bugün

'' her yer taksim, her yer direniş ! '' naraları ile coşmuş bursa merkez semti.
mükemmel sese sahip sanatçı. hastalık biraz kendisini yorsada hala güzel hala güzel. *
türkiye'nin en iyi seslerinden biridir.

ulan zorla tanım yaptırıyorsunuz he! nilüfer bu yahu! oturup bir bardak demli çay içmek isterim, içmiyorsa yeşil çay da olabilir bak.. ama oturup içelim seninle ne bileyim herhangi bir zamanda herhangi bir saatte, farketmez.

seviyoruz seni...
Bir müslüm gürses şarkısı.http://m.youtube.com/watch?v=-8qifzv_F4Q
bursa'nın ilçesi olan nilüfer'i söyleyecek olursak; bayağı gelişmiş, büyümüştür, dünyanın çağdaş kentlerinden bi farkı kalmamıştır.
müslüm gürses'in affet ile birlikte dinlediğim en güzel şarkılarından bir tanesi.

--spoiler--
başka yer başka zaman
sensiz ömrüm olsun
--spoiler--
şarkıları hala dilden dile dolaşan şarkıcı. büyük iş yapmış. evet.
Sesi harika olan sanatçı .
dünya'nın en güzel "tanrım" diyen insanı.

http://www.youtube.com/watch?v=GuaJbZrxTF8
Mumkunse klilplerde gorukmesin artik hele mini etekten uzak dursun.
biraz daha dinlersem aşık olacağım hanım ablaya ki kadın halimle düşün artık. kanseri alt ettiği yetmezmiş gibi muhteşem düetlere imza atarak ben daha ölmedim dedi. favorim, feridun düzağaç'lı kavak yelleri olmakla beraber tüm düetlerin şahane olduğunu belirtmeliyim. sen çok yaşa e mi nilüfer...
eski sevgilinin henüz sevgili olmadığı dönemlerde tanıştırdığı müslüm gürses şaheseri. "bak sana bunları yaşatacağım hazır ol" demek istemiş,anlamamışım.
acaba kendisi en meşhur olduğu dönemlerde "lan şu rockçuları millet satanist diye itin götüne sokuyor, bir el atayım gençlere, müziğin önünü açayım..." demiş midir? ben hatırlayamadım.

ne zamanki yeni nesil geldi, eskileri bir kenara attı, insalar gerçek müziğin değerini anladı, eskilerin borusu ötmez oldu, satanist diye aşağılanan adamların eskilerden daha "adam" olduğu anlaşıldı.

tabi eski şarkıcılar da bir pazarına düştü -nilüfer dahil- sonra bu eskiler yenilere sardırdı, onları kurtarıcıları gibi gördü.

şimdi bakıyorsun, kadın nerde rockçı var onlarla düet yapıyor. allah bilir menajeri falan buna "bak yeni nesil rock dinliyor. sen de 60 yaşına gelmişsin, kamburun çıkmış ama birkaç makyaj, biraz genç gotik kız kıyafetimsi bir şeyler giy, yap piyasanı." demiştir.

olmaz kardeşim olmaz. bu kadar yüzsüzlük olmaz.
bursa da her şeyde mutlaka ismi geçen isim. Nilüfer cd. Nilüfer sok. Nilüfer mah. Eğer bunları çokça görüyorsanız bursadasınızdır.
müslüm gürses' in en iyi şarkılarından biridir. nilüfer deyince aklıma başka bir şey de gelmez zaten.
her şeyi al bana beni geri ver derken ruhumu alıp parçalayıp iade eder.
http://www.youtube.com/watch?v=-8qifzv_F4Q
otobüs firması da fena değildir.
bursamızın güzide semti.
sanatçısı sağlam bir sanatçı , ilçesi ise bursada bulunan ,bitkisi ise onuda botanikçiler söylesin.Bursada nilüfer isminin çok olma sebebi nilüfer hatunun yani bursanın fatihi orhangazinin hanımının adının olmasıdır.
işten eve giderken kafanıza fil düşmesi kadar büyük bir talihsizlik olan müslüm şarkısı. aga dert tasa yoktu tam tamına on dakika önce. lan dedim yatmadan bir Nilüferi dinleyeyim. sen misin kaygısız olan dalağını siktimini dercesine tokatlandım mevtanın nakaratlarınca. bu parça aynı zamanda sıkıcı bir parçadır. sıkıldım bundan ve aynı ayarda başka bir şarkı bulurum diye bakındım oraya buraya. yok yok yok.

unutmadan, bu şarkının sebepsizce psikoloji bozduğunu bizzat mağdurlar tarafından defalarca duydum.

ızdırabını sikeyim.
yokluğuma emanet et
sende benden kalanları
her şeyi al
bana beni geri ver
bir şansım olsun
başka yer, başka zaman
sensiz ömrüm olsun.

özellikle şarkının bu kısmının her kelimesinde eskileri hatırlatan ve canı daha çok acıtan şarkıdır.
"zamanın eli değdi bize"

bir cümle ne kadar çok şey anlatabilirmiş ki insana? bazen bazı şeylerin tükenmiş olduğunu böylece anlarmışsın. yüzümüze şarkıların, şiirlerin çarptığı günler yani. yani zamanın tek tek güzellikleri yutup, kötü her şeyi gün yüzüne çıkardığı vakitler. yani zaman almış, götürmüş, kirletmiş bizi.

hakkaten de "çoktan değişti her şey"
dinlenilesi şarkıdır. ama şimdi çoğumuz youtube'a girip de şarkının adını yazıp da dinlemeyecek kadar üşengeciz. link veriyorum. dinleyin siktirtmeyin dalağanızı.

http://www.youtube.com/watch?v=-8qifzv_F4Q
olifera kökeninden gelir, orhan gazi'nin validesinin ismidir.
Müslüm Baba'nın tam sigara içmelik bir şarkısıdır.
uykusuz adam kasavetinin hammaddesidir. iyi gidiyor sabah sabah. üç saat sonra sınav kağıdını bu şarkıyı zihnimde dinleyerek doldurcam beyler ayıqss.