bugün

sadece gayrimesru cocuk yapmamak icin bence.
cevabını bilmediğim için evlenmediğim durumdur.. aydınlatın beni yazalar.
çoğalmak için. tüm beklentiler tüm peşilerden koşmalar ,ayrılık sonrası çekilen acılar hep bu çoğalamıyacağımın üzüntüsüdür.
Seksi bedavaya getirebilmek için.
sanki herkes evlenmek zorundaymış gibi bir anlam çıkan soru cümlesi.
neden evlenmedin sorusundan kurtulmak için olabilir.
mutlu olmak için.
düzenli bir hayatımız olsun, bazı şeyleri meşrulaştırmak için ve sanırım topluma karşı evleniyoruz.
Yol arkadaşı bulmak için.
Sevdiğimiz adamla/kadınla beraber uyanmanın yasal olması için.
evlilikte bok vardır efendim. onun için evleniriz.
40-50 sene sonrasını düşündüğümüz için diyerek cevaplanması gereken sorudur.
ilerde bosaninca, nafaka odeyip hayatimiza renk katmak icin.
hayat standartlarımızı yükseltmek için. malum çift maaş tek kira. bayanlar için ise "eşim her şeyi karşılar, bana araba alır, bende maaşımı yerim ,arada o kıllı göbekli kıronun altına girerim nolcak canım".
Toplumu gereğinden fazla önemsediğimiz ve toplumun da birilerini kötülemek gibi bir ahlakı olduğu için.
Herkes seks için evlenir.
insanın sürekli yanında olmasını istediği bir hayat arkadaşı için.
(bkz: erkekleri evlilikten soğutan nedenler)

Aklı başında olan erkeğin aklına bile getirmediği sorudur.
Çoğu kişi yalnız yaşamaktan korktuğu ve mutluluğu paylaşmak için evlenir.
zina yapma tehlikesi varsa evlenilir. yoksa evlenilmez.
beklentileri karsilamak ve hayati duzene sokmak icin. soyle ki; toplumda yillardir suregelen bir duzen var. eliniz ekmek tutunca yani bagimsizliginizi kazaninca bir got kalkmasi olur. reyiz olmak kendi cumhuriyetinizi kurmak ve kurallarinizi koymak istersiniz. insanlarin beklentiside budur. ayrica anne babalar torun sevmek isterler. siz buyurken bir bok anlamadiklari icin bunu sizden isterler. bazi kimseler evliligi yasli anasina kole tutmak olarak dusunuyor, orasi ayri.

ozet: yatakta s*ktigimiz kadini hayatta da s*kmek icin.
görsel
Böyle de bir cevabı olan sorudur.
Keşke her mantık bu kadar basit cevap barındırsa.

Ve kısa bir tavsiye sevdiğinizi belirtiniz ve söyleyiniz. Zira çoğu pişmanlık tam da geç söylenmişlikten oluyor genşler.
Kaşındığımızdan olabilir. Ben ne zaman gelin-damat görsem "bok var evleniyonuz" derim.

Şaka maka benim burada yaptığım geyiklere bakmayın, gerçekte evlilikten azımsanmayacak derecede korkuyorum. Evlenenlerin hayatın ne kadar zorlaştığına dair söylemleri beni korkutmaya yetti de arttı.
sevismek için.
Devletler imzalı kağıtlara bayıldığı için. Kontrol güdülerine sağlık.