bugün

an itibariyle sahip olduğum karma.
nietzsche candır can.
(okuyamadı)
turgenyev'in eseri olan babalar ve ogullar kitabındaki Bazarov'un kişiliği.
nietzsche nihilist değildir. lise felsefesi ile milleti yanlış bilgiye sevk etmeyin.
kısaca boşverimciliktir.
koy götüne gitsincilik.
nietzsche hiçci değildir evrendeki düzeni iki şeye bağlar

1. chaos,

2. güç istenci.
ilk karmam.
Hiç bişey yoksa niye yaşıyosun git öl amk.
bana hayrı olmayan hakikatin papazını sikeyim gibi gibi.
Rust cohle. Birtakım aforizmalarına tamamen takıldığım hiççilik ama nihilistim diyemem.
Hiççiliktir.
hala daha ne olduğunu anlayamadığım şey.
"bir insan hangi durumda nihilist tutum göstermiş olur?"
sorusuna cevabım yok.
Çok sevgili karmam.
hiççiliktir. (bkz: tanımsa tanım)

benim olmadığımdır.
bazarov.
Hiçbir şeyin var olmadığı, hiçbir şeyin bilinemeyeceği, herkesin üstünde uzlaşma sağlayarak var diyebileceği bir varlığın olmadığı görüşüne sahip kişi. En önemli temsilcisi nietzsche'dir.
mümkün değildir. bir insan nihilist olamaz nietzche de nihilist değildir çünkü genel ahlaki veya dinsel değerleri yıksa bile onun yerine üst insanı koymuştur. oysa nihilizm salt sıfırdır. hiçbir değeri veya temeli olamaz. ( böyle bir şey de bir insanın zaten yaşamasına sonuç bırakmaz)

mesela intihar olaylarında da nihilist bir anlık sezilmiyor mu? adam kendini değersiz, bir hiç olduğunu düşünüyor gidiyor ölüyor. peki ama neden?
çünkü insan mental dengesini kollamak için belli değerler üretmek zorundadır. bunca yaratılmış putların nedeni de budur.
ayrıca kutsallık sadece dinle alakalı değildir dini kaldırsak bile seküler toplumların put edindiği de gözlemlenmiştir. ( mesela milli putlar gibi)
olsa güzel olurdu ama ben olabileceğini düşümüyorum.
o yüzden çara materyalizm.
bu karmayı sevmeye çalışıyorum ama olmuyor.
Dogmatik dikataları, öğrenilmiş zorunlulukları kabul etmeyen insan modeli.
Yeni ve ilk karmam.

Hadi bakalım.
hiççi'dir. zira hiçlik varoluşun gerçeğidir ve varoluşa dair en gerçekçi düşüncedir.. hiçlik daima olumsuzluk belirtir. varlığın zıttıdır ve ona karşıdır.

her sonuç hiçliğe çıkar. her şey hiçtir. hiçlikten gelir ve hiçliğe döner. üstelik var olmak kötü bir şeydir. aslolan hiçliktir. hiçliğin sessizliğidir.
(bkz: hiççi)
latince anlamı hiç olan nihil sözcüğünden gelmektedir. gerçeğe ve değerlere şüphe ile yaklaşıp yok sayar.
banane kavraminin insandaki halidir.