1. 1.
  Eski ahitte (Tevrat) Yaratılış/Genesis bölümünün 6. babında sözü edilen ve bir dönem dünyada yerleşik olduğu söylenen dünyadışı yaratıklar. ilkin devler olarak yorumlanmış ve çevrilmiş, sonra orijinal adıyla Nefilim olarak bırakılmıştır.
  2 ... juansebastianveron
 2. 2.
  sümer kaynaklarında da yer alan esrarengiz varlıklar.
  ... tralliani
 3. 3.
  4.tür filmindeki gerçeğe yakın sahnelerle tüm dünyaya adını duyurmuş yaratıklar ve sümerler onlara annukaniler diyor.
  ... janjonlu
 4. 4.
  Başta tevrat olma üzere pek çok eski kayıt ve medeniyet kaynaklarında isimleri geçen gizemli varlıklar. Tüm kayıtlarda bunların ortak özellikleri insanlardan farklı olarak, gökten gelmek suretiyle, insan kızlarına göz koyarak çocuk peydahlamaları ve adından pek çok eski medeniyeti kurarak krallıkları bu çocuklara devretmeleri olmuştur. Kimdirler ? Necidirler ? tam olarak bilinmez ama medeniyet öncesindeki bilinmeyen gizemli tarihinin baş aktörleri olduklarını düşünmekteyim.
  -1 ... kakarotto
 5. 5.
  dev soyunun bir ırkıdıydılar. devler gerçekten yaşamıştır. çünkü her yerde mezarları mevcuttur. tevratta, kuran da da geçer. ama nasıl ki devler mitolojide 'bilmem hangi tanrının oğlu vs cisi' derken yahudilerde onları 'meleklerin, tanrının çocukları' yapmıştır.
  1 -2 ... selia
 6. 6.
  devil may cry reboot'unda dante ve vergil'ın, darksiders evreninde war, death ve diğer atlıların mensup oldukları ırk. üçüncü ırk diye de geçer. bir melek ve şeytanın birlikte olması sonucu doğarlar. insan benzeri bir vücutları vardır ve inanılmaz güçlüdürler.
  ... wolf
 7. 7.
  kitapta büyük tufanın sebeplerinden biri olarak gösterilen, gaddar olarak betimlenen dev ırk.
  ... yasusbi
 8. 8.
  nefilim
  2 ... conquerror