bugün

türkiye nin yetiştirdiği ender biliminsanlarından, şeker mi şeker yıldız teknik üniversitesi kimya profesörü.

kimya literatürüne tek bileşenli ikinci tip fotobaşlatıcılar başlığını eklemiştir. kimyasalların %98 ini ithal eden ülkemizde sıfırdan kimyasal üreten nadir insanlardandır. japonya, küba ve birçok ülkeden araştırmacıların kendisine telefonla danıştığı görülmüştür.
öğrencilerini hemen laboratuvara sokar tüm cihazların nasıl çalıştığını gösterir. bilgisini aktarma konusunda çok başarılıdır nergis hoca. ülkede böyle insanlar olduğunu görünce mutlu olmamak elde değil. soruları zor, bilgisi derindir. sevilesi insandır.
Ders anlatmayı sevmez,açık açık öğrencinin yüzüne;milyon tane makalem projem zartım zurtum varken bu kadar saat ders anlatıyorum diye hayıflanır,ben Amerika'da/Japonya'da vs vs ikenli cümleleri insanın gözüne gözüne sokar.Silme ezberle ortalamasını yüksek,egosunu da arşa kaldıran öğrencilerine ipek ve baharat yollarının kapılarını açar.Sayelerinde para da kazanır.Sivri dilli,kibirli ve bencil olmasından dolayı bir türlü sevemediğim,kendisinden çekindiğim için köşe kapmaca oynadığım ytü profesörü.