temin edilebilmektedir.
(bkz: angry birds)
(bkz: snake)*
(bkz: 1110 var takas yapalım mı)
sözlükte gördüğüm en saçma başlık. dünyanın en gereksiz karşılaştırması. nokia 1110 şık tasarımıyla açık ara önde. ayrıca polifonik melodisi "nuance" favorim -herkese tavsiye ederim-.

iphone'daki gereksiz, sıkıcı angry birds oyununun yerine ise mükemmel snake ve asla ne olduğu çözülemeyen 2 oyunu daha var. bataryası 3 gün gidiyor. arkadaşınıza kızdığınız zaman filmlerdeki telefonunuzu duvara fırlatabiliyorsunuz. sonuç? bataryayı tak-çıkar telefon çalışıyor. hadi iphone'u at duvara.

bir daha sözlükte böyle saçma başlıklar görmem umarım. bu konuda çok hassasım.

edit: alarmı da uyandırma konusunda çok başarılı.
nokia 1110 u merak etmeme neden olan karsilastirmadir. zira nokia nedense sadece avrupa'da populerdir. baska memlekettelerde nokia denince pardon oyle bir marka mi var gibi bir tepki alabilirsiniz.

edit: 6300 imi ozledim sozluk.
yıllardır kullandığım nokia 1110'nun her türlü ezeceği çıkarıp masaya çat çat diye vuracağı karşılaştırmadır.

nokia 1110'nun asıl zevki snake dışındaki 2 oyunun ne olduğu çözülünce ortaya çıkar öyle uygulama falan yükleyince değil.

snake'den sonraki zarlı oyun "dice games" basit bir zar atma ve tahmin oyunudur. diğer oyun ise bir çeşit amerikan bilardodur.

gel gelelim sonuca..sonuç olarak birisi gelip bana "hey o nokia 1110u bana ver bende sana iphone 4'umu vereyim" dese iphone'u alır, nokia 1110'mu da vermem. dağılın lan.
nokia 1110 un alacağı karşılaşmadır.

geçen haftalarda babaannemin nokia 1110 unu 2 yaşındaki yeğenim 3.kattan aşağı attı.ve telefon sapasağlam en ufak bir çizik bile yok.
eski toprağın alacağı versus. tartışması bile olmaz.
kazananın olmayacağı versus.sonuç tamamen öznel ve kullanıma göre değişmektedir.