bugün

high fidelity 'nin süper eğlenceli yazarı.Keşke bütün kitapları çevrilse dedirten yazar.müzik zevki ve bilgisi de takdire şayandır.
ülkemizde ''ölümüne sadakat, iyi de nasıl?, hece cümbüşü, melekle sohbet, futbol ateşi, düşerken, 1 erkek hakkında'' isimli kitapları yayınlanan ve ölümüne sadakat(high fidelity)isimli kitabı filme aktarılan ingiliz yazar.
(high fidelity dışında da sinemaya taşınan kitapları var ve yönetmenler kitaplar için sıraya girmiş durumda.)
özellikle futbol dolu yaşamıyla ilgili kitaplar yazan ingiliz yazar. sıkı bir arsenal taraftarıdır. fever pitch, high fidelity, about a boy adlı kitapları vardır.
arsenal teknik direktörü arsene wenger' e olan hayranlığını sık sık dile getiren ingiliz yazar.
1957 doğumlu Nick Hornby, birçok dile çevrilen üç roman yazdı:
High Fidelity, About a Boy ile How to be Good.
Fever Pitch ve 31 Songs adlı kitaplarında futbol ile müzik üzerine yoğunlaştı.
My Favourite Year ile Speaking with the Angel adlı öykü antolojilerinin
editörlüğünü yaptı. 1999 yılında E. M. Forster ödülünü alan Nick Hornby,
Londra'da yaşamaktadır. * *

anlamsız not: otistik bir oğlu vardır.
arsenal ve manchester united arasında yaptığı tercihi fever pitch' de anlatan yazar.

--spoiler--
o gün manchester united 5 - 1, arsenal ofsayttan gelen golle 1 - 0 kazandı ancak beni arsenal' e bağlayan güçlü bağ o gün kuruldu.
--spoiler--
en son okuduğum kitabı düşerkeni okurken yine ve yeniden çok eğlendiğim sıradışı yazar. sıradışılığı sıradanlığı çok iyi anlatmasında. yazdığı kaybetmiş tipleri okurken heyecanlanmıştım hep; ''duru ve lezzetli anlatıyor'' diye. bahsettiğim kitapta da aynı tad mevcut.
(bkz: slam)
(bkz: hece cümbüşü)
ingiliz mizahının bence en iyi örneklerinden, güldürürken düsündüren, buralarda yaziyor olsa, ergen erkek hikayeleri yazmakla suclanacak güzel yazar.
mizah gücü takdir edilesi, ölümüne sadakat adlı kitabı alınıp okunulası yazar. son zamanlarda bu kadar kaliteli esprilerle dolu bir kitap daha okumamıştım. müziğe merakı olanlar için de ayrıca tavsiye edilir.
eşine az rastlanır nostaljik kuzeyli erkek tipidir.
yazdığı her şeyi (roman, oyun, senaryo...) okumuş olmaktan haz duyduğum, modern bireyin derdini haiz iki adamdan biri. diğeri için:

(bkz: douglas coupland)