bugün

entry'ler (27)

sözlük yazarlarının itirafları

6 ay oldu bugün. 6 aydır her gün, her an, geceleri rüyam dahil beynimde aynı şeyler dönüp duruyor. ne geçmişle hesabım bitti, ne alışabildim, ne bundan sonra nasıl devam edilirin çözümünü bulabildim. geçmiş de, şuan da, yarın da.. hiçbir şeyi olduramıyorum.

sözlük yazarlarının aşk itirafları

herkese 3 diyorum ama, acısı bana tam 5 kilo verdirdi.

direniş olaylarında ölenler neden hep alevi

direnişin ötekileştirilmeye, susturulmaya, sindirilmeye, baskı imparatorluğuna karşı gerçekleştirildiğini düşünürsek en çok ötekileştirilenler, en çok susturulmaya çalışılanlar olarak en önde direndikleri içindir.

güzel bir anın ortasında onun yokluğunu hissetmek

en çok başkalarına gülerken yaşanır yokluğu zaten. keşke o olsa, o anlatsa, ona gülebilsem dedirtir.

sevgilisi vermediği halde beraber olan erkek

bakmayın kulağa öyle masum geldiğine, çok değil kısa bir süre sonra aldatacak erkektir.

ahmet atakan

olmuyor di mi? beceremiyorsunuz! 22 yaşındaki bir insanın sadece ölmüş olmasına üzülemiyorsunuz. yeter be yeter! insan olun biraz, yeter!

8 yaşındaki kız çocuğunun gerdek gecesi ölmesi

kanimi donduran olay. bir de ünzile şarkısını aklıma getirdi. varmadan sekizine, melek oldu bu sefer ünzile..

gecenin şarkısı

yakarım geceleri - ahmet kaya.

susmak

bir masal biter ve sessizlik başlar.. sessizliktir susmak. masalin sonuna geldigini kabul etmektir.

hayattaki tek gerçek

ölüm ve hayal kırıklıkları.

ali ismail korkmaz

katlettiler, gençliğini aldılar. gram üzülmeyenler var. hatta ölümüne üzülenlere hakaret edenler var. insanlığından utanmak derler ya işte tam karşılığı.

polisin kaçmayın atatürk piçleri diye bağırması

doğru mudur tartışılır. umarım da değildir ama "taksim'den sonra anıtkabir'i de yıkarız elhamdülillah" diyen zihniyetin polisinden bahsediyoruz. doğruysa şaşırtmayacaktır.

ayrılırken söylenen yalanlar

arkadaş kalabiliriz.

yılmaz özdil

her entera basışında birilerinin damarlarına da başmış, iki yüzlülüklerini tokat gibi yüzlerine vurmuş köşe yazarıdır.

sevgilinin daha önce yiyişmiş olduğu gerçeği

sevgilinin, daha önce başka birini sevmiş olduğu için seviştiğini idrak etmekle başlar. eğer çok seviyorsanız sizi kederlere sürükleyecek olan asıl şey sevgilinin sizden önce başkasını ne kadar çok sevmiş olabileceği fikri olmalıdır, vücudunu başkasıyla paylaşması değil.

nilüfer

eski sevgilinin henüz sevgili olmadığı dönemlerde tanıştırdığı müslüm gürses şaheseri. "bak sana bunları yaşatacağım hazır ol" demek istemiş,anlamamışım.

en anlamlı şarkı sözleri

her şeyi al, bana beni geri ver bir şansım olsun
başka yer, başka zaman sensiz ömrüm olsun..

her şeyi önceden düşünerek yaşamak

madalyonun öbür yüzü, bazı şeyleri sonunu düşünerek yaşamamayı tercih etmektir ki büyük pişmanlıklar doğurur.

hesabı alman usulü ödeyelim diyen erkek arkadaş

üslubu yanlış olsa da sorun bunu kendine dedirten kızdadır. utansın bence o kız bunu kendine dedirttiği için, tak ettirmiş demek ki çocuğa.

uzak durulması gereken insanlar

empati yoksunu insan.