1. 1.
  bir zamanların meşhur internet tarayıcısıdır. netscape communicatior olarak bilinir.
  ... fatalrhym
 2. 2.
  bir zamanların netscape navigator isimli tarayıcısını üreten şirkettir.
  ... cnkt
 3. 3.
  çok meşhur olduğu zamanlarda explorerla taşak geçmiş sonra billy ve ekibi tarafından üçün birine maruz kalmıştır artık yeni sürümleri çıkmamaktadır.
  1 ... el camino
 4. 4.
  Şuan ki Mozilla firmasının sahiplerinin, kurucusu olduğu "eski" firmadır. Microsoft ile girdiği rekâbet sonrasında, Bill Gates'in yaptığı akıllıca ve maddi güce dayalı hamlelere yenik düşerek iflas eden internet tarayıcısı firmasıdır. Ayrıca Netscape ile Explorer'ın bu savaşı kaynaklara "tarayıcı savaşları" olarak geçmiştir.
  1 ... rockets
 5. 5.
  çok güzel simgesi olan eski tarayıcı.

  http://www.holgermetzger.de/netscape_start.jpg
  ... densenblood
 6. 6.
  bir zamanlar ezilen ama gururlu gençlerin sahip olduğu internet tarayıcısıydı. aslında çokta güzeldi ama bill amcanın fendi ve parasal gücü karşısında kendisini koruyamadı ve malesef yok oldu. ancak bundan ders alan o gençler kendilerine yeni bir tarayıcı yaptılar adını "mozilla" koydular onu geliştirdiler ve "firefox" dediler ve bu "firefox" o kadar başarılı oldu ki internet explorer bununla baş edemez oldu. hatta rekabet konusunda adil olan amarigalılar öyle bir karar aldılar ki yeni çıkacak olan windows ürünlerinde artık explorer olmayacak kullanıcı istediği tarayıcıyı kullanacak. işte bir zamanlar ezilen o netscape'nin başarısıdır bu.
  1 ... mazbut
 7. 7.
  eski explorer rakibi.

  microsoft un maddi gücü karşısında ezilmemiştir; java platformunu bir türlü uygulayamamıştır. flash a bir türlü uyum sağlayamamıştır. o yüzden gitmiştir, bitmiştir.

  teknoloji karşısında kaybetmiştir, explorer karşısında değil.
  2 ... kutsal ruh
 8. 8.
  ilk internete girdiğim 1996 yılında gördüğüm tarayıcıydı. o zamandan sevmemiştim explorer ı. yerli internet sitesi olamdığından altavista.com gibi sitelerde dolaşırdık. altavista o zamanın google gibiydi. uludağ üniversitesinin iibf ile veterinerlik arasındaki binanın yan girişindeydi bilgisayar odası, sonra kapattılar orayı.
  1 ... gittigerigeliyoooo
 9. 9.
  ikonu pek güzel olan tarayıcıydı, nerede bir windows 95 ya da 98 görsem, gözlerim hep o ikonu arar.
  1 ... fuleyman
 10. 10.
  yerini firefox'a bırakması kötü oldu, source code'larını da yayınlamıştı. keşke o dönem gönüllü olarak alıp devam etse idik..
  ... rootz