1. 1.
  1985 yılında kurulan californiyalı grup.ilk zamanlar hardcore ve trash metal arası bir tarzı olan grup daha sonra pink floyd gibi deneysel müziklere ilgi duymuş ve şu anda bu deneyselliğini doom metal etkili ağır ritmler,bazı elektronik ekipmanlı melodiler ve yine hardcore tabanlı yavaş vokallerle birleştiren bir tarz oluşturmuşlardır.bu tarzları isis gibi sludge-drone gruplarına ilham olmuştur.
  1 ... dukur
 2. 2.
  psikolojik bir hastalık. özellikle bebeklik ve çocukluk çağında sahip olunan temel ihtiyaçların ve isteklerin yerine getirilmemesi sonucu, bireylerde ileri yaşlarda, bu isteklerin ve arzuların farklı bir şekilde ortaya çıkması hastalığın en belirgin tasviridir. örnek vermek gerekirse; bebeklik zamanında anne sütünü yeteri kadar almamış olan birey, yetişkin olduğunda sigara içmeye daha yatkındır.*
  1 ... moonchild
 3. 3.
  herhangi bir albumü baştan sona dinlendiğinde insanın ruhunu siken bir gruptur kendileri çok afedersiniz. aha buyrun mesela:
  https://video.uludagsozluk.com/v/neurosis-8416/

  ... selfless
 4. 4.
  ruh siken ama bi o kadar da özel grup, ilk 2 albümleri punk/thrash tabanlı olup sonraki albümleri herhangi bir kategoriye sokulamayacak kadar şahanedir. nerdeyse bütün şarkıları yavaş ritmde olsa bile sıkmayan ender gruplardandır. başlayacaklar için ise (bkz: the eye of every storm) şaheserlerini tavsiye ederim. yok ben sadece şarkı aliyim diyosanız:

  (bkz: stones from the sky)
  (bkz: the eye of every storm) (bkz: albüme adını veren şarkı)
  (bkz: burn)
  (bkz: given to the rising)
  (bkz: locust star)
  (bkz: under the surface)
  (bkz: lost)
  (bkz: souls at zero)
  (bkz: belief)
  ... lostinmoments
 5. 5.
  s*kmeyen daha çok tecavüz eden, ırzınıza geçen gruptur. lakin şöyle bir gerçekte vardır ki eğer 1 şarkısını dinlerseniz, hep dinlersiniz .. ayrıca şu zamana kadar hayatımda dinlediğim en güzel şarkıyı bu adamlar yapmış diyebilirim.
  (bkz: to the wind)
  1 ... mammatokumulus
 6. 6.
  insanı acayip bir tribe sokan grup.
  hem bunaltıyor hem dinlettiriyor kendisini ki fena. fena fena çok fena.
  saatlerdir aynı şarkıyı dinliyorum delireceğim bir ara.
  (bkz: i can see you)
  ... defna
 7. 7.
  sinirli bir anınızda shuffle'ın küçük oyunları vasıtası ile çalmaya başlayan under the surface parçası ile cinnet geçirtebilen gruptur. bağımlılık yapması olasıdır.
  ... freyja
 8. 8.
  sevdiğim bir gruptur, buda iyi müzik yaptıkları anlamına gelir. farklıdır.
  -1 ... herkes kendi derdinde